Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

27 minutes ago, Fakundo Sava said:

 A ćelavi sa dugom kosom ?

Džile ? 

Drag mi je i cenim ga, bio mi je i trener i to možda i najbolji koga sam imao, ali po mom mišljenju nije taj nivo da ima autoritet nad tom klasom igrača. Mislim, ko zna, kratak turnir trte-mrte, možda bi i bilo dobro, ali nisam za to da reprezentaciju vodi trener koji se nije dokazao na najvišem nivou. 
 

 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

Tako su ovde neki strucnjaci Celavu Picku docekali '14. Nigde se prethodno nije dokazao kao trener. Pa se eto dokazao kao selektor. 

 

Nasih trenera srednje generacije koji nesto vrede mozemo da nabrojimo na prste jedne ruke i sva je prilika da ce svi dobiti sansu pre ili kasnije, jer drugih nece biti. 

  • +1 1
Link to comment

Ćelavi je legenda srpske košarke i iz toga je crpeo autoritet i zato i dobio šansu da radi kao selektor, a uz to je i trenirao veće klubove od Džileta. 
 

Ako u nekom trenutku ne budemo imali nikoga ko je legitmni evroligaški trener i nijednog bivšeg velikog igrača koji je u trenerskom usponu, onda mora da se posegne za drugom ligom u kojoj je Džile. 

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, getasewtadesse said:

Težak svakako. Iskompleksiran, ne znam. Od čega lik koji se naosvajao toliko trofeja može da ima komplekse. Nagadjam i ja.

Uglavnom, karakter mu je katastrofa. Mislim da kako je stariji tako sve više se dernja na igrače. Gotivim ja njega, al brate aj prekini se dernjaš na igrače toliko često baš. 

Celav je

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

odlicno. evo ga igrac za evropsko koje bi mogli najazad da osvojimo ako dodju i jokic i bogdan. napredovace jovic, petrusev  i ovi ostali

Pa bukvalno je rekao da oprostio uz izjavu da se nije oprostio.

Link to comment
11 hours ago, Heaviside said:

Ćelavi je legenda srpske košarke i iz toga je crpeo autoritet i zato i dobio šansu da radi kao selektor, a uz to je i trenirao veće klubove od Džileta. 
 

Ako u nekom trenutku ne budemo imali nikoga ko je legitmni evroligaški trener i nijednog bivšeg velikog igrača koji je u trenerskom usponu, onda mora da se posegne za drugom ligom u kojoj je Džile. 

 

Eh, koliko je samo postova tada bilo napisano u stilu "jeste on bio odlican igrac, ali jedno je igrati velika takmicenja kao igrac, a potpuno drugo voditi repku kao selektor". Pa prozivke zbog igraca koje je okupio, pa zbog izbacivanja Micova, poraza od Novog Zelanda u Vrscu, slaba igra u grupi. Vec su bili spremljeni carsavi da ga uporede sa Mokom i moskitosima, kad odvalismo prvo Grke, pa Brazil i na kraju i Francuze. Ostalo je istorija.

 

Druga Celava Picka je legitimni evroligaski trener, pa ga opet ovde ljudi ne zele za selektora. Nezgodan karakter kazu. Kao da pored Zeljka imamo jos 5-6 trenera EL kalibra, a ne najvise jos 2. A onda imas trenere koji su nivo ispod, gde spadaju Alimpije, Dzikic, Canak, Pera Bozic, i tu Dzile ima prednost jer ima najvise iskustva.

 

I ostaje da vidimo kako ce se razvijati karijera Rajakovica posle Raptorsa. Da li ce nastaviti da radi kao prvi trener ili ce se poput Kokoskova vratiti u komfornu zonu pomocnika. I to je to za sledecih 10-ak godina..

  • +1 1
Link to comment

Sasa obradovic moze komotno da vodi repstaciju, otprilike bi mi bio prvi kandidat kad pesic zavrsi

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Eh, koliko je samo postova tada bilo napisano u stilu "jeste on bio odlican igrac, ali jedno je igrati velika takmicenja kao igrac, a potpuno drugo voditi repku kao selektor". Pa prozivke zbog igraca koje je okupio, pa zbog izbacivanja Micova, poraza od Novog Zelanda u Vrscu, slaba igra u grupi. Vec su bili spremljeni carsavi da ga uporede sa Mokom i moskitosima, kad odvalismo prvo Grke, pa Brazil i na kraju i Francuze. Ostalo je istorija.

 

Isto je bilo i za Karija posle EPa, uz odstranivanje Teodosića, čak je i bila ona minijatura kad je Kari dao ostavku, ali se nisu dogovorili oko odštete pa je nastavio da radi. Sad odjednom Kari legenda.

 

Samo govori u prilog tome koliko nam savez radi poput štapa i kanapa, stihijski i kuda vetar dune u datom trenutku. 

  • +1 4
Link to comment
51 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Druga Celava Picka je legitimni evroligaski trener, pa ga opet ovde ljudi ne zele za selektora. Nezgodan karakter kazu. Kao da pored Zeljka imamo jos 5-6 trenera EL kalibra, a ne najvise jos 2. A onda imas trenere koji su nivo ispod, gde spadaju Alimpije, Dzikic, Canak, Pera Bozic, i tu Dzile ima prednost jer ima najvise iskustva.

 

 

 

To je zato što se svakim turnirom sve više ispostavlja da je potpuno drugi paket referenci potreban za klupskog trenera u odnosu na selektora reprezentacije. Sale Đorđević je možda i najbolji primer za to, a ima ih na desetine. Uostalom, u poslednjih 5 intervjua posle prvenstva, Pešić nijednom nije zaboravio to da naglasi i bez da ga se pita išta u tom smislu.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Argument da nećemo trenera koji se dere na igrače je zaista nešto specijalno. Eno vam Kokoškov. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...