Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ja njih nisam nijednom slusao otkad su postali starters. kako su se zvali ranije?

 

the baksetball jones. nisam ih ni ja puno slusao, vise sam voleo da gledam one snimke sa all-stara i tako te stvari.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

pa rekao sam cast izuzecima, mada in the game nikad nisam pratio osim sto sam geldao statistiku. inace, sto se dobijanja posla tice, klubovi takodje zaposljavaju svakakve likove, to nista ne znaci. sam si pomenuo podcast gde pricaju o niskom kosarkaskom IQ-u bjelice. kad to cujes ugasis podcast i vise nikada ne slusas to sranje. dovoljno je da poslusas 2 minuta sta je pesic govorio o njemu nakon one sezone umesto sto slusas "autoritete". oni startersi su od podcasta dosli do nba tv, reklamiraju ih na tnt-u, jesu oni autoritet bilo kakav?!

 

dobro sad, to zvuci malo kao kiselo grozdje. lako je tako iskljuciti bilo koga iz price, kao sto je lako prestati da slusas podcast posto su rekli jednu stvar sa kojom se ne slazes i koju neces da preispitas. mislim to je bilo negde 2011 recimo. secam se da mi je bilo cudno zasto bjelica ne uspeva vise da se nametne, kad mi se cinilo vec tada da ima sve ili bar dovoljno. likovi su tada doveli u pitanje kvalitet njegovih odluka kao otprilike glavni problem, sto mi se kasnije potvrdilo u mnogim utakmicama...jednostavno, cesto nije radio sta treba na terenu. nije koristio svoje prednosti ni prednost tima, nije dodavao centru kad postup-uje nekog malog, nije probijao kad mu stoje preblizu, kasnio je sa pasovima, pravio je glupe faulove...lik visokog IQa to ne radi. da se malo ispravim, to je i do fokusa i do IQa, ali IQ/decision making/fokus je sve jedna struktura ako se mene pita :)

Edited by spaceploitator
Link to comment

samim tim su i zanimljiviji od ovih wannabe strucnjaka, bill simmons nivo komentarisanja.

 

simmons priča mnogo pa priča i gluposti ali bar kaže nešto. inside the nba ekipa bez baklija... niko ih ne bi gledao. šek izrecituje šta mu kažu, keni nekad nešto i kaže ali svi slušaju šta će barkli da kaže i oko toga se vrti ta emisija a uuuubedljivo su najpopularniji već godinama.. kada bi simons malo manje smanjio gas koji ga radi da je najpametniji u univerzumu pre bih slušao njega i džejlena nego inside bez barklija

Link to comment

dobro sad, to zvuci malo kao kiselo grozdje. lako je tako iskljuciti bilo koga iz price, kao sto je lako prestati da slusas podcast posto su rekli jednu stvar sa kojom se ne slazes i koju neces da preispitas. mislim to je bilo negde 2011 recimo. secam se da mi je bilo cudno zasto bjelica ne uspeva vise da se nametne, kad mi se cinilo vec tada da ima sve ili bar dovoljno. likovi su tada doveli u pitanje kvalitet njegovih odluka kao otprilike glavni problem, sto mi se kasnije potvrdilo u mnogim utakmicama...jednostavno, cesto nije radio sta treba na terenu. nije koristio svoje prednosti ni prednost tima, nije dodavao centru kad postup-uje nekog malog, nije probijao kad mu stoje preblizu, kasnio je sa pasovima, pravio je glupe faulove...lik visokog IQa to ne radi. da se malo ispravim, to je i do fokusa i do IQa, ali IQ/decision making/fokus je sve jedna struktura ako se mene pita :)

 

Bjelicin slucaj nema nikakve veze sa IQ-om vec sa iskustvom, kao i sa cinjenicom da sada fizicki izgleda mnogo bolje pa moze da izvede svari koje ranije nije mogao. Kad neko pominje IQ u njegovom slucaju to je jednostavno zato sto ga nije dovoljno gledao i onda olako donosi ocene.  Teodosic je donosio najgluplje odluke u univerzumu (ovo sam sad rekao, obrisacu za 5 minuta), a svakom ko ima dva grama mozga nikad ne bi dovodio u pitanje njegov kosarkaski IQ. zato ti kazem da se tu uglavnom radi o fanovima koji iznose svoje misljenje, sto je ok, ali nisu oni nikakvi autoriteti.

 

@theasnwer

 

da, to je standard koga se drzim, neka lupeta gluposti ali barem neka prica.

Link to comment

svako ko misli da Raduljica nece ici neka odmah poseti najblizu apoteku. presmesno da se uopste raspravlja o coveku koji je em objasnio na prvenstvu, em je Djordjevic za njega nekoliko puta rekao kako daje 100% na treningu i radi sve sto mu se kaze. i to ne samo da ce da ide, vec ce da bude prvi centar, ispred Bobija.

Teo, Markovic, Bogdan, Kalinic, Bjelica i Raduljica su jedini 100% sigurni. ostalih 6 pozicija, spolja bih voleo da vidim Gagija, unutra Ercega i Bobija, ostala 3 neka vodi koga hoce. ne bi me cudilo da Stimac opet dobije sansu, Djordjevic ga jako ceni. Jovic mi je isto OK, a bilo bi lepo da pozove i Jokica, pa ako zasluzuje da ide kao treci centar, neka ide. Mitrovic lapo/lapo, isao ili ne, svejedno mi je. svakako mu ne bih dao sansu ispred Ercega. Milutinova bih vodio mozda na neko rvacko prvenstvo, posto mi se ta ala Katic odbrana(odbrana se igra rukama a ne nogama) ozbiljno penje na onu stvar. Dangubic koji je pre dva meseca vazio za vodeceg kamenoresca u aba ligi odjednom treba da igra repku? errrrrrrr, ne hvala. voleo bih da vidim Vasu i Miljena na pripremama, ali obzirom da su Teo i Markovic zacementirani, i da Jovic ima startnu prednost, nisam siguran koliko imaju sansi. Lucica nisam ispratio ove sezone, ali ako je imao celu sezonu iza sebe, onda svakako treba da ide. nije bas da imamo igraca na njegovoj poziciji.

neka moja zelja je:

Teo, Markovic

Bogdan, Gagi

Kalinic, Lucic

Bjelica, Erceg

Raduljica, Bobi

Stimac kao peti visoki, Miljenovic kao peti bek(pa combo, Miljenovic na kecu, Teo kao bek suter... ne bi odbranili nista ali bi davali 35 po cetvrtini :D)

Link to comment

 

 

Srpski košarkaš Miloš Teodosić poručio je u intervjuu za „Sportske novosti“ da bi rekao zbogom reprezentaciji ukoliko bi se u njoj našao neki stranac.

Iako je selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izričito rekao da kod njega nema mesta za strance, mediji su poslednjih meseci mnogo spekulisali o toj mogućnosti.

Ako bi Srbija odlučila da uzme stranca u reprezentaciju, ja bih tog trenutka prestao da igram za reprezentaciju“, rekao je Teodosić

 

Zanimljivo, američka košarkašica Danijel Nikol Pejdž nedavno je postala Srpkinja, pa je stekla pravo da igra za našu reprezentaciju, iako ranije nije imala direktne veze sa Srbijom. 

 

Teodosić je, isto kao i Đorđević, rekao da se treba osloniti na svoje snage, pa čak i kada bi nacionalni tim to koštalo zlata. 

 

Ne bi me to zanimalo čak ni kao navijača, u tome ni na koji način ne bih želeo da učestvujem. Meni to nije normalno. Zna se šta je klub, a šta reprezentacija. Uvek bih igrao sa onim što imam, bez obzira da li je dovoljno za zlato, peto ili deseto mesto. Čak i da imam priliku da dovedem stranca sa kojim bismo sigurno bili prvaci, ja svejedno to ne bih prihvatio. To nema smisla. Radi, stvori prave igrače, stvori pravu reprezentaciju pa sa njom osvoji medalju. A ne da se švercuješ sa nekakvim strancima koji nemaju veze sa tom zemljom“, istakao je Teodosić.

 

Link to comment

Pazite sad kad ode Lazic na prvenstvo. :naughty:

Za mene je ovo ocekivan rasplet. Isto kao i Bobi u reketu.

 

Ako se ne desi makar jedno od dva - necu ni da navijam za Srbiju. Bole me..

Link to comment

Zašto? Ko je bolji od njih, Luka sigurno još nije iako je meni dosta gotivan..

macvan ne moze nista reprezentaciji da donese.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...