Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Ja se ne se ne secam ni da su Grci imali strance. Skorcijanidis i Adetokumbo su valjda rodjeni i odrasli u Grckoj. Jedino mozda ako Kalatesa racunaju kao Amerikanca.

 

pa koja je razlika izmedju kalatesa i kaminskog?! ne postoji. kao naturalizovanog igraca ga racunaju ako nije imao pasos do 16. godine.

Link to comment

bravo za ove podatke iz dalje ili još dalje prošlosti. ovog jacksona je jako teško izguglati (rodjen 1956), odigrao jednu utakmicu na prvenstvu.

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.playerID_3508.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_1989.roundID_2679.teamID_282.html

 

na kraju će stvarno da ispadne da jedino Jugoslavija i Srbija (u svojim pojavnim oblicima) nisu imale strance. 

Link to comment

To zato što ste rastegli pojam Srba na BiH, CG i sl, a ko fol vam smeta ako se rodio u Ženevi ili srbskom Beču.

 

 

+1

 

da se decko zove petar petrovic o ovome se ne bi raspravljalo.

Link to comment

sve ok, ali ovaj deo sa litvanijom pre drugog svetskog, gde ga nadje aman? :D

litvanci su carevi,verovatno, odnosno skoro sigurno su kad se uporedi sa brojem stanovnika i ispred nas sto se tice broja vrhunskih kosarkasa i rezultata koji prave.

slicno vazi i za letoniju

za tursku sam prilicno siguran da su imali naturalizovane igrace, a pri tom ne mislim na ove sa balkana

lepo je to kosarkasko drustvo: litvanija, letonija, srbija. voleo bih da tako i ostane

 

a gde si nasao taj podatak uopste?

koji podatak? Frank Lubin je bio jedan od najboljih amerckih kosarkasa, za njega je well know fact. sto se tice kupljenja amera po OI, to sam pratio malo istoriju kosarke. Letonci su imali svoje igrace, pojacani su bili sa par amera pre WW II. Litvanci su napravili kosarku sa amerima...

 

 

nisu ni francuzi

imali su nekog lika na OI 2000 kada su Weis, Rigaudeau, Foirest i drustvanjce uzeli srebro... ne bih smeo da se kladim, ali mislim da je igrao neki PF sto je licio na arapina nekog... ne znam, proslo 15 godina, mozda sam nesto pobrkao

plus, nije ni da je Parker bas francuz. cale amerikanac, keva holandjanka, rodjen u Belgiji...ali naucio lopte u Francuskoj, pa mi vise on Francuz nego mnogi

Link to comment

besmislena rasprava.

 

ako decko hoce da igra i ima uslove da regularno dobije pasos, ne vidim ko bi imao pravo da ga u tome spreci. 

Link to comment

Galis?

Rodjen u USA, studirao na Seton Hall-u, posle drafta (68 pik) dosao u Grcku.

 

Ne Galis, on je Grk, ali bio je onaj Stergakos, četvorka, koga su naturalizovali pred ep1989, ako se ne varam. A bio je i onaj plej iz Paoka, Korfas, valjda, pa mu nisu dali da igra na istom ep, jer bi bio drugi naturalizovan.

Link to comment

besmislena rasprava.

 

ako decko hoce da igra i ima uslove da regularno dobije pasos, ne vidim ko bi imao pravo da ga u tome spreci. 

 

Apsolutno, samo se bojim da je čitava stvar buva i da dečku nije napamet palo da igra za nas.

Link to comment

+1

 

da se decko zove petar petrovic o ovome se ne bi raspravljalo.

 

Ali bi se raspravljalo recimo da li ce PP igrati za nas ili CG. Uvek ima materijala za raspravu..

Link to comment

Reprezentacija nece imati pet upotrebljivih visokih igraca, niti je potrebna tolika rotacija, moglo bi se baciti mesto u rosteru za njega na isti nacin na koji bi se bacilo i za Milutinova ili Jokica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...