Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

to je bio dil. birči je muta bio obećao mesto u repki, zbog para koje mu je dugovao radnički, da bi lakše našao klub, desilo se doduše da nešto ranije nađe klub ali je bilo kasno da se menjaju planovi.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Ja ne znam da li je bilo dila, ali nema šanse da je Birča bio tada, pa i pre toga bolji igrač od Luke. Birča ima samo bolji šut od Luke, u svemu ostalom daleko zaostaje, naročito u odbrani, gde ne postoji. Na SP-u su njegovi kratki boravci na terenu bili usmereni na to da pravi faulove, pošto nikako drugačije nije mogao da čuva nikoga od protivnika. Za to vreme je najčešće uspevao da da po jednu trojku, dovoljno od njega.

Link to comment

ne razumem pitanje

 

bio je slab u utakmicama i videlo se da ne moze trenutno da doprinese. nije ni bircevic bio preterano bolji, ali nije sad da je ovaj nepravedno izostavljen.

Edited by Joe D
Link to comment

Ko zna ko ce se sve povrediti/popickati do pocetka turnira, prosle godine su Jovic, Simonovic i Bircevic usli u 12. Cak je vodio i Krstica s jednom nogom.  

 

Kad se setim da su svojevremeno (zaista ne tako davno) Gagic i Andjusic bili u 12, a Nedovic predstavljan kao prva puska, govno mi se smrzne. 

 

Mada kontam da bi Milosav i Danguba igrali i po 3 minuta srecni i ponosni, i da su zarad neke atmosfere™ sigurni za 12, dok isto tako mislim da je Macvan zbog toga i otpao/odjebao. Danguba mozda opet dobije ulogu kao u polufinalu ABA lige, s tim sto je lik u drugom delu sezone poceo i da sutira k'o covek. 

 

Ako svi ostanu zdravi, Mitar pored Bjelice i Ercega moz' da duva u tikvu, realno. Bobija koristi taman onoliko koliko ovaj ima snage, a i Bogdanovic ce kontam deo vremena igrati trojku. Prosle godine je to bilo lakse izvodljivo nego sad, jer su cesto na terenu visili Teodosije i Jovara/Teodosije i Markovic u isto vreme, sto zbog odbrane, sto zbog prenosenja. Sad nema ko da ih odmori, osim mozda Milosava, to je ove godine u Partizanu ponekad radio. Bice veselo u svakom slucaju. :D

Link to comment

Mene i dalje nekako najvise brine Raduljica.

Ovo o cemo mi pricamo su 9-12 igraci, plasim se da Sasa mozda previse racuna na Raduljicu a da ovaj ne moze da izgura 2 takmicenja u dobroj formi. Pritom ne mislim fizicki da ce krepati, sto bi se videlo na pripremama, vec da jednostavno nece igrati nista sto se od njega ocekuje. 

Link to comment

Mene i dalje nekako najvise brine Raduljica.

Ovo o cemo mi pricamo su 9-12 igraci, plasim se da Sasa mozda previse racuna na Raduljicu a da ovaj ne moze da izgura 2 takmicenja u dobroj formi. Pritom ne mislim fizicki da ce krepati, sto bi se videlo na pripremama, vec da jednostavno nece igrati nista sto se od njega ocekuje. 

Tu su Marjanović i Milutinov. Fino će njih trojica raspodeliti minute.

Link to comment

Iako nije da se ne slažem sa opštim vidjenjem Mitrovića, samo bih podsetio da je momak u ključnoj utakmici sezone pokupio 7 ofanzivnih skokova, a u dve najbitnij utakmice (treća i četvrta u ABA), nadigrao je Mačvana.

znaci slazes se  da je Macvan bolji igrac, ali bi samo da podsetis da je Mitrovic nadigrao Macvana kada je bilo najvaznije?

 

aj da ne ulazimo da je Macvan igrao sam, i vukao Partizan prva dva meca, a da u cetvrtom nije mogao da dise pa je sutnuo 4 puta na kos za celu tekmu, u toj trecoj gde ga je Mitrovic nadigrao, Macvan 17 poena(5-11 iz igre), 5 skokova, Mitrovic 11 poena(4-12 iz igre), 9 skokova... znaci Macvan vise koseva, uz bolji sut gde mora da gradi poziciju i za sebe i za druge, dok Mitrovicu drugi prave koseve(koje ovaj uredno promasuje), i Mitrovic ga nadigrao? :isuse: jeste, imao je 7 ofanzivnih skokova, i to je jedino gde je nadigrao Macvana... ponavljam, to je samo suva statistika. uloge i odgovornost Macvana u Partizanu(glavni i jedini igrac) i Mitrovica u Zvezdi(prednje levo smetalo) su nebo i zemlja, i cak i da je Mitrovic imao bolje statistike, neukusno je pricati o tome kako je nadigrao Macvana... tako je i Harper nadigrao '98 Stocktona, imao vise skokova u finalu...

Link to comment

znaci slazes se  da je Macvan bolji igrac, ali bi samo da podsetis da je Mitrovic nadigrao Macvana kada je bilo najvaznije?

 

aj da ne ulazimo da je Macvan igrao sam, i vukao Partizan prva dva meca, a da u cetvrtom nije mogao da dise pa je sutnuo 4 puta na kos za celu tekmu, u toj trecoj gde ga je Mitrovic nadigrao, Macvan 17 poena(5-11 iz igre), 5 skokova, Mitrovic 11 poena(4-12 iz igre), 9 skokova... znaci Macvan vise koseva, uz bolji sut gde mora da gradi poziciju i za sebe i za druge, dok Mitrovicu drugi prave koseve(koje ovaj uredno promasuje), i Mitrovic ga nadigrao? :isuse: jeste, imao je 7 ofanzivnih skokova, i to je jedino gde je nadigrao Macvana... ponavljam, to je samo suva statistika. uloge i odgovornost Macvana u Partizanu(glavni i jedini igrac) i Mitrovica u Zvezdi(prednje levo smetalo) su nebo i zemlja, i cak i da je Mitrovic imao bolje statistike, neukusno je pricati o tome kako je nadigrao Macvana... tako je i Harper nadigrao '98 Stocktona, imao vise skokova u finalu...

 

Kakav je bio Glisic na toj utakmici, nesto mi je promakao?

Link to comment

znaci slazes se  da je Macvan bolji igrac, ali bi samo da podsetis da je Mitrovic nadigrao Macvana kada je bilo najvaznije?

 

aj da ne ulazimo da je Macvan igrao sam, i vukao Partizan prva dva meca, a da u cetvrtom nije mogao da dise pa je sutnuo 4 puta na kos za celu tekmu, u toj trecoj gde ga je Mitrovic nadigrao, Macvan 17 poena(5-11 iz igre), 5 skokova, Mitrovic 11 poena(4-12 iz igre), 9 skokova... znaci Macvan vise koseva, uz bolji sut gde mora da gradi poziciju i za sebe i za druge, dok Mitrovicu drugi prave koseve(koje ovaj uredno promasuje), i Mitrovic ga nadigrao? :isuse: jeste, imao je 7 ofanzivnih skokova, i to je jedino gde je nadigrao Macvana... ponavljam, to je samo suva statistika. uloge i odgovornost Macvana u Partizanu(glavni i jedini igrac) i Mitrovica u Zvezdi(prednje levo smetalo) su nebo i zemlja, i cak i da je Mitrovic imao bolje statistike, neukusno je pricati o tome kako je nadigrao Macvana... tako je i Harper nadigrao '98 Stocktona, imao vise skokova u finalu...

 

Koji si ti Ajnštajn. Dakle, Mačvan je bio prva opcija u svom timu, vukao tim, 50% napada išlo na njega, dok je Mitrović bio neka 5-6 opcija u svom timu, a onda izvučeš statistiku kako bi uporedio prvu opciju jednog sa šestom opcijom drugog tima...a slight logical anomaly, zar ne? A čak i statistika ti nije jednoznačna.

 

btw, pre te serije ovaj matchup je navođen kao jedini gde Partizan ima vidljivu prednost i da to mora da materijalizuje, ako želi prolaz. Poenta priče je da Partizan tu prednost nije materijalizovao (u trećoj i četvrtoj utakmici) kako se nadao i to je jedan od razloga poraza. U tom smislu ga i jeste nadigrao.

 

I poenta priče uopšte nije na Mačvanu, nego na Mitroviću i tome da on može da igra dobru košarku, tj da nije skroz izgubljen slučaj. Za Mačvana me baš zabole - nadam se da ga neću gledati u timu za koji navijam ikada. To što si se ti odmah osetio prozvanim kad je pomenut Mačvan, tvoj je i samo tvoj problem.

Link to comment

Kakav je bio Glisic na toj utakmici, nesto mi je promakao?

Glisic je decko od 17 godina... Mitrovicu je 22... Ako tu ne vidis razliku, jbg

 

 

Koji si ti Ajnštajn. Dakle, Mačvan je bio prva opcija u svom timu, vukao tim, 50% napada išlo na njega, dok je Mitrović bio neka 5-6 opcija u svom timu, a onda izvučeš statistiku kako bi uporedio prvu opciju jednog sa šestom opcijom drugog tima...a slight logical anomaly, zar ne? A čak i statistika ti nije jednoznačna.

 

btw, pre te serije ovaj matchup je navođen kao jedini gde Partizan ima vidljivu prednost i da to mora da materijalizuje, ako želi prolaz. Poenta priče je da Partizan tu prednost nije materijalizovao (u trećoj i četvrtoj utakmici) kako se nadao i to je jedan od razloga poraza. U tom smislu ga i jeste nadigrao.

 

I poenta priče uopšte nije na Mačvanu, nego na Mitroviću i tome da on može da igra dobru košarku, tj da nije skroz izgubljen slučaj. Za Mačvana me baš zabole - nadam se da ga neću gledati u timu za koji navijam ikada. To što si se ti odmah osetio prozvanim kad je pomenut Mačvan, tvoj je i samo tvoj problem.

Ko se osetio prozvanim kada je pomenut Macvan? Niti sam se osetio prozvanim, niti mislim da Macvan treba da bude na spisku(da ima smisla siguran sam da bi ga Djordjevic zvao)... niti mislim da Mitrovic nema mesta na spisku, ili nesto slicno. Odgovor je bio samo odgovor na tvoj post, gde si po svom starom obicaju, lepo oblikovao patkometriju, pa kada ti ljudi ukazu na to onda ide "ko? ja? nisam ja! ja sam objektivan!", i onda nastavis sa patkometrijom(koja je, ponavljam, gora od svake koju smo videli na ovom forumu)... i tako do maja meseca, kada demonstrativno napustis forum, i vratis se negde u oktobru kada Zvezda veze 3 pobede... ali avaj, ove godine ste uzeli titulu, pa cemo kanda morati da te trpimo i tokom reprezentativne sezone :(

Link to comment

Ok, Ajnštajne, pošto mi je izbrisan post u kome sam najiskrenije napisao šta mislim o tebi, bićeš mi na IL od sada (što bih i tebi preporučio), tako da bih te zamolio da me obilaziš u širokom luku od sad, pa nadalje i ubuduće. Nemam ni vremena ni živaca da te rastavljam na komade na finjaka (kao nekada)...

Link to comment

A to sto se odbrana CZ fokusirala na Macvana a Partizanu je Mitrovic bio verovatno na 6-7 mestu po tome koliko stete moze da napravi u napadu verovatno nema veze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...