Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

+1 I meni se cini da se malo preteruje u proceni njegovog znacaja. Jeste on najbolji 1-na-1 odbrambeni igrac koga imamo spolja, ali imamo druge igrace koji tu ne zaostaju previse, a mogu vise da doprinesu na drugom kraju terena.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

što misliš da milosav ne može da bude agresivan nazad? Ja mislim da može i čak da može defanzivno da pokrije više pozicija nego Jović.

milisav pre povrede mozda i da, videcemo da li ce to biti taj igrac ako ode na prvenstvo.

jovic je od svih nabrojanih verovatno najbolji u individualnoj odbrani i njegovim izostankom imamo daleko manje opcija, bio nam je on itekako bitan igrac na sp

Link to comment

Milosavljeviceva odbrana ove sezone je bila prosecna, u najbolju ruku. Bumo videli da li moze fizicki da se dovede u red u pripremama. Mislim da bi Dangubic momentalno doneo vise na toj strani terena.

 

Jovic nije nenadoknadiv, daleko od toga, ali on je ipak jedini u nasem sastavu koji moze nogama da isprati brze igrace sa loptom. 

Edited by Joe D
Link to comment

ima istine pre svega jer je izgubio na brzini. Ali dobro ja mislim da bi vise doprineo od dangube i napred i nazad

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment

Jovic nije nenadoknadiv, daleko od toga, ali on je ipak jedini u nasem sastavu koji moze nogama da isprati brze igrace sa loptom. 

 

Da, bas tako, najkorisniji je protiv <190cm zujalica plejeva, kao sto je Uertela ugusio lane u polufinalu. Ali igraca tog tipa, i toliko potencijalno opasnih, kao sto su npr. Parker i on, nema mnogo na ovom prvenstvu.

 

edit: pritom su Parkera 2011. Pefi i Tepa odlicno cuvali :naughty: mislim dao je preko 20 poena, ali uz 12 bacanja od kojih pola na autoritet, i 30% suta iz igre. -4 su imali Francuzi sa njim na parketu.

Edited by spaceploitator
Link to comment

1.Teo 2.Marković 3.Nedović 4.Bogdan 5.Milosav 6.Kalina 7.Bjelica 8.Erceg 9.Mitar 10.Radulja 11.Bobi 12.Nikolica

 

Danguba jedino umesto Nedovića ili Milosavljevića, što bi me iznenadilo da se desi.

 

na cetvorci imamo ercega i bjelicu plus sto je kalinic u zvezdi cesto igrao cetvorku i moze, ako zatreba, uskociti na 4 i u repki. sa druge strane, tanki smo na trojci i to je moj razlog zbog koga mislim da ce otpasti mitrovic a igrati dangubic. u ovoj gore postavi kalinic je preopterecen. zatim, nedovic je imao losu sezonu a milosavljevic se vratio iz povrede. bogdan je jedini bek koji nije nepoznanica, dangubic i tu moze uskociti. 

 

100 puta sam prije za to da igra dangubic umjesto mitrovica. 

Link to comment

ok, kalina na 4 mi se već ne sviđa. S druge strane i ako izuzmemo to, na 4 smo bolje pokriveni nego na 3 - ukoliko se Sale vodi filozofijom koju ovde mi podržavamo. Ja sam odgovarao na dilemu između Milosava i Dangube, i tu po mom mišljenju prednost ima Milosav. A sad Mitar ili Danguba, to je već nešto drugo. Erceg nije neki odbrambeni igrač, i osim njega ti je onda potreban neko ko igra u oba smera i pokretljiv je - Mitar je neko ko treba da ulazi na 6-7 minuta, napravi par faulova, promeni ritam meča, pritom je miran i staložen i mlad igrač kojem će koristiti ovo iskustvo za neka buduća evropska i svetska prvenstva. Tako da ako bi trebalo da biram između Milosava i Dangube,"vrlo lagano" se odlučujem za Milosava, a već između Mitra i Dangube je neko drugo pitanje....Mitar je po mom mišljenju veći potencijal, a ko je koliko potrebniji je već diskutabilno, ne znam, ja bih opet poveo Mitrovića.

Link to comment

Mitrovica moze da vodi kao trecu cetvorku jedino da bi mu ukazao cast zbog sezone i zbog toga sto je vec dva puta ispadao. Sa stanovista potreba tima, ne vidim da to moze da ima bilo kakve logike.

Link to comment

Ja ne vidim nista specijalno sto DM moze da uradi, a sto Jovic/Danguba ne bi.

Pre povrede naravno, ali sada sve sto radi deluje jako tromo a % suta nije nesto straobalno dobar da nadoknadi fizikalije. Meni on nema perspektivu na duze staze u reprezentaciji, najizvesniji je da stagnira i polako ispadne iz nekog sireg spiske u roku od godinu-dve i bolje je odma insistirati na mladjima, pogotovo jer se ovde govori o nekom 9-11 igracu.

Link to comment

Ne znam koliko je pametno insistirati na mladjima u trenutku kad je EP kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

A mislim i da nam je reprezentacija dovoljno mlada. Mnijem da je za ovo prvenstvo potrebno povesto trenutno najjači sastav koji može najviše da pruži.

Link to comment

Ja ne vidim nista specijalno sto DM moze da uradi, a sto Jovic/Danguba ne bi.

 

 

moze da donese samo to sto je prilicno bolji kosarkas od obojice u ovom trenutku, ali specijalno stvarno ne znam

 

Srbija je vicesampion sveta i nema razloga da cascava bilo koga mestom u timu na osnovu toga sto bi mozda jednog dana mogao da postane, a narocito 22ogodisnje talente koji zadnjih 5 godina samo sto nisu eksplodirali. Nek zasluzi mesto u timu time sto ce biti bolji na pripremama i sigurno ce da ide.

Link to comment

Svako ko je gledao duel Dragana i Dženkinsa u finišu sezone ne bi Draganovu odbranu isticao kao kvalitet.

 

Reprezentacija nam nikako nije dovoljno mlada. Makar u smislu da tu ima neki prospekt koji će u perspektivi da postane bitan igrač. Dangubić bi mogao da bude taj. Doduše, mogao je on i u Zvezdi da uzme dobar deo minuta Blažiču. Nešto verujem da ako bude bila dilema Luka/Dangi, vodiće Sale prvog.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ima reprezentacija bar jednog igraca koji bi mogao da postane bitan igrac u perspektivi, a to je Milutinov, pa cak ni on nije potpuno siguran. Ne vidim koji su argumenti za Dangubica i Mitrovica da su oni bas igraci koje treba po svaku cenu forsirati zarad buducnosti nacionalnog tima.

Link to comment

Milutinov kapiram da nije upitan, a bilo bi dobro još neko perspektivan da bude u timu. Ako se obiđe Jokić, od ove dvojice ne mogu da se setim perspektivnijih.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

pa i bogdanovic ti dodje neki perspektivan igrac, sta je on stariji od dangubica, pola godine? pa i ti jovic, milosavljevic, kalinic, svi imaju jos dosta godina kosarke ispred sebe, ne vidim sto oni ne mogu da se kvalifikuju kao buducnost reprezentacije jednako kao ova dvojica.

 

ne moze se nasilno podmladjivati reprezentacija, a narocito to ne treba da rade reprezentacije koje su ipak u borbi za vrh, a nas srebro na svetskom stavlja u tu poziciju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...