Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Jesam ja nesto propustio ili Jokic nije ni u mislima nikome (osim Finsu)? :unsure: Decko je 4/5, ne vidim da bi skodio...

zaboravio sam na njega. obavezan za pripreme, a posle u zavisnosti od toga sta pokaze na pripremama.
Link to comment

oni sajtovi su tebi autoriteti?

 

pa mislim, kako to da nazovem u ovom kontekstu, ali da, imali su dobre podkaste, i likovi su znali, pre svih neprezaljeni in the game blog, da rasvetle dosta stvari. tako sam prvi put u nekom od tih podcasta cuo za Bjelicin navodni niski kosarkaski IQ, naravno bio u fazonu W T F ?!?!? ne dirajte mi Bjekija!, ali sam u narednom periodu shvatio na sta su mislili...sad sam u fazonu da je u toj oblasti donosenja odluka nacinio najveci pojedinacni napredak i da ga je to pre svega dovelo na MVP EL nivo. Sve ostalo je imao i ranije, Zimonjic ga je pritegao i cap - dominacija.

 

Jos kad bi popravio finising i razvio bar nekakvu ledjnu tehniku, bio bi apsolutno nezaustavljiv na euro nivou, a vrlo respektabilan igrac na NBA nivou.

Link to comment

au brate, niti sam pokusao da izjednacim inteligenciju njih dvojice (carsavom?), niti igracke kvalitete, nego ukazao na to da razvoj tog kljucnog aspekta igre moze da pravi ogromnu razliku, te da u tom smislu nema razloga da ne damo nedovicu jos koju priliku...pri tom sam se pozvao na neke autoritete i pokusao da se objasnim u prilicnoj meri. al dzabara, "lupam".

reprezentacija ne sluzi da se nekone daje prilika. ona se zasluzuje i zaradjuje izmedju dva reprezentativna ciklusa, u klubu, kada je na igracu da pokaze da zasluzuje mesto u reprezentaciji.

 

dalje, bjelici nikada nije falio iq nego zavrsavanje na obrucu i mestimicno do umereno lose donosenje odluka. popravio je i jedno i drugo. 

Edited by pacey defender
Link to comment

pa mislim, kako to da nazovem u ovom kontekstu, ali da, imali su dobre podkaste, i likovi su znali, pre svih neprezaljeni in the game blog, da rasvetle dosta stvari. tako sam prvi put u nekom od tih podcasta cuo za Bjelicin navodni niski kosarkaski IQ, naravno bio u fazonu W T F ?!?!? ne dirajte mi Bjekija!, ali sam u narednom periodu shvatio na sta su mislili...sad sam u fazonu da je u toj oblasti donosenja odluka nacinio najveci pojedinacni napredak i da ga je to pre svega dovelo na MVP EL nivo. Sve ostalo je imao i ranije, Zimonjic ga je pritegao i cap - dominacija

moš misliti, igrač igra zrelije/bolje koristi inteligenciju sa 27, nego sa 20-23-25 :o

 

nego, ja i dalje ne vidim kakve veze ima nedović sa tom pričom, s obzirom da nema nikakav košarkaški iq

Link to comment

ko je ikad doveo bjelicin kosarkaski iq u pitanje, ne treba da se bavi pisanjem na temu kosarke.

 

ma ti blogeri, uz casne izuzetke, su najobicniji fanovi koji daju svoje misljenje, bill simmons likovi. ovaj gore ih popeo do statusa autoriteta. majko mila...

Link to comment

ma ti blogeri, uz casne izuzetke, su najobicniji fanovi koji daju svoje misljenje, bill simmons likovi. ovaj gore ih popeo do statusa autoriteta. majko mila...

 

pa nije bas tako. in the blog npr. je bio daleko najozbiljniji blog za svrsishodnu primenu napredne statistike u evropi. likovi su razvijali nove statisticke parametre, testirali razne odnose velicina da se vidi koji su korisni za analizu, i to sve pratili odgovarajucim tekstovima. to niko ne radi van severne amerike. imaju i sjajne intervjue...sajt vise ne radi, jer su likovi dobili poslove po kosarkaskim klubovima i organizacijama, za razliku od vecine nas ovde koji smo najobicniji fanovi.

 

 

reprezentacija ne sluzi da se nekone daje prilika. ona se zasluzuje i zaradjuje izmedju dva reprezentativna ciklusa, u klubu, kada je na igracu da pokaze da zasluzuje mesto u reprezentaciji.

 

dalje, bjelici nikada nije falio iq nego zavrsavanje na obrucu i mestimicno do umereno lose donosenje odluka. popravio je i jedno i drugo. 

 

moze da se zaradi i na pripremama, cimanjem do maksimuma, spremnoscu na samoodricanje i uklapanje u trenerovu strategiju. koga boli pedu za raduljinu proslu sezonu kad nas je sve radovao na prvenstvu? ponekad slabe sezone u klubovima nisu samo do igraca...

 

kosarkaski IQ i donosenje odluka su neodvojivi jedno od drugog. gde se vidi kosarkaski IQ ako doneses pogresnu odluku? kad ljudi nedovica kritikuju za IQ, ili ekstremnog u tome blazica npr., misle na gluposti koje prave u igri. moja teza je da je bjelicin najveci napredak ostvaren u tome. zeljko ga je ispravio, naterao ga na konstantan fokus, da shvati da je najbitnija stvar doneti pravu odluku u svakom trenutku. i evo ga, dominira poprilicno jednostavnom igrom, ili-ili odlukama, pravim tajmingom i strogim fokusom. sve te stvari su mu u dobroj meri falile ranije.

Edited by spaceploitator
Link to comment

Ok za blogere, ali koje je opravdanje sto ga je Duda vodio 2013 na EP i jos je prakticno imao najvecu minutazu u timu uz Bogdanovica, Markovica, Bjelicu i Krstica?

Link to comment

mozda to sto je taj tim bio krs. taj bogdanovic nema veze s danasnjim, btw.

 

inace, mislim da ce djordjevic pokusati da izvuce nesto korisno iz nedovica.

Link to comment

pa nije bas tako. in the blog npr. je bio daleko najozbiljniji blog za svrsishodnu primenu napredne statistike u evropi. vise ne radi, jer su likovi dobili poslove po kosarkaskim klubovima i organizacijama, za razliku od vecine nas ovde koji smo najobicniji fanovi.

 

 

 

 

pa rekao sam cast izuzecima, mada in the game nikad nisam pratio osim sto sam geldao statistiku. inace, sto se dobijanja posla tice, klubovi takodje zaposljavaju svakakve likove, to nista ne znaci. sam si pomenuo podcast gde pricaju o niskom kosarkaskom IQ-u bjelice. kad to cujes ugasis podcast i vise nikada ne slusas to sranje. dovoljno je da poslusas 2 minuta sta je pesic govorio o njemu nakon one sezone umesto sto slusas "autoritete". oni startersi su od podcasta dosli do nba tv, reklamiraju ih na tnt-u, jesu oni autoritet bilo kakav?!

Link to comment

ah sad, starters je zajebancija, nikad nisu ni išli u pretenziju da budu ozbiljni u vezi x i o nego više neke stvari koje su onako zanimljive sa strane. 

Link to comment

ah sad, starters je zajebancija, nikad nisu ni išli u pretenziju da budu ozbiljni u vezi x i o nego više neke stvari koje su onako zanimljive sa strane. 

 

samim tim su i zanimljiviji od ovih wannabe strucnjaka, bill simmons nivo komentarisanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...