Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa on nije gradjanin Srbije. Jedini razlog zasto bi mogao da postane gradjanin Srbije je da igra kosarku za Srbiju. U tom smislu je onda nebitno da li mu je deda, pradeda ili askurdjel Srbin, pardon Srbijanac, moze da bude i poreklom Poljak, ili Kamerunac.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Prežvakano već sto puta. Koja je onda razlika između klubova i repki, ako će se vaditi petnaesta kolena unazad, dodeljivati državljanstva i uslišivati vekovne želje za oblačenjem najdražeg dresa?

Link to comment

Ček, jel se to zalažete za brojanje krvnih zrnaca ili nesto propuštam?

 

Svaki građanin Srbije može ući u izbor za reprezentaciju. Kakve veze ima koje je nacionalnosti. I zar ovo mora da se naglašava jebote...

Prebrojavanje krvnih zrnaca je osnova reprezentativnih takmičenja zar ne? Naravno da se podrazumeva da građani Srbije igraju za Srbiju samo se ovde postavlja pitanje i na recimo Srbe koji nisu državljani Srbije

Link to comment

Дакле дечку није из малог прста на нози извучено да му је мушка баба ујакове стрине Српкиња, већ је дечко цео живот члан српске заједнице у Илиноису. Натурализовање неког Монте Елиса је скроз друга прича.

 

Обично се граница повуче код класичне натурализације, и то је досад био случај код нас и Литванаца. Други су прешли ту границу јер је ФИБА дозволила једног странца. Ми сад идемо корак назад и одбијамо дечка јер није рођен обде или која је већ формулација разлога.

Edited by EmptyClip
Link to comment

Pa on nije gradjanin Srbije. Jedini razlog zasto bi mogao da postane gradjanin Srbije je da igra kosarku za Srbiju. U tom smislu je onda nebitno da li mu je deda, pradeda ili askurdjel Srbin, pardon Srbijanac, moze da bude i poreklom Poljak, ili Kamerunac.

 

Pa nije, ali on ima mogućnosti da to postane, apsolutno nevezano za košarku, jer ima korene ovde zar ne? Može da pokrene proceduru i dobije pasoš, što je dosta drugačije od nekog Bo Mekejleba recimo.

Link to comment

Što se mene tiče, ne bih voleo da vidim da neki random lik zaigra za repku. Neka se tog principa drže Makedonija, Bosna, Gruzija, Poljska, Kazahstan i ostale velesile.

 

Čak mi se ne dopada ni ona varijanta kao sa Holdenom, gde je igrač ipak proveo neko vreme igrajući za tim iz države čije državljanstvo dobija.

 

Ono što mi je ok je da se u reprezentaciju uključi neko ko nema naše državljanstvo ali bi voleo da igra za Srbiju i samo za Srbiju, a ne za prvu repku koja mu da evropski pasoš i po tom osnovu varijantu da zabode bolji ugovor. 

 

Kapiram da u svemu što sam napisao ima 50 nijansi sivog, ali šta sad. 

Link to comment

 

 

Čak mi se ne dopada ni ona varijanta kao sa Holdenom, gde je igrač ipak proveo neko vreme igrajući za tim iz države čije državljanstvo dobija.

 

 

a zašto? ako neko stekne regularno državljanstvo, kroz brak, godine provedene u državi i sl. kako mu se može braniti da igra za reprezentaciju ?

Link to comment

Pa nije, ali on ima mogućnosti da to postane, apsolutno nevezano za košarku, jer ima korene ovde zar ne? Može da pokrene proceduru i dobije pasoš, što je dosta drugačije od nekog Bo Mekejleba recimo.

 

Mogao je to da uradi do sada 100 puta, pa nije. Ocigledno mu nije bitno - i to je ok. Njegov dolazak ovde bi bio cisto kosarkaski, isto kao i Mekejlebov ili Drejperov. Ako gresim ok, ali koje su tacno njegove veze onda? Dolazi u Srbiju cesto, govori srpski, Vujosevic mu slao Andriceve knjiga kad ga je zvao da dodje u Partizan?

Link to comment

a zašto? ako neko stekne regularno državljanstvo, kroz brak, godine provedene u državi i sl. kako mu se može braniti da igra za reprezentaciju ?

Dobro pitanje. Sad vidim da je Holden ipak igrao pet godina za CSKA pre nego što je Rusiji doneo titulu. Mislio sam da je kraće bio tamo. 

 

Recimo da bi mi granica bila to da li pasoš dobija preko reda. Ali i to je neki usputni stav, ne mnogo utemeljen i verovatno ću večeras misliti drugačije. :)

Link to comment

a zašto? ako neko stekne regularno državljanstvo, kroz brak, godine provedene u državi i sl. kako mu se može braniti da igra za reprezentaciju ?

 

Meni je to najmanje neprihvatljivo rešenje, čisto zbog zakonskih okvira. Ali to je ona priča o slobodnom protoku radne snage, koja ide na ruku bogatim i jakim klubovima i repkama. Kako god okreneš, nešto fali.

Link to comment

da, naizgled deluje jednostavnije nego sto jeste. ne znam, mozda da se uslovi igranje za reprezentaciju samo srpskim drzavljanstvom, ko ima jos neko, ne moze

mada sad kad sam napisao, zvuci glupo i verovatno spada u krsenje raznih prava. plus sam sebe automatski iskljucio iz svih buducih reprezentativnih akcija :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...