Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Miljenović je inače zaslužio da bude pozvan bar u 24. Posle Tea nemamo nijednog približno kreativnog pleja kao on.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Možda jedno glupo pitanje u vezi sa pominjanom vertikalnošću....

 

Je li problem u nedovoljnom dobrom telesnom napredovanju - prilagođavanju zahtevima moderne košarke? Da li je tu dominantno ono što je urođeno (odraz, visina, vlakna™, itd)? Je li možda problem u selekciji u mlađim kategorijama, pa se primat daje zahvalnim timskim igračima, popularnim defanzivnim specijalistima, na štetu atleta?

Link to comment

Ja kad sam bio mali treneri su govorili da je odraz 90% genetika, a da samo 10% ti možeš to da unaprediš vežbanjem i jačanjem određenih mišića. 

Link to comment

Možda jedno glupo pitanje u vezi sa pominjanom vertikalnošću....

 

Je li problem u nedovoljnom dobrom telesnom napredovanju - prilagođavanju zahtevima moderne košarke? Da li je tu dominantno ono što je urođeno (odraz, visina, vlakna™, itd)? Je li možda problem u selekciji u mlađim kategorijama, pa se primat daje zahvalnim timskim igračima, popularnim defanzivnim specijalistima, na štetu atleta?

 

pa popularni defanzivni specijalisti i jesu po pravilu atlete

Link to comment

Ako Krle ima zelju da igra i ove godine(a mislim da ima) ne sme biti dileme oko njegovog pozivanja. Dao je dosta nasem timu a i dalje je jedan od najboljih centara u Evropi, sto je pokazao i ove godine

Link to comment

Ako Krle ima zelju da igra i ove godine(a mislim da ima) ne sme biti dileme oko njegovog pozivanja. Dao je dosta nasem timu a i dalje je jedan od najboljih centara u Evropi, sto je pokazao i ove godine

pa da, nije covek jos ni deset puta javno rekao da se oprostio, ne znam odakle da nema zelju da igra.

Link to comment

Pre dva-tri meseca je prokomentarisao da se jos uvek nije oprostio od repke(na predlog Saleta da mu u Kraljevu bude poslednji mec). A onda je i na twitteru shareovo Sarencev komentar da Krle jos nije rekao zbogom.

Ja mislim da najbolji treba da idu, a on je svakako u samom vrhu

Link to comment

Decko je rodjen u Ljubljani, cjale mu je Slovenac koji je igrao za reprezentaciju Slovenije, majka mu je Slovenkinja, zasto bi on menjao drzavljanstvo?!

Link to comment

Pre dva-tri meseca je prokomentarisao da se jos uvek nije oprostio od repke(na predlog Saleta da mu u Kraljevu bude poslednji mec). A onda je i na twitteru shareovo Sarencev komentar da Krle jos nije rekao zbogom.

 

 i kako to niko nije primetio osim tebe?

Link to comment

Decko je rodjen u Ljubljani, cjale mu je Slovenac koji je igrao za reprezentaciju Slovenije, majka mu je Slovenkinja, zasto bi on menjao drzavljanstvo?!

Svojataju ga neki po novinama da je navodno "tata poreklom Svrbin".

Link to comment

Možda jedno glupo pitanje u vezi sa pominjanom vertikalnošću....

 

Je li problem u nedovoljnom dobrom telesnom napredovanju - prilagođavanju zahtevima moderne košarke? Da li je tu dominantno ono što je urođeno (odraz, visina, vlakna™, itd)? Je li možda problem u selekciji u mlađim kategorijama, pa se primat daje zahvalnim timskim igračima, popularnim defanzivnim specijalistima, na štetu atleta?

Jedan od razloga je verovatno i to što prekasno počnemo da sistematski radimo na poboljšanju fizikalija, a i pitanje je kakvo nam je stanje struke kada je fizički razvoj ciljan za košarku u pitanju. Klinci su manje-više prepušteni sebi što se treninga snage i eksplozivnosti tiče. Neuporedivo sa Amerikom kojoj Đorđević teži.

 

Ne verujem da je problem u selekciji, malo je trenera koji ne vole visoke, brze i skočne klince, kojih je ionako malo pa će pre da škartiraju nekog drugog u korist tabadžije.

 

  

pa popularni defanzivni specijalisti i jesu po pravilu atlete

Nije baš po pravilu. Više su jaki uz dobru pokretljivost (Lazić, Dragan, Paunić) nego što su izuzetno brze atlete koje igraju iznad obruča kao Dangubić.

Link to comment

e, hvala na onim odgovorima. 

 

što se tiče sastava, mislim da se potcenjuje mogućnost da dangubić bude u 12. polufinalna serija zvezda-partizan je pokazala da milosavljević nije nikakav ekstra faktor u odbrani čak ni na aba nivou, pa da po tom osnovu zasluži mesto u rotaciji. sa druge strane, dangubić polako ali konstantno napreduje ove sezone i sledeće sezone bi trebalo da mu se otvori mesto u rotaciji i da dobije svojih 20 minuta u el. 

 

 

trebalo bi da su sigurni teodosić-jović-marković-bogdanović-kalinić

 

preostala dva mesta bi prvi mogao da popuni dangubić, a ovo sedmo će biti namenjeno lučiću, nedoviću, milosavljeviću ili simonoviću. tim redom, zavisno od raznih faktora sa svakim od njih u vezi, što se mene smatra.

Edited by pacey defender
Link to comment

i ja mislim da dangubic ima velike sanse da bude u 12, jer savrseno odgovara onim djordjevicevim zahtjevima, ali ce to morati da zasluzi kroz pripreme i utakmice. za to ce mu biti potrebno da napravi iskorak u odnosu na ovk sto trenutno igra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...