Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ja ne mislim, suvise neodredjenu ulogu ima jos uvek, i nema konstantu. slozio bih se da nije slabiji defanzivno od milosavljevica, ali je ovaj iskusniji i generalno puno zahvalniji za igraca zadatka u ovom trenutku, jer znas sta ces od njega da dobijes.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Zasto mislite da Jovic sigurno ide? Nije da je nesto eksplodirao ove sezone, a prosle godine je upao samo jer niko drugi nije mogao.

Link to comment

I ja se pitam. Ovo prvenstvo ce biti jace od proslogodisnjeg, a mi cemo biti posebna meta s obzirom na srebro iz Spanije, zbog cega ce nam izmedju ostalog trebati vise legitimnih skorerskih opcija od proslogodisnje recimo 4. Jovic nam je tada doneo siguran prenos lopte, osrednje vrtenje pika, dobro trcanje i vrhunsku odbranu jedan na jedan, narocito na igracu sa loptom. Nedovic je, cak i kad nije u formi, bolji u 2 ili 3 od 4 ta faktora, a moze dodatno da donese penetraciju, generalno bolju 1na1 igru, jos vecu brzinu u tranziciji, kao i bolji sut (doduse streaky, ali to je kod njega vezano za samopouzdanje; svakako bolji od jovicevog). Jovicevu odbrambenu ulogu bi prirodno preuzeo Pefi, sto je dobro resenje, iako je ovaj za nijansu bolji on-ball defanzivac. U ovakvoj podeli snaga bilo bi vazno da 5. bek bude dobar u odbrani, i generalno igrac zadatka, pa se prirodno namece Milosavljevic, mada jeste defanzivno degradirao posle povrede. Ne znam, meni tih 5 niskih zvuci dobro, kao najbolji trenutno izbor. A Danguba nek ceka olimpijadu da izdominira  :P

Link to comment

Decko je rodjen u Ljubljani, cjale mu je Slovenac koji je igrao za reprezentaciju Slovenije, majka mu je Slovenkinja, zasto bi on menjao drzavljanstvo?!

 

    Ćale mu je Srbin, iako je igrao za Sloveniju i veći deo karijere proveo po slovenačkim klubovima (igrao je i za Slogu iz Kraljeva). Tako da postoji neki osnov za igranje za našu reprezentaciju, mada se, naravno, slažem da je mnogo logičnije da izabere Sloveniju. 

Link to comment

Zasto mislite da Jovic sigurno ide? Nije da je nesto eksplodirao ove sezone, a prosle godine je upao samo jer niko drugi nije mogao.

 

nije eksplodirao, samo je potvrdio da na evroligaškom nivou može da pruži svoju igru. ako je takav tip igrača potreban, on ima mesto u ovoj selekciji. a ne bih rekao ni da nije eksplodirao, podigao je formu pred kraj sezone, u seriji sa vama bio više nego dobar. jedino ako bi bio preveliki rizik imati njega i markovića kao loše šutere na spoljnim pozicijama, mada to zavisi i od ostatka ekipe.

Link to comment

nije eksplodirao, samo je potvrdio da na evroligaškom nivou može da pruži svoju igru. ako je takav tip igrača potreban, on ima mesto u ovoj selekciji. a ne bih rekao ni da nije eksplodirao, podigao je formu pred kraj sezone, u seriji sa vama bio više nego dobar. jedino ako bi bio preveliki rizik imati njega i markovića kao loše šutere na spoljnim pozicijama, mada to zavisi i od ostatka ekipe.

 

Ok, slažem se sa svim, u boldu je suština, ako Sale zaključi da mu je neophodan takav igrač verovatno je da će ići. Samo ja nisam siguran da nam je potreban, a vidim da je većina forumaša ubeđena u to.

Edited by goofs
Link to comment

Jovic nije problem, kao ni spoljna linija, tu cemo svakako imati kvalitet. Vise brinu visoki, tu je samo Bjelica bog, ovo ostalo je sumnjivo. Krle se oprostio, Raduljica je i definitivno otisao u rekreativce, Mitrovic i Kuzmic ce verovatno ici, ali su znak pitanja i nepoznanica koliko mogu da pruze, cini mi se da Bobi nije po Saletovom ukusu, Stimac i Katic svakako nece biti u kombinaciji (nadam se), kao ni incident zvani Bircevic... Milutinov raste, i on bi mozda mogao biti ozbiljna opcija, mada i on ide u kos sa Kuzmicem i Mitrovicem.

Edited by Nikodije
Link to comment

Bre ljudi smarate sa tim da Bobi nije po Saletovom ukusu. Sale nije ni glup ni retardiran da ne iskoristi igrača kao što je Bobi.

Link to comment

Bre ljudi smarate sa tim da Bobi nije po Saletovom ukusu. Sale nije ni glup ni retardiran da ne iskoristi igrača kao što je Bobi.

 

Sam je pricao da vise voli pokretljivije i atleticnije visoke.

Link to comment

Pa sta. Siguran je Bobi u prvoj petorci, nemam dilemu. Nije Sale lud

 

Edit: govorio sam i ja da volim samo lepe devojke, ali je život kurva :D :Jova:

Edited by Timmy
Link to comment

Nisam "zapratio" od početka temu- jel uopste moguce da neko razmislja da se Bobi izostavi iz repke!? :o  :isuse:

 

Ne razmislja niko, i verovatno bismo ga svi vodili, samo je pitanje da li tako i Sale misli. Verujem da ce ga voditi, al ne treba ocekivati njegovu ulogu kao u Zvezdi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...