Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Bjelica i Erceg su zacementirani na cetvorci ako sve bude ok na pripremama, tu ne treba nista izmisljati kad nam je vec dato da ih imamo u timu. Luka eventualno moze u nekoj varijanti kao treci tu samo, ali ne vidim zasto bi se to radilo

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Komentar selektora da igrač odbijanjem poziva za univerzitetsku repku, ne može očekivati ni poziv za Evropsko...bar u njegovom slučaju,

definitivno je prava smernica za vraćanje kulta koji je naša košarkaška selekcija imala par decenija.

 

Posebno nema prostora za ekscese tipa Micov, koji ima 30 godina i očigledno je završio priču o reprezentaciji.

 

Ako zdravlje posluži, bićemo pokriveni na svakoj poziciji sa dva veoma ozbiljna igrača.

Link to comment

Sigurno ce to biti tako jednostavno kad ga ovaj bude urnisao na treninzima. Pricamo ovde o igracu koji je isteran iz kineske ekipe naspram coveka koji je imao retko vidjenu dominaciju u Evroligi. Ako ce ikome da se nagradi trud i ucinak od dvojice, to ce biti Boban, a i to sto je bolji kosarkas mu svakako ide u prilog.

 

 

Djordjevic je hvalio zalaganje Raduljice pre proteklog svetskog prvenstva. Raduljica mu vratio tako sto je odlicno odigrao prvenstvo. Ako se isti Raduljica pojavi ove godine, covek ostaje prvi centar ekipe, ma sta vi mislili o njemu... Sto ne znaci da za Bobana nema mesta(ili za Raduljicu ako Bobi bude prvi centar), ionako nam trebaju dve petice koje mogu da odigraju po 20 minuta

Link to comment

sve to ne uzima u obzir da se kosarka igra izmedju prvenstava. kao i to da je boban licno sabonis za konkurenciju koju je morao da nadigra na treninzima proslog leta za minute, a videcemo kako ce da reaguje u takvoj situaciji, s obzirom na to da mi ne deluje kao lik kome ce konkurencija da prija.

 

plus mislim da je milutinov stvarno sazreo da bude pretendent za ozbiljnu ulogu u timu.

Edited by Joe D
Link to comment

Misliš da će Milutinov pre Štimca? Nisam siguran, mislim da Sale veruje da je lik kao Štimac potreban zbog atmosfere.

Teško je reći ko će ići od centara, nemam predstavu na šta liči Kuzmić.

Link to comment

mislim da se svakako nece odreci nekog ko moze da da znacajan doprinos u igri, zvao se on milutinov, kuzmic ili jokic, zarad nekog ko pravi atmosferu.

Link to comment

Pa ako prva dva centra budu Raduljica i Marjanović, teško da tu bilo ko drugi može da da značajan doprinos igri.

Link to comment

nije bas ni da je pozitiva jedini stimetov kvalitet...na stranu sto mislim da milutinov nije ni igracki bolji od njega. mladji je, i ima svakako veci upside, ali vise puta je djordjevic pricao da mu to nece biti bitan kriterijum. ako je kuzmic iole napredovao ove godine (mada neko rece da i nije), najpre bih njega vodio kao 5og visokog. najbolje krpi nedostatke druge dve petice (pokretljiv, relativno skocan, dobar bloker...).

Link to comment

kuzmica nisam pratio, ali milutinov je buducnost srpske kosarke. posebno jer smo, nakon odlaska krstica i sa enigmom zvanom braduljica, tanki na petici.

Link to comment

jbg, ne slazem se. obojica su odlicni skakaci, narocito ofanzivni. milutinov je bolji odbrambeni igrac sveukupno, priblizno jednako slab izvodjac bacanja, ali sa doosta slabijom ledjnom tehnikom. za sada je i dalje jako sirov napadac. stime iako nizi i manjeg raspona ruku, spretniji je, igra ledjima sa obe ruke, sa izuzetnim finisingom blizu obruca. jako je borben i snalazljiv, i ima sjajnu radnu etiku i stav. jedna odlicna sezona (prosla, 10p/6sk za 20 min na 7-8 potrosenih poseda, i to u top16 fazi protiv ozbiljnih protivnika) i jedna solidna EL sezona, plus nekoliko odlicnih u EK. siguran sam da cemo i vise od toga videti od Milutinova u buducnosti, ali trenutno zaostaje.

Link to comment

Vele po čaršiji da bolji Gasol preskače EP.

 

Ako je to istina, nadam se da će Španci povesti Ibaku a Mirotića ostaviti u USA.

Link to comment

Vele po čaršiji da bolji Gasol preskače EP.

 

Ako je to istina, nadam se da će Španci povesti Ibaku a Mirotića ostaviti u USA.

 

Ako ti je Mark bolji onda ima istine. Njegove izjave koje je po povratku u Španiju dao sugerišu dve stvari - da ide iz Memfisa u tim koji će da se bori za titulu (čitaj SA) i da će da odmori od reprezentacije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...