Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Ja ne znam da li je bilo dila, ali nema šanse da je Birča bio tada, pa i pre toga bolji igrač od Luke. Birča ima samo bolji šut od Luke, u svemu ostalom daleko zaostaje, naročito u odbrani, gde ne postoji. Na SP-u su njegovi kratki boravci na terenu bili usmereni na to da pravi faulove, pošto nikako drugačije nije mogao da čuva nikoga od protivnika. Za to vreme je najčešće uspevao da da po jednu trojku, dovoljno od njega.

ja iskljucivo pricam o prosloj godini, ne o sadasnjem trenutku

u situaciji kad imas u ekipi samo jednu cetvorku, pa nek je to i bjelica, nekako je logicnije da vodis limitiranog igraca, ali igraca koji ima dobru sezonu iza sebe, gde je bio vodeci igrac kluba, nego talenta koji manje vise jos nista nije pokazao u seniorskoj kosarci i skoro je izasao iz ozbiljne povrede

Link to comment

Pod uslovom da ne bude povreda, mislim da imamo 11 sigurnih igrača za EP: Teodosić, Marković, Bogdanović, Nedović, Milosavljević, Kalinić, Bjelica, Erceg, Raduljica, Bobi, Milutinov. Za preostalo mesto Sale će verovatno izabrati Mitrovića, mada bih ja pre vodio Dangubića. I u jednom i drugom slučaju imamo problem sa nedostatkom spot-up šutera koji će regularno pogađati trojke iz kornera kojih će biti poprilično sa kvalitetom dodavača koje imamo u timu i pasing igrom koju smo forsirali (najbliže tome je Simonović, ali o toj horor varijanti stvarno ne bih razmišljao). U stvari, takve igrače imamo, ali na poziciji 4.

 

Mislim da moraju da se vode sva tri centra. Raduljica i Bobi imaju nešto što liči na post igru, a Milutinov je tip centra dušu dao za reprezentaciju: dobre ruke da hvata Teodosićeve i Bjelicine pasove i kidanje na ofanzivnom skoku. Ništa više od toga ni ne treba. Sa druge strane Raduljica nikad nije bio konstantan, Bobija Sale i dalje verovatno vidi kao problematičnog po pitanju odbrane pika, tako da je logično da povede i trećeg kao osiguranje.

 

Ovo sve onako u teoriji. Đorđević je pokazao da ume da iznenadi po tom pitanju, za razliku od većine prethodnih selektoa.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

a jbg, ne znam. ako se ovom igra kosarka mozda i bude jos nesto od njega

a i striktno govoreci keselju mnogo vise odgovara sut pod uglom od 45 nego iz kornera

Link to comment

Mene zapravo ne bi iznenadilo da ide Keselj, sto sam i rekao cim sam video spisak

A i mora da bude neko iznenadjenje, cisto da bi se forum ovde usijao :D

Luka ce mozda ici zato sto je otpao prosle sezone ili zbog godina, ali inace je potpuno nepotreban. Iz slicnog razloga je, verujem, i otpao Maki, jer Sale zna koga ce povesti na cetvorci i nije hteo da ga cima po pripremama (nesto slicno kao i prosle godine kada je verovao u Novicu)

Link to comment

Nisam mislio samo na šut, već na oba kraja terena. Nisam gledao Kešelja dugo, ali i dok je bio u top formi imao je problema da sačuva bilo šta agilnije od plastične stolice.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

frice, mislim da si zaboravio da mi odgovoris - koliko puta si gledao glisica?

nista sem ovog svetskog, gde nije bio bas fascinantan, ali ima definitivno fiziku... znam da je decko najavljivan kao veliki talenat. da li ce biti nesto od njega, videcemo

 

 

 

Ok, Ajnštajne, pošto mi je izbrisan post u kome sam najiskrenije napisao šta mislim o tebi, bićeš mi na IL od sada (što bih i tebi preporučio), tako da bih te zamolio da me obilaziš u širokom luku od sad, pa nadalje i ubuduće. Nemam ni vremena ni živaca da te rastavljam na komade na finjaka (kao nekada)...

da, poznat si bas po tome sto si fini... jedino i meni zao sto su ti obrisali iskren post, kada si konacno pokazao ko si i sta si, pa ce neko i dalje misli da si fini... i hvala na savetu, ali necu sebe da stavljam na IL

Link to comment

nista sem ovog svetskog, gde nije bio bas fascinantan, ali ima definitivno fiziku... znam da je decko najavljivan kao veliki talenat. da li ce biti nesto od njega, videcemo

 

 

 

da, poznat si bas po tome sto si fini... jedino i meni zao sto su ti obrisali iskren post, kada si konacno pokazao ko si i sta si, pa ce neko i dalje misli da si fini... i hvala na savetu, ali necu sebe da stavljam na IL

znaci procitao si negde da je decko od 17 godina talenat i predstavio ga kao buduceg reprezentativca vicesampiona sveta. odlicno

@mccabe i miralem

nemojte molim vas :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...