Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

kao najispravnija logika ovde mi se cini stepen povezanosti sa kosarkaskom skolom zemlje u pitanju. kaminski je rodjen tamo, poceo je da igra tamo, naucio je da igra u tamosnjem sistemu, on je kosarkaski amerikanac. genetika, nacionalnost, sve drugo mi je manje relevantno. naravno da i kod ovog razmisljanja postoje nijanse, kao npr. kod pitanja da li su dovoljne miroticeve ili ibakine 3-4 godine u spaniji da bi se tretirao kao spanac? ja mislim da nisu, em sto se kosarkaske osnove, a to negde pravi razliku, sticu ranije, em sto su bogate zemlje vise u mogucnosti da jure 16-godisnje krakate crnce ili supertalentovane belce za svoje reprezentacije. sad, svakako da su vece sanse da keva afrikanka nekog novog janisa pre ode da zivi u spaniju, francusku, italiju, grcku, belgiju nego kod nas, ali jbg, mozemo samo da tezimo sto manjem uticaju ekonomskih neravnopravnosti na stvari kosarkaskih reprezentacija, ne mozemo ga potpuno ukinuti.

Link to comment
imali su nekog lika na OI 2000 kada su Weis, Rigaudeau, Foirest i drustvanjce uzeli srebro... ne bih smeo da se kladim, ali mislim da je igrao neki PF sto je licio na arapina nekog... ne znam, proslo 15 godina, mozda sam nesto pobrkao

 

 

Palmer? On je igrao na koledzu, pa je posle valjda presao u Francusku i tako dobio drzavljanstvo

Edited by Giggsy
Link to comment

Meni ova čitava priča o nekom novootkrivenom srpskom košarkaškom patriotizmu pada u vodu pred činjenicom da je isti taj savez bez pardona doveo ženu koja Srbiju nije vidjela ni na slikama da igra za reprezentaciju.

Link to comment

 

 

ОК, али где повући границу. Шта са играчем који је рецимо у 14. години променио средину? Како њега третирати?

 

Немогуће је извући правило.

Link to comment

ОК, али где повући границу. Шта са играчем који је рецимо у 14. години променио средину? Како њега третирати?

 

Немогуће је извући правило.

netačno.

 

pravilo se vrlo jednostavno može postaviti: ako igrač ima mogućnost da u regularnoj proceduri (dakle ne intervencijom pijanog ministra inostranih poslova) dobije srpski pasos i zeli da igra, onda ga valja uzeti u razmatranje.

Link to comment

To je izlišna priča... Košarkaška organizacija je dopustila sebi da stranci igraju kao i niz odluka koje obesmišljavaju ili barem žestoko devalviraju takmičarski aspekt (divlje karte, dirigovani žreb, domaćin bira protivnike). Ostaje nam da se nadam da će naši što duže da se lože na patriotsku eksluzivu, ali nema sumnje da će Hajns kad ted igrati za nas. 

Link to comment

netačno.

 

pravilo se vrlo jednostavno može postaviti: ako igrač ima mogućnost da u regularnoj proceduri (dakle ne intervencijom pijanog ministra inostranih poslova) dobije srpski pasos i zeli da igra, onda ga valja uzeti u razmatranje.

fiba bi ga i dalje vodila kao naturalizovanog igraca. 

Link to comment

netačno.

 

pravilo se vrlo jednostavno može postaviti: ako igrač ima mogućnost da u regularnoj proceduri (dakle ne intervencijom pijanog ministra inostranih poslova) dobije srpski pasos i zeli da igra, onda ga valja uzeti u razmatranje.

 

То нема везе са причом из поста на који сам реплицирао.

 

То правило које спомињеш је актуелно, и безвезе је. Бар мени. И селектору. Нећу ЏејАр Холдена.

Link to comment

ОК, али где повући границу. Шта са играчем који је рецимо у 14. години променио средину? Како њега третирати?

 

Немогуће је извући правило.

 

Nisam pricao o konkretnom pravilu, mada bi ga bilo moguce izvuci iz kosarkaske teorije razvoja igraca u sta se ne razumem dovoljno. Npr. da je trenirao najkasnije od 14. godine (ili sta bi vec nauka o tome rekla) u zemlji za koju treba da igra, ili, ukoliko je poceo kosarku da trenira kasnije kao neki retki slucajevi, da je ceo pred-seniorski razvoj proveo u toj zemlji...Nesto tog tipa.

 

Reprezentacije reprezentuju kulturu svoje zemlje, u ovom slucaju kultura = skola kosarke. Ja to tako shvatam.

Edited by spaceploitator
Link to comment

JR Holden je bio legitimni drzavljanin Rusije kad je zaigrao za reprezentaciju. Ne vidim sto je ovo prihvatljivije.

 

Нека је био. Немам ја проблем да се Нелсону или Кинзију или Далоу да држављанство ако стекну услов и пожеле пасош. Само нећу да играју за репстацију.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...