Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

1 hour ago, Filozof manijak said:

Iskreno, mislio sam tada da je prestar da vodi reprezentaciju, pre svega zbog tajminga odluka na terenu, a ne zbog prvog utiska, kako si naveo.

Ali posle SP u Manili shvatio sam koliko sam pogrešio. Za ove OI nisam ni malo sumnjao da će biti uspešne, posebno nakon što sam video na SP video kakav je međusobni odnos između njega i igrača.

 

Tako da, iskreno, uopšte ne vidim smisao tog tvog komentara danas, osim da se nešto proseravaš.

 

 

To sa mamom svojom tako pricaj.

 

Preneo sam Dulovu izjavu i slozio se sa njom, ti si rekao da je to normalno i da svi sportski pismeni misle tako i ja samo odgovorio da to nije tacno, sto je i cinjenica i lako dokazivo.

 

Ako su cinjenice i normalni odgovori na pitanje proseravanje, onda ok.

 

Pesic je vecito osporavan i nipodostavan, otkad znam za sebe. Zato sto je iz Pirota, vecinu zivota je u inostranstvu, a i sto bi i sam rekao, ni ne trudi se da promeni svoj govor i kako prica citavog zivota da bi nekom udovoljio.

 

To da ne poznajes nijednu sportsku pismenu osobu koja ga nipodastava jedino vazi ako se iskljucivo druzis sa Gregom Popovicem, Zeljkom i nekada Dudom. Nipodastavali su ga svi zivi, oduvek.

 

Na primer, Savanovic i Mile Ilic su kontstantno pravili sprdnju u emisiji Jao Mile sve dok nismo uzeli srebro, onda su zacutali.

 

Svakako da nisu neki intelektualci, ali kao bivsi vrhunski sportisti svakako moraju da spadaju medju sportski pismene. Ponavljam, osim ako u sportski pismene ne smatras samo fazon 10 ljudi na svetu i to se bas ti druzis sa njima.

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/ne-morate-da-se-slozite-sa-mnom-ali-ovo-je-jezivo-teske-reci-bivseg-reprezentativca-o-svetislavu-pesicu-ej-ljudi-mi-smo-indijanci-kao-nacija-ne-znam-da-li-se-mi-lazemo-da-smo-zemlja-kosarke/2022042009052691328

 

 

Ubaciii Neeedoooovicaaa

  • Haha 1
Link to comment
42 minutes ago, Malvo said:

Da ti igrači imaju jasnu i pozitivnu perspektivu u Evropi, možda bi odlazili samo najveći talenti, a možda ne bi ni oni. Neko mu nudi novac, obrazovanje, četiri godine košarke sa vršnjacima, a mi nudimo da pričamo s njihovim roditeljima i ubedimo kako to nije dobra stvar za njih.

 

Mi ne da ne nudimo obrazovanje, nego je apsolutna suprotnost, škola i profy košarka u mlađim kategorijama su nezavisni entiteti koji se prave da ovaj drugi ne postoji, a ispaštaju klinci koji su premoreni i preopterećeni ili prosto hvataju krivine na jednom ili drugom, što nije dobro ni u kom slučaju.

 

Mislim da je naš košarkaški sistem (čak i ovako nakaradan) bolji za razvoj igrača od koledž košarke, ali nije bolji za razvoj mladih ljudi i da imam ponovo 18 godina i neku opciju - trčao bih tamo ne bi me videli.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Milošica said:

Čović: "Ovo treba da bude kuća košarke, a ne alkohola, duvana i abrova"

 

Ovo po Daniloviću?

 

Čemu, jbt? Čemu?

 

To mu je MO, saopštenja kreću od prvog dana. Čović je neko ko, pre svega i izrazito, gleda na svoju guzicu, pa onda deset mesta prazno i tek posle na sve ostalo, i takav je od prvog dana kad se pojavio u javnosti, a evo i 30 i kusur godina kasnije.

 

Prvi loš reprezentativni rezultat da dođe ima da krene da baca ljude pod autobus, on je uradio sve, obezbedio sve, ali jbg, Kari sjebo, ovaj nije došao, ovi se nisu odazvali, a biće tu i čuvenih bočnih udara za koje mu treba imaginarni neprijatelj, za sada se još uvek drži Partizana jer mu je to sigurica.

"Nije kriv savez, kriv je Partizan jer ne razigrava domaće igrače"

  • +1 5
Link to comment

nema sanse da je "nas kosarkaski sistem" (trebala bi zasebna tema da utvrdimo sta stoji pod reci "sistem") bolji od koledza za mladog kosarkasa.

 

ako smislimo 10 parametara koji su vazni, napamet cenim da 9 ide u korist koledza, mozda i 10.

Link to comment

^^ zajebi parametre, samo onako iz glave - koliko naših reprezentativaca i evroligaških igrača je karijeru izgradilo nakon koledža? 

Link to comment
Just now, goofs said:

^^ zajebi parametre, samo onako iz glave - koliko naših reprezentativaca i evroligaških igrača je karijeru izgradilo nakon koledža? 

 

to je otprilike mentalna zamka, jer najveci evropski talenti jako retko idu na koledz, makar do sada, jer su bolju lovu dobijali u evropi.

 

sada se to promenilo, pa cemo za 10-15 godina da se citiramo ( : dace bog & sveti sava

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

^^ zajebi parametre, samo onako iz glave - koliko naših reprezentativaca i evroligaških igrača je karijeru izgradilo nakon koledža? 

nije to dobar metod jer najveci talenti do sada nisu isli na koledz, uz retke izuzetke naravno. 

a i u Srbiji ne moze da se kaze da postoji neki standardizovani sistem za igrace koledz uzrasta. putevi su drasticno razlicit u zavisnoti od maticnog kluba, menadzera, trenera prvog tima u datom trenutku, stanja u savezu...

sad ima mega, pre je bio Vujosevic sa po par igraca koje gura svake godine, ko tu nije upao realno i nije bio deo nijednog sistema nego je gurao sam

 

  • +1 1
Link to comment

A ne slažem se, koledž košarka postoji decenijama, sad su počeli da plaćaju igrače, ali mogao si i ranije da odeš i da se školuješ i igraš basket, i čak bi kroz to imao bolju i lakšu prođu za NBA, pa nisu odlazili.

Ja tu vidim drugi problem - koledž se igra u razdoblju od 18. do 22. godine, tad mladi talenti već počinju da igraju seniorsku košarku koja je uglavnom bolja od koledž košarke. Ako dve godine igraš prosečan drugoligaški basket postavljen na temeljima nekog stranog sistema koji te sprema za NBA ligu bićeš lošiji igrač od onog što dve godine igra u prosečnom timu ABA lige. Pogotovo ako ćeš karijeru provesti u Evropi.

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

^^ zajebi parametre, samo onako iz glave - koliko naših reprezentativaca i evroligaških igrača je karijeru izgradilo nakon koledža? 

 

evo guglao sam dve sekunde pa mi je izasao reddit link

 

 

 

galis, schrempf, jasikevicius, markkanen, songaila, turiaf, evo petruseva, neko se setio freakin kreshimira cosica

Link to comment
45 minutes ago, Heaviside said:

A? Milion godišnje? Igrači koji nisu ni blizu Drezgića!? 
 

Dok se u Evropi decenijama vrti košarkanijeprofitabilansport dok se milioni dele između sebe i amerikanaca koje u americi više ne žele, ameri od nje zarade dovoljno da deci plate milion po sezonu i organiziju im vrhunsko školovanje uz trening i utakmice.

 

pa i treba apsolutno svaki klinac sa mrvicom talenta da ode u ameriku i da se vrati samo ako mora. 

I to nije koledz koji je u vrhu sto se placanja tice, a apsolutno svi koledz treneri govore da nismo ni blizu maksimuma sto se placanja tice. 
 

 

  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, goofs said:

 

Mi ne da ne nudimo obrazovanje, nego je apsolutna suprotnost, škola i profy košarka u mlađim kategorijama su nezavisni entiteti koji se prave da ovaj drugi ne postoji, a ispaštaju klinci koji su premoreni i preopterećeni ili prosto hvataju krivine na jednom ili drugom, što nije dobro ni u kom slučaju.

 

Mislim da je naš košarkaški sistem (čak i ovako nakaradan) bolji za razvoj igrača od koledž košarke, ali nije bolji za razvoj mladih ljudi i da imam ponovo 18 godina i neku opciju - trčao bih tamo ne bi me videli.

 

Ma ne odlucuju se ni oni za koledz zbog obrazovanja, jer ga nece ni steci, nego zbog potencijala da se nametnu, dobro pozicioniraju na draftu i grade NBA karijeru..

Link to comment
45 minutes ago, Milošica said:

Čović: "Ovo treba da bude kuća košarke, a ne alkohola, duvana i abrova"

 

 

20_06_02_2024081020055846147_original_am-l.webp

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

nije to dobar metod jer najveci talenti do sada nisu isli na koledz, uz retke izuzetke naravno. 

a i u Srbiji ne moze da se kaze da postoji neki standardizovani sistem za igrace koledz uzrasta. putevi su drasticno razlicit u zavisnoti od maticnog kluba, menadzera, trenera prvog tima u datom trenutku, stanja u savezu...

sad ima mega, pre je bio Vujosevic sa po par igraca koje gura svake godine, ko tu nije upao realno i nije bio deo nijednog sistema nego je gurao sam

 

Upravo to, nasi vrhunski talenti nisu imali razlog da idu tamo, sad imaju. Ristic i Petrusev su otisli i bio je pun pogodak. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...