Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ne znam, nisam uopste gledao dangubica dok nije dosao u zvezdu. u zvezdi je imao malo minuta i vrlo ogranicenu ulogu. ispred njega su u rotaciji na pozicijama 2 i 3 bili dzenkins, blazic, lazic i kalinic. nije bas da je imao puno prilike da pokaze koliko ume. plus sto ga je radonjic uglavnom koristio u bitnim utakmicama da vrsi pritisak preko ivice faula u prvoj cetvrtini.

 

dobro, ovu pojavu ce pre da ti objasni dezurni borac protiv nipodastavanja zvezdinih igraca na forumu. 

 

ja sam dangubica prilicno gledao od juniorskih dana i znam koliko ume frustrira njegova nesposobnost da iskoristi svoje atribute. nije njemu samo sut problem, vec ima stvari u svojoj gavi koje treba da prelomi da bi presao na sledeci stepenik. a nekako se vremenom sanse da se to desi ne povecavaju.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Mislim da preterujete za Milosavljevićevu odbranu, činjenica je da je lošiji posle povrede, ali imajte u vidu da je ove sezone igrao 35+ minuta u proseku i da je zbog toga debelo trpela odbrana. Da ne pričam što je morao i loptu da prenosi, a svi znamo koliko njemu dobro to ide i na to se trošila snaga. Cenim da će u reprezentaciji pokidati jer će imati doziranu minutažu, a ne kamikaza mod kao kod Vujoševića.

Link to comment

i opet se nekako provuklo to da je mitrović bolji od mačvana iako ga je ovaj zlostavljao celu sezonu

 

takav zaključak bi stvarno bio totalno bezveze.

 

Ja naravno ne mislim da je bolji ali sam bio ubeđen da će da se zahvali mačvanu a da će mitra da ostavi. Pričamo o trećoj četvorci u rotaciji koja treba da uđe u igru na 6-7 minuta recimo. Koji su zadaci igrača u tim okolnostima? Koliko bi Mačvan vidljivo više doprineo od Mitrovića u takvoj postavci, da li je to nešto krucijalno za ishod naših rezultata i ko od te dvojice dugoročno više profitira na taj način. Slažem se da ne treba podmlađivati reprezentaciju nasilno, pogotovu kad si u poziciji da igraš za visok plasman i OI, ali ovom izboru ne vidim ništa bolno. 

Link to comment

nemaju njegovi problemi u odbrani veze sa potrosnjom. 

 

koliko sam ja video, čovek je hteo da ukaže da bi ti problemi u odbrani bili dobrano manji da se milosav nije davio u minutima i u obavezama koje ima u oba smera na terenu, i tu se potpuno slažem. U tom smislu, svaka odbrana ima veze sa potrošnjom/umorom - pogotovu onih kojima je odbrana zasniva na energiji i brzini - to se prosto ne zanemaruje. Pogotovu što je DM ovo drugo posle povrede u određenoj meri izgubio. Mislim da u repki može da bude super igrač zadatka, a svežine će imati na pretek.

Link to comment

Brate, kao da ste izmislili toplu vodu sa njegovim problemima u odbrani. Niko ih ne spori.  Njegovi problemi u odbrani nemaju veze sa svežinom, sve dok i nju ne izgubi. Sa tim problemima koje ima, neće biti više isti igrač, ali će moći da živi i s njima od košarke, i moći će da doprinese reprezentaciji ovog leta u adekvatnoj ulozi koju bude dobio.

Link to comment

nemaju njegovi problemi u odbrani veze sa potrosnjom. 

 

 

Samo sto njegovi problemi u odbrani nemaju veze sa svezinom.

 

Sviđa mi se preovlađujuća stilistika na ovom pdf-u.

Link to comment

Jeste Milosavljevic izgledao prilicno lose u odbrani ove godine, takodje mislim da to nema veze sa svezinom. Dangubic da bar moze da pogodi otvorenu trojku bio bi ispred Milosavljevica ... ovako je to tezak izbor.

Link to comment

Dangubić je redovno pogađao otvorene trojke u drugom delu sezone. Više je sa njim problem da pređe psihološki granicu koja deli lidere od sporednih igrača. Ali, za repku na ovom prvenstvu to i nije potrebno.

Milosavljević je i u ovoj nešto sporijoj varijanti opet jako zahvalan igrač. Mislim da će biti mesta za obojicu, mada me ne bi čudilo da izduvaju zbog Kešelja, recimo.

Link to comment

Za Milosava se slažem. Ne Verujem da će da bude mesta za obojicu.

 

A Kešelj WTF? I to umesto ovih? Šta donosi Kešelj defanzivno? Pa u Dudinoj repki smo ludeli na njegovu odbranu generalno, a o odbrani pnr ili pomoći na pnr da ne pričamo. Uostalom, pričamo o mestu koje bi trebalo da popune Jović, Milosav ili Danguba, znači beka. Danguba i Milosav bi mogli i na 3 čak, manje više u oba smera.

Link to comment

Pu pu pu daleko bilo za Keselja

 

Cudan je rezon da ide Mitrovic ispred Macvana, a da ide DM ispred Dangubica. Sve sto Mitrovic moze, Macvan radi duplo bolje, dok ta razlika izmedju DM i Dangube recimo nije tako velika. To sad dal je Macvan drkos i ljudi ne vole da igraju s njim, ne znam. Ali cisto gledano po kvalitetu nemam nekih nedoumica.

Link to comment

ma kakav keselj, nemoj biti neozbiljan...

 

Slušaj, ja ga ne bih zvao ni u 24. Međutim, Sale sigurno ima neki razlog, a taj može biti samo šut, ne vidim kakve druge kvalitete ovaj može eventualno da ima. Ja se iskreno nadam da ga nećemo gledati, ali nešto se pribojavam...

Link to comment

i opet se nekako provuklo to da je mitrović bolji od mačvana iako ga je ovaj zlostavljao celu sezonu

 

Mitrović je protiv Mačvana izgledao kao 50% fizički sazreo junior koji je na silu gurnut u prvi tim da se kali. A tako je izgledao (skoro) cele sezone u EL protiv prosečno snažne četvorke. Uz svo poštovanje za par dobrih partija i očiglednuo kvalitetnu i inteligentnu ličnost, stvarno nemam nikakav problem da ga nikad više ne gledam u bilo kojoj ekipi za koju navijam. Apsolutno ne vidim ni jedan aspekat igre u kome može da napreduje, osim možda preciznosti šuta. Sa druge strane, na stranu ogavnost samog Mačvana, čovek je u par utakmica sam držao Partizan u igri vs mi, igrajući u za klasu slabijoj ekipi, na tome mu svaka čast, rekoh to tad, a evo nije problem ni da ponovim.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...