Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa imao je smao jedan koji se zavrsio lose, onaj u Feneru. U Finiksu jednostavno nije imao srece, promenio se GM i doveo svoje ljude. Treba drzati Kokoskova blizu, predobar je trener, svi iz kosarke u Americi pricaju smao najbolje i

njemu. 

 

Pa imao je samo jedan, that's the point.  

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

@theanswer

 

18-godišnji Dončić = Jokić u prajmu, 'oće to :laugh: Da ne ulazimo u sastav prateće postave...

Činjenice govore da Kokoškov nije jelen pred farovima na klupi reprezentacije, odnosno činjenice i tvoj utisak se razilaze.  Poraz poput njegovog je doživeo Sale godinu dana ranije a Kari dve godine kasnije. Ako je tim gore po činjenice, okej, tvoj problem. 

Što se dernjanja tiče, stvar ličnog stila. Željko se dere, Boža Maljković se nije drao, koliko znam. 

Prosto je stvar da li Kokoškov takav kakav jeste može da ovlada timom i vodi ga do medalje. EP 2017. govori da može i to je to. 

 

  • +1 3
Link to comment

Osvojio bi kitu da se Jovic nije povredio u polufinalu na mecu sa Rusijom. Da ne spominjemo cinjenicu da je to EP bilo najmrsavije u poslednjih 25 godina posto su mnogi kvalitetni igraci propustili taj turnir. Samo nama su nedostajali Teodosic,Bjelica i Jokic.

Edited by Micko8
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Gale said:

@theanswer

 

18-godišnji Dončić = Jokić u prajmu, 'oće to :laugh: Da ne ulazimo u sastav prateće postave...

Činjenice govore da Kokoškov nije jelen pred farovima na klupi reprezentacije, odnosno činjenice i tvoj utisak se razilaze.  Poraz poput njegovog je doživeo Sale godinu dana ranije a Kari dve godine kasnije. Ako je tim gore po činjenice, okej, tvoj problem. 

Što se dernjanja tiče, stvar ličnog stila. Željko se dere, Boža Maljković se nije drao, koliko znam. 

Prosto je stvar da li Kokoškov takav kakav jeste može da ovlada timom i vodi ga do medalje. EP 2017. govori da može i to je to. 

 

 

Dončić je sa koliko godina beše bio prvak Evrope sa Realom? Nemoj da ulazimo u sastav prateće postave ostalih ekipa na takmičenju takođe. 

Biće da su Sale i Kari ipak imali malo duže reprezentativne uspehe od 1 offa koji je Kokoškov tada imao sa Slovencima. Pričao sam o našoj reprezentaciji kada sam rekao jelen pred farovima, da umeš da čitaš, to bi video. I to je činjenica, a ne moj utisak. To da može jednom jednu ekipu da odvede do uspeha, to ne sporim. Problem je što nigde više ni blizu ništa nije uradio kao glavni trener seniorskog tima. Još jedna činjenica koja nema veze sa utiskom. 

 

Opet kažem vrhunski trener za individualni rad, ali nije baš ni veliko čudo što se ne bavi poslom kao prvi trener. Izađi momak malo iz svoje zone komfora, vidi kako je u stvarnom svetu sa aždajama, pa ćeš dobiti respekt. 

  • +1 1
Link to comment

Čovek ima dokaz crno na belo da je sposoban da osvoji zlato sa reprezentacijom, nešto što nijedan naš aktivni trener osim Karija i gospodina Obradovića nije uradio, a u poslednjih 23 godine nije niko.

 

Sve ostalo je sviranje kurcu na bazi ličnog utiska. Normalno da mora da ti se i namesti malo da uzmeš zlato. Ne bi Kari uzeo svoje poslednje da je sviran jedan čist faul, a ni dingspo svoje poslednje, osvojeno u prošlom veku na takođe vrlo slabom prvenstvu, da nije imao Bodirogu kao što je Kokoškov imao Dragića. 

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, Papovac said:

dok je za srbiju nastupao mocni gagic.

Gagic je bio reprezentativac samo kod Dude, igrao je na Evrobasketu 2013 godine. Ali je zato 2017 godine u ekipi bio vecni kapiten CZ Laza. Koji se takodje povredio pre finala, steta mogao je barem da udari nekoliko sekirica Dragicu i Doncicu:)

Link to comment

Nije tacno da je samo vrhunski trener za individualni rad, niko ga zbog toga ne bi zvao da bude prvi pomocni pa nakon toga glavni u NBA ekipi. On je bas vrhunski poznavalax kosarke, svakog njenog dela. Proslog leta sam pricao sa trenerima iz Amerike koji su radili sa njim i pricali su da nikad vise o kosarci nisu nacuili nego u tom periodu kada su radili sa njim.

  • +1 7
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Čovek ima dokaz crno na belo da je sposoban da osvoji zlato sa reprezentacijom, nešto što nijedan naš aktivni trener osim Karija i gospodina Obradovića nije uradio, a u poslednjih 23 godine nije niko.

 

Sve ostalo je sviranje kurcu na bazi ličnog utiska. Normalno da mora da ti se i namesti malo da uzmeš zlato. Ne bi Kari uzeo svoje poslednje da je sviran jedan čist faul, a ni dingspo svoje poslednje, osvojeno u prošlom veku na takođe vrlo slabom prvenstvu, da nije imao Bodirogu kao što je Kokoškov imao Dragića. 

Srebra sa SP I OI vrede vise od tog slovenackog zlata na mrsavom EP:fantom: To znaci da smo tih godina posle amerike, bili najbolja reprezentacija na svetu:)

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Micko8 said:

Srebra sa SP I OI vrede vise od tog slovenackog zlata na mrsavom EP:fantom:

 

2 minutes ago, theanswer said:

Nije sviranje kurcu, nego se gledaju karijere a ne jedno zlato. 

A jel tvdi ovde neko da Kokoškov ima neku legendarnu karijeru ili pričamo o tome da li ga treba imati u vidu za selektorsko mesto?

  • +1 1
Link to comment

Kokoškov je imao i sa Gruzijom super rezultate, i to u periodu kad su bili kurton, to se zaboravlja. Tamo su ga proglasili za viteza™ ili tako nešto. Al čini mi se da je suviše pristojan za naše igrače. Da bi radio sa Srbima moraš da budeš namazan i mangaš.

  • +1 2
Link to comment

Super je to sto je osvojio EP ali imao je i mnogo srece. Nama se na primer pre finala povredio drugi najbolji igrac na tom turniru. U ekipi Slovenije je imao dva ekstra igraca i dobro je to iskoristio. Ali eto Gruziju je vodio mnogo duze od Slovenije i sa dosta manje talenta nije uspeo nista ostenije da napravi osim sto se kvalifikovao sa njima na nekoliko takmicenja. On jeste bio kratko na nasoj klupi ali i ja sam stekao utisak da je bio dosta pogubljen dok nas je vodio. Covek nije iskoristio domaci teren i kostao nas je odlaska na OI. To nije bas najbolja preporuka da nas opet zajase. Radije bi pruzio sansu onom Bracu iz Mege pa neka gradi neki novi tim kada se Pesic povuce.

Edited by Micko8
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

 

A jel tvdi ovde neko da Kokoškov ima neku legendarnu karijeru ili pričamo o tome da li ga treba imati u vidu za selektorsko mesto?

 

Niti ja tvrdim da je loš trener ali bio je u reprezentaciji našoj i videli smo rezultate, ne vidim ga kao rešenje, a i sam si pisao da se sam povukao i otišao u zonu komfora. Nije da nam fali trenera nasuprot opštem mišljenju da sve u srpskoj košarci propada. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

 

A jel tvdi ovde neko da Kokoškov ima neku legendarnu karijeru ili pričamo o tome da li ga treba imati u vidu za selektorsko mesto?

 

Prvo bi on morao da zeli da radi kao prvi trener neke ekipe ili selektor neke repke, da bi uopste bio uzet u razmatranje. Ako zeli da nastavi da radi kao pomocnik, onda je besmisleno pricati o njemu kao opciji.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...