Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa onaj ko postane dobar kosarkas uzece i dobre pare. Onaj ko to ne postane, taj ni ne zasluzuje.

 

U svakom slucaju, potpuno je suludo davati tolike pare klincima, ali svasta je danas naopako, pa sto ne bi i to bilo.

Nije suludo jer ljudi plaćaju dobre pare da te klince gledaju kako igraju. Zanima ih da to vide, hale su pune, tv prava su skup, firmama se isplati da se reklamiraju tu. Sulud je bio sistem koji je bio do skoro na snazi u kome ti klinci od tih para nisu videli ni centa. Ovo sada je baš onako kako treba da bude. U tom kontekstu jedan Drezgić itekako zaslužuje te pare plus još neke vrlo lepe benefita. U kontekstu Partizana zaslužuje ono što je Rađa izjavio - da ide treneru po burek i novine, stipendiju i turistička putovanja po evropi uz sporadični trening koji nije čista taktika ili šut. tako da ono, izbor je stvarno mnogo lak.

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Inace je smehotresno da se istovremeno kuka kako su neki Deda, Luka baba, gvozdeni Dobric, Neda i sl. preplaceni i kao ne zasluzuju svoje plate, ali zato je super da klinci od 18-19 godina zaradjuju mozda i vise od njih.

Link to comment

Ne znaci da je odlazak na koledzu sa kosarkaske strane najbolja stvar za svakog, za neke sigurno nije, ali kada se uradi cost/benefit analiza  skoro nemoguce je odbiti te ponude. Takodje, nasi klubovu bas i ne pomazu, evo mali kostic ce igrati kls umesto da igra aba. Dimitrijevic i Bosnjakovic ce verovatno slicno zavrsiti, jasno je da u Partizanu sansu nece dobiti. Ja se kladim da ce barem dvojica od trojice zavrsiti na nekom koledz ukoliko se nesto ne promeni. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Nije suludo jer ljudi plaćaju dobre pare da te klince gledaju kako igraju. Zanima ih da to vide, hale su pune, tv prava su skup, firmama se isplati da se reklamiraju tu. Sulud je bio sistem koji je bio do skoro na snazi u kome ti klinci od tih para nisu videli ni centa. Ovo sada je baš onako kako treba da bude. U tom kontekstu jedan Drezgić itekako zaslužuje te pare plus još neke vrlo lepe benefita. U kontekstu Partizana zaslužuje ono što je Rađa izjavio - da ide treneru po burek i novine, stipendiju i turistička putovanja po evropi uz sporadični trening koji nije čista taktika ili šut. tako da ono, izbor je stvarno mnogo lak.

 

Koji ljudi? Gde su ti ljudi bili pre 5 godina? Pre 10, 15, 20... godina? Tad ih nije zanimalo da gledaju kosarku, hale nisu bile pune?

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Inace je smehotresno da se istovremeno kuka kako su neki Deda, Luka baba, gvozdeni Dobric, Neda i sl. preplaceni i kao ne zasluzuju svoje plate, ali zato je super da klinci od 18-19 godina zaradjuju mozda i vise od njih.

Cekaj, ti sada mesas klubove u Evropi sa koledzima u Americi. Igraci koji sada idu na koledzu za recimo 500k u proseku su underpaid, i to je konsenzus medju trenerima sa NCAA. Ti koledzi generisu ogroman novac. 

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Koji ljudi? Gde su ti ljudi bili pre 5 godina? Pre 10, 15, 20... godina? Tad ih nije zanimalo da gledaju kosarku, hale nisu bile pune?

Premenjena su pravila i sada koledži smeju da mrvicu profita od sporta proslede igračima, a ranije nisu smeli.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Koji ljudi? Gde su ti ljudi bili pre 5 godina? Pre 10, 15, 20... godina? Tad ih nije zanimalo da gledaju kosarku, hale nisu bile pune?

Ti izgleda ne razumes sta se promenilo, hale su bile pune i tada, novac se slivao na sve strane, ali je igracima bilo zabranjeno da ucestvuju u raspodeli tog novca. To se sada promenilo i igraci dobijaju novac, i to manje nego sto zasluzuju. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Premenjena su pravila i sada koledži smeju da mrvicu profita od sporta proslede igračima, a ranije nisu smeli.

 

Znam ja da su promenjena pravila. Ja sam te nesto drugo pitao, zbog onoga sto si napisao.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Znam ja da su promenjena pravila. Ja sam te nesto drugo pitao, zbog onoga sto si napisao.

 

jel mozes da objasnis nama budalama, sta si hteo da ga pitas?

  • Hvala 2
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Inace je smehotresno da se istovremeno kuka kako su neki Deda, Luka baba, gvozdeni Dobric, Neda i sl. preplaceni i kao ne zasluzuju svoje plate, ali zato je super da klinci od 18-19 godina zaradjuju mozda i vise od njih.

Kontekst je totalno drugačije, bukvalna me smara da ti crtam razliku između koledž programa koji generiše veliki profit i profesionalnog kluba koji živi od donacija, kao i razliku između tržišta koledž i evroligakških igrača. 
 

Pri tome ovde niko nije napisao da Deda ne treba da prihvati da taj ugovor i da ga je prihvatio umesto da iz ljubavi igra malo ispred zgrade pošto ga svo ovo cimanje očito smara.

  • +1 1
Link to comment

Pa niko nije ni napisao da klinci na koledzu treba da odbiju milione, vec da nije normalno da zaradjuju toliko para.

 

 

  • Haha 3
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Inace je smehotresno da se istovremeno kuka kako su neki Deda, Luka baba, gvozdeni Dobric, Neda i sl. preplaceni i kao ne zasluzuju svoje plate, ali zato je super da klinci od 18-19 godina zaradjuju mozda i vise od njih.

upravo suprotno

 

ti klinci dobijaju pare zaradjene od kosarke

ovi nabrojani kod nas dobijaju pare od drzave, kad bi im klubovi isplacivali od onih para koje zaista zarade to bi bile daleko manje sume

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

upravo suprotno

 

ti klinci dobijaju pare zaradjene od kosarke

ovi nabrojani kod nas dobijaju pare od drzave, kad bi im klubovi isplacivali od onih para koje zaista zarade to bi bile daleko manje sume

 

Znaci ako neki Drezgic/Kostic od Partizana, Zvezde, Mege... dobiju npr izmedju 500k i milion jel to ok? Ili je ok ako dobiju iste pare samo od koledza?

Link to comment

Ok je ako im je to trzisna vrednost ovde, ali nije, ne razumem kako mesas te stvari. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...