Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

24 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Ti izgleda ne razumes sta se promenilo, hale su bile pune i tada, novac se slivao na sve strane, ali je igracima bilo zabranjeno da ucestvuju u raspodeli tog novca. To se sada promenilo i igraci dobijaju novac, i to manje nego sto zasluzuju. 

mislim da mnogi nisu svesni kolika je gledanost koledz kosarke sto u halama, sto preko tv, koliko sve to donosi novca kroz reklame, za razliku od evrope

 

pa koledz treneri su gotovo u slicnom rangu kao nba po platama

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Da, niko iz samog vrha nije ispod 3-5 miliona po sezoni. Pricao sam sa jednim pomocnim trenerom sa jednog solidnog koledza, ne iz vrha, i pitao sam ga sto se vratio u koledz kosarku, kaze ponudili su mi 500k godisnje…jasno je da igraci moraju da budu placeni dobro i da ce plate ici na gore, videcemo dokle. 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Znaci ako neki Drezgic/Kostic od Partizana, Zvezde, Mege... dobiju npr izmedju 500k i milion jel to ok? Ili je ok ako dobiju iste pare samo od koledza?

Da li je po kom aspektu OK? Pokušavam da razumem tvoj pogled na stvari.

 

Po ekonomskom aspektu je OK da ih koledž toliko plaća jer oni od košarke prave velike profite koji zavise i od rezultata, a ti igrači su im nosioci igre. Bolje nemaju, radi se igračima od 18 godina. Sa druge strane, po ekonomskom aspektu nije OK da Zvezda i Partizan plate 700 hiljada evra za igrača koji nema mesto u 15 jer toliko košta mnogi bolji seniorski igrač. Mogu da puste takve igrače da igraju, ali onda nema ništa od Evrolige i tek onda ne bi mogli da ih plate toliko. 
 

 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Da li je po kom aspektu OK? Pokušavam da razumem tvoj pogled na stvari.

 

Po ekonomskom aspektu je OK da ih koledž toliko plaća jer oni od košarke prave velike profite koji zavise i od rezultata, a ti igrači su im nosioci igre. Bolje nemaju, radi se igračima od 18 godina. Sa druge strane, po ekonomskom aspektu nije OK da Zvezda i Partizan plate 700 hiljada evra za igrača koji nema mesto u 15 jer toliko košta mnogi bolji seniorski igrač. Mogu da puste takve igrače da igraju, ali onda nema ništa od Evrolige i tek onda ne bi mogli da ih plate toliko. 
 

 

 

Pa tesko da mozes da razumes, ako me ubedjujes da je nesto dobro, sto ja smatram da nije. Tvoje pravo (kao i bilo cije) je da mislis da je super sto koledzi sada placaju ovoliko, ja ne smatram.

 

A cela rasprava je i pocela negde od komentara da bi nasi klubovi (a zasto samo nasi, valjda i ostali evropski) trebalo da odgovore na to tako sto ce isto placati mnogo vece sume klincima od 18-19 godina, plus da ih guraju da igraju EL bez obzira da li imaju kvalitet i fizicki to mogu da iznesu. Niti ti klinci toliko vrede, niti vecina njih moze u tim godinama da igra EL ravnopravno sa ostalima. Tek poneki mozda.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa tesko da mozes da razumes, ako me ubedjujes da je nesto dobro, sto ja smatram da nije. Tvoje pravo (kao i bilo cije) je da mislis da je super sto koledzi sada placaju ovoliko, ja ne smatram.

 

ako mozes za trenutak da se odmaknes od cifre oko milion dolara, jer te to zulja;

 

- kako bi izgledalo kada bi partizan i zvezda prestali da daju pare koje su velike za lokalne klubove, kojima uzimaju omladince od 16-19 godina?

 

ili kada bi real prestao da daje bolje uslove od partizana i zvezde?

 

sve je to isti pimpek, samo wto nesto zovemo skola kosarke a nesto otimanje i propast. 

Link to comment

Pa ako ne vrede u čemu je problem? Vi (navijači Zvezde i Partizana) se ionako već godinama ubijate da nam objasnite da niste tu da razigravate talente, što se vidi po tome da niste razigrali nijednog već 10 godina i sad je problem u čemu tačno? Nije dosta da smo mi najjači, svi ostali moraju da crknu? Pustite klince na miru, ionako bi kod vas smrdeli na klupi dok ih ne oterate u Megu.

 

Njihova vrednost je 100x realnija od vrednosti vaših igrača, koja je bazirana na pumpanje para pijanih milijardera, od grčkih do vašeg mecene Vučića. Ovi klinci će da igraju pred punim halama i gledaće ih cela Amerika, tu se izvrti više para u sezoni nego za 20 godina Evrolige. Nije realno ni pošteno, koja jebena komedija ha ha ha.

Edited by Venom
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, uini said:

 

ako mozes za trenutak da se odmaknes od cifre oko milion dolara, jer te to zulja;

 

- kako bi izgledalo kada bi partizan i zvezda prestali da daju pare koje su velike za lokalne klubove, kojima uzimaju omladince od 16-19 godina?

 

ili kada bi real prestao da daje bolje uslove od partizana i zvezde?

 

sve je to isti pimpek, samo wto nesto zovemo skola kosarke a nesto otimanje i propast. 

 

Ne znam kakve veze ima sa onim sta sam napisao, ali ako ti znas super.

Link to comment

znaci teoretski je moguce da igrac na koledzu zaradi milione, a kada izadje sa koledza da zaradjuje tipa 5 puta manje? meni je to apsurdno, da neko kao student™ uzima ogromnu lovu, mnogo vecu nego kad postane pravi profi. naopako.

Link to comment

Pa mnogi ce zaradjivati 10 puta manje, ali nista tu nije cudno, nisu oni studenti, odavno su oni profesionalci koji igraju u ligi koja generise ogroman novac, samo sto do sada liga nije bila voljna da to deli sa igracima. Nije krivo americko trziste sto je evropsko potpuno raspalo. Vec sada je veliki problem kada neki ruki iz Amerike koji je zaradjivao 200k cuje da ce naredne sezone uzeti 20k u nekom selu u Slovackoj. 

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne znam kakve veze ima sa onim sta sam napisao, ali ako ti znas super.

 

ima, prosto zato sto ti je okej isti taj princip u lokalu, samo za manje para i za lokalne siledzije.

  • -1 1
Link to comment

Treneri su uvek bili dobro placeni na koledzu a te plate za igrace su napumpane. Mozda samo vrhunski talenti dobijaju bas neku ozbiljnu lovu. Sto se tice evropskih top talenata, malo ko bi se od njih odlucio da ode na koledz kada bi im njihovi klubovi pruzili sansu da igraju u seniorskim ekipama.

Edited by Micko8
Link to comment

Neretko 200k dobijaju igraci za koje je upitno da li mogu igrati u Ceskoj.

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa mnogi ce zaradjivati 10 puta manje, ali nista tu nije cudno, nisu oni studenti, odavno su oni profesionalci koji igraju u ligi koja generise ogroman novac, samo sto do sada liga nije bila voljna da to deli sa igracima. Nije krivo americko trziste sto je evropsko potpuno raspalo. Vec sada je veliki problem kada neki ruki iz Amerike koji je zaradjivao 200k cuje da ce naredne sezone uzeti 20k u nekom selu u Slovackoj. 

 

da, to je bas shok. kapiram da ce mnogi zavrsiti karijere nakon koledza i ostati u americi da rade nesto drugo,pre nego da se cimaju po svetu za neku malu lovu.

Edited by Nikodije
Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

znaci teoretski je moguce da igrac na koledzu zaradi milione, a kada izadje sa koledza da zaradjuje tipa 5 puta manje? meni je to apsurdno, da neko kao student™ uzima ogromnu lovu, mnogo vecu nego kad postane pravi profi. naopako.

 

Videćemo koliko će to dugoročno da traje. Deo šarma za navijače jeste bio da su neplaćeni igrači. Na to se doda određena lojalnost koja je usađena svima i imaš armiju navijača odanih univerzitetima, gledanost, prihode i sve što ide s tim. Ranije igrači nisu ni često menjali timove, jer su morali da presede sezonu u novoj ekipi, sad su i to ukinuli. Moguće je da će vremenom da se izgubi interesovanje za još jednu profesionalnu ligu.

 

 

Edited by Venom
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...