Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Volece ga dok ovaj ne uzme 4 nerezonska suta pored slobodnog Bogdana na trojci. Teoretski sa njegovim fizikalijama mogli smo da imamo ubitacan tandem bekova Nedovic-Bogdan ali meni je Nedovic oduvek bio poor mans Rakocevic , 5 puta gluplji i sa 5 puta losijim sutom.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Pet puta lošiji šut je mnogo...više ide na ,,duplo lošiji,,.

 

Rakoč je u svojoj dvajsčetvrtoj davao u Euroligi 17 u proseku,

Nedović prošle sezone 8....dakle, budimo realni.

 

Uzgred...Rakoč je bio znatno inventivniji zakucavač...i mnogo više naroda i igrača je uspešno nervirao.... na obe strane.

Link to comment

Naravno da je Jokic otpao zbog NBA lige.

A za Keselja se slazem sa ovima koji ga brane. Kakav god bio, on je uvek za reprezentaciju bio duplo bolji nego tokom sezone, plus nam na toj poziciji zjapi rupa, ja i dalje mislim da ce on u 12 ili da ce ozbiljno biti u konkurenciji

Edited by Giggsy
Link to comment

Nisu Nedović i Rakočević uopšte ista klasa. Rakočević je tri puta bio najbolji strelac EL i jedan od najboljih napadača Evrope. Tih 17ppg, koliko je Rakočević imao pre svog vrhunca, je ove sezone imao Goudelock koji važi za nezaustavljivog.

Link to comment

Jokiću fali sezona u kojoj je nosilac igre u ekipi koja juri trofeje da bi mogao da se poredi sa Nurkićem.

 

Nurkić je te godine igrao 16 minuta po mecu, a Jokić ove 30...To se malo zaboravlja. Jeste bio najkorisniji igrač Cedevite gledano po vremenu provedenom na terenu, ali je diskutabilna ideja da igrač koji ne igra ni pola tekme u proseku može da se proglasi najboljim igračem ekipe, što Kobni reče gore, ili prosto igračem sa toliko velikim uticajem.

 

A glede Nedovića - kao i obično, potcenjuje se njegov čitav skill set zato što je poznat kao igrač sa lošim donošenjem odluka. Naravno da on može da bude koristan u ekipi gde neće mnogo plejmejkovati (za to ćemo imati nekoliko igrača kvalifikovanijih od njega), nego igrati po nekom jednostavno struktuiranom konceptu (šutni kad si sam, probij kad nisi, igraj jedan na jedan sa sporijim igračima, seci kilave pasove na perimetru, istrči kontru kao konj...). Mislim da posle rada sa trenerom koji će da mu se posveti, za šta će Sale svakako imati strpljenja, i posledičnog jačeg samopouzdanja, Nedara može sve da nas prijatno iznenadi na prvenstvu :)

Link to comment

Jel Nedovic ikad igde bio koristan? Decko nema dve postene utakmice u karijeri, ne znam kako vise moze da opstaje mit o njemu kao ozbiljnom kosarkasu.

Link to comment

Slučaj Raduljica je jedino što mi održava nadu da Nedović može da nas pozitivno iznenadi. A i to je samo kratkoročno moguće kao i sa Raduljicom. Radio je Nedović sa raznim dobrim trenerima i dobijao šansu da se pokaže u različitim okolnostima i uvek je zasro motku. Kao što rekoh, možda Đorđević i uspe da ga hiptnotiše da odigra jedno dobro prvenstvo, ali postao bi on ozbiljan igrač do sada da ima to u sebi.

 

Što se Jokića tiče, 16 minuta u Cedeviti >>> 30 minuta u Megi, in my book. U fizikalijama tek ne mogu da se porede.

Edited by Heaviside
Link to comment

niko ih i ne poredi kao igrace, nego uporedjujemo razne aspekte pocetne pozicije pred odlazak u nba. uleteo sam tu da skrenem paznju na zanemarivanje stvari koje sam gore pomenuo...verujem da bi nurkic imao bolji ucinak za tih 30 minuta u megi (mada ne bi verovatno poziveo toliko zbog faulova), ali nije to poenta.

 

sa nedovicem se, prvo, ocigledno lose radilo u mladjim kategorijama. slicno kao sa muslijem, prosto se islo na eksploatisanje fizickih predispozicija, bez spremanja igraca za nivo kada mu to nece biti dovoljno. drugo, nije imao neke vrhunske trenere sem karija, pri cemu ga je i on trenirao u nezgodnom prelaznom periodu u seniore, i s razlogom ga susio. trece, ti treneri su ga uglavnom stavljali na keca, a on za to glavu nema, iako sam kaze da to najvise voli da igra.

 

http://www.fiba.com/pages/eng/fa/player/p/pid/62467/sid/8722/tid/96799/tid2//_/2013_EuroBasket/index.html evo ovde bar te dve dobre tekme. imao je i u ritasu postenih tekmi, doduse retkih, kao i u acbu. takodje, naravno da nije nedovic sa 24 godine gotova prica, kao sto nije ni milosavljevic sto neko gore rece. ako dovoljno zele, i izbegnu ih povrede, igraci mogu da napreduju svake sezone. nedovic je to premalo cinio, i ja sam svakako ovde preterani optimista, ali mislim da se preteruje i sa suprotnim gledistem.

Link to comment

Ljudi mozete misliti sto god zelite o Nedovicu, ali da nije bilo Nedovica mi nebi ni vidjeli Spanije prosle godine.

Link to comment

Slučaj Raduljica je jedino što mi održava nadu da Nedović može da nas pozitivno iznenadi. A i to je samo kratkoročno moguće kao i sa Raduljicom. Radio je Nedović sa raznim dobrim trenerima i dobijao šansu da se pokaže u različitim okolnostima i uvek je zasro motku. Kao što rekoh, možda Đorđević i uspe da ga hiptnotiše da odigra jedno dobro prvenstvo, ali postao bi on ozbiljan igrač do sada da ima to u sebi.

 

Što se Jokića tiče, 16 minuta u Cedeviti >>> 30 minuta u Megi, in my book. U fizikalijama tek ne mogu da se porede.

 

+1 apsolutno delim misljenje

Link to comment

Jbte kakav ovo "spektakl" najavljuju za 02 jul na tersi..."proslava evropskog zlata"....

 

Oživeće taj neki duhtm sa Tegijevih špica, a očekujem i tadašnjeg predsednika KSJ na terasi. To je to, tu smo svi

Link to comment

Slučaj Raduljica je jedino što mi održava nadu da Nedović može da nas pozitivno iznenadi. A i to je samo kratkoročno moguće kao i sa Raduljicom. Radio je Nedović sa raznim dobrim trenerima i dobijao šansu da se pokaže u različitim okolnostima i uvek je zasro motku. Kao što rekoh, možda Đorđević i uspe da ga hiptnotiše da odigra jedno dobro prvenstvo, ali postao bi on ozbiljan igrač do sada da ima to u sebi.

 

Što se Jokića tiče, 16 minuta u Cedeviti >>> 30 minuta u Megi, in my book. U fizikalijama tek ne mogu da se porede.

S tim sto Raduljica i Nedovic nemaju isti tip problema. Prvi nema nikakvu disciplinu niti motivaciju, i zadesilo se da mu se digne da pokaze nesto od talenta i znanja koji poseduje tom jednom prilikom, i to je i uradio, ali navike da se promeni u ovom periodu karijere. Nedovicev problem je sustinsko neshvatanje 5 na 5 kosarke i attention span od pola zlatne ribice. I njemu ce se otvoriti povremeno i sahranice nekog samo na racun fizickog dara koji ima, ali nema sile da on ikad nesto korisno radi dovoljno konstantno da bi bilo sta zavisilo od njega u igri iole ozbiljnog tima. Plus sigurno znas da ce doneti svaku pogresnu odluku koju moze kad mu se da sloboda da donosi odluke.

 

A Jokic se ozbiljno potcenjuje. Moze on itekako da se poredi sa Nurkicem po potencijalu, i nisam bas siguran da je ovaj drugi u nekoj prednosti u tom poredjenju. Za Nba karijeru nije relevatno gde je ko igrao sa 19 godina u Evropi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...