Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

1 minute ago, garmonbozia said:


Ma slažemo se, više sam mislio da Vasa nije bio ni na svetskom (ok, jeste Jović), a da ovde imamo dodatni kvalitet u Jokićevoj glavi. I naravno, slažem se sa tobom da ne treba Aleksa da bude taj koji će da igra 25+ minuta svaku utakmicu, to bi baš bio problem.

Pa jbg kad je Micić još gori jbt. Ko

bi rek’o da će trampa Micić za Jovića biti toliki downgrade. Al ajde, ima još malo vremena da dođe sebi

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Meni deluje da Vanju čeka redukovana uloga u odnosu na SP. Slabo to mogu da razumem.

Dobra forma Dobrića verovatno ima veze sa time?

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Meni deluje da Vanju čeka redukovana uloga u odnosu na SP. Slabo to mogu da razumem.

Jedino što mi pada na pamet je da Dorbić bolje trči i utrčava što je bitno Jokiću. 

Link to comment
9 minutes ago, garmonbozia said:


Ma slažemo se, više sam mislio da Vasa nije bio ni na svetskom (ok, jeste Jović), a da ovde imamo dodatni kvalitet u Jokićevoj glavi. I naravno, slažem se sa tobom da ne treba Aleksa da bude taj koji će da igra 25+ minuta svaku utakmicu, to bi baš bio problem.

 

Aleksa je sinoc bio grozan u odbrani jer smo igrali protiv u sustini evropske ekipe koja igra evropsku kosarku pa je toliko glavinjao i ispadao s onom svojom matadorskom odbranom da je i Karija uspeo da iznervira. Medjutim, te njegove trik odbrane mogu nesto da naprave protiv ekipa koje igraju "NBA non play-off style" kosarku, kao sto su radile na SP.

 

Nama je od krucijalne vaznosti da ovi "ne-bogdan" igraci pogadjaju otvorene suteve u visokim procentima jer ce Jokic napraviti dosta otvorenih pozicija, zato je svaki propusteni otvoreni sut Gudurica i Micica na pripremnim utakmicama za ribanje. Slabo ce ko moci da se odbrani od nas ako Aleksa, Gudura, Vanja, Dobric, Davidovac, Jovic i Petrusev budu ubacivali u pristojnim procentima.

Edited by harper lee
  • +1 5
Link to comment

Ne znam zasto se place za Pokusevskim. Covek i dalje deluje kao da je pao sa Marsa kada je na terenu, uz to kada ga kamera zumira uvek izgleda namrsteno , tacno se vidi da ne pripada tamo. Ja bi licno voleo da Micic nije deo tima, jer ce nas kostati mnogo na samom turniru ali jebi ga nemamo boljeg igraca od njega na toj poziciji rezervnog pleja posto nas je Stefan Jovic odbio.

Edited by Micko8
Link to comment
5 hours ago, kralj said:

Sumanuto je košarkaše vrednovati prevashodno kroz reprezentativna takmičenja. Ne pada mi na pamet da omalovažavam, u datom kontekstu Prajina karijera je nestvrna, ali on nije čak ni imao priliku da igra u konkurenciji najboljih.

Btw, po pet zlata imaju i Tomašević i Saša Obradović. 

Odlicni igraci za to vreme, uz to potcenjeni . Jesu igrali u timovima punih legendi ali su dali svoj dorinos tim reprezentativnim uspesima.

Link to comment
1 minute ago, lord_s said:

Ako jos jednom procitam Stefan Jovic

 

Shvatili smo.

 

Jebote.

Ne moras da komentarises. Iznosim svoje misljenje. Miicic je na terenu pogubljen kao Pokusevski ali na toj poziciji nemamo alternativu ovog leta osim jos goreg Jaramaza.

Edited by Micko8
Link to comment

Ma i ja tako rezonujem, ne umem bolje. I imali su neke fine sekvence Jokić i Dobrić.

 

Pa opet, čini mi se da je i u Manili Dobrić imao sličnu ulogu kao sad. Možda je Vasa-Stef rokada uticala i da Vanja padne u drugi plan. Moguće i da je Aleksa na tom turniru postepeno rastao, posle se Dobrić povredio, pa sve to uticalo kao optička varka na Vanjinom doprinosu.

 

U svakom slučaju voleo bih više da ga gledam i od Dobrića i od Alekse.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Micko8 said:

Ne moras da komentarises. Iznosim svoje misljenje. Miicic je na terenu pogubljen kao Pokusevski ali na toj poziciji nemamo alternativu ovog leta osim jos goreg Jaramaza.

 

dokle više šefe; hajde sve ali dovoljno je setiti se da je nakon tekme sa litvanijom, stefan jović bio neupotrebljiv u polufinalu i finalu, jednostavno nije mogao kari da ga pusti da igra.

micić definitivno nije igrač po mom ukusu ali je i dalje cca treći - peti igrač repke, tako da zaista nema smisla da trošimo vreme sa ovim hottejkovima

  • +1 1
Link to comment

Dobric je odlican u svojoj ulozi kod Karija, nemam tu zamerke uospte. Naravno, bilo bi idealno da je tu Kalinic, ali jbg. 

 

Svidja mi se sto od kada je Jokic tu aspolutno svi vec u skoku gledaju kako da otvore kontru ili krecu da trce, dok Kuzma i Sarenac dobacuju kako ne treba zuriti. Odbrana me najvise brine, u napadu smo top. 

 

Sto se Pokua tice, njemu je ovo puna kapa, ni u ludilu nisam ocekivao da ce on biti u 12.

Edited by Кристофер Лумумбо
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Amos said:

Gledajući samo novu eru i karijere: 

 

(Debeli)

Bodiroga

Vlade

Sale i Predrag Saša

(Bogdan i Teo)

 

Divčeva karijera je mnogo potcenjena iz nekog razloga. Za Stojakovića ne znam ni sam, dobra karijera ali nekako sve bledi sa njim vremenom. I jebem ga usta za onaj airball u 7. utakmici. 

Pedja je tu seriju igrao fizcki nespreman, covek se povredio u plej of-u. Svakom igracu mozes da nadjes utakmicu gde je promasio vazan sut u doigravanju ili da je imao slabu seriju. Pedja je u to vreme bio jedan od najboljih igraca u najjacoj ligi na svetu , a u reprezentaciji je otkinuo dva zlata gde je bio nas najbolji igrac. Covek je imao fantasticnu karijeru. Plus je otvorio put mnogim nasim igracima koji su birani visoko u prvom delu 2000-ih.

Edited by Micko8
Link to comment
45 minutes ago, kralj said:

 

Ne možeš sastavljati tim rukovodeći se nekim epskim povredama i truditi se da pokriješ sve opcije, jer je nemoguće. Ovo je kratak turnir, takmičenje momentuma, ekipe su neuigrane, i improvizuje se na svakom koraku. Ne treba ići dalje od prošle godine i primera kad nam je igrač svojom povredom doneo višestruko više time što se povredio, nego što bi košarkaški doprineo do kraja karijere.

 

Btw, nadam se da je Boriša deo ekspedicije, tu valjda neće biti iznenađenja.

A ne, igracemo sa svih 12. igraca, pucamo od tolikog kvaliteta, i 12. igrac sluzi kao dzoker koji unosi specijalno oruzje i nas je dzoker, a ne neko ko je tu cisto za ne daj boze.

 

Zato je prosle godine Ristic bio nas dzoker, a ne neko za vanredne situacije ako se povrede Milutinov ili Petrusev.

 

Zato je igrao minut protiv Litvanije i jakih 0 minuta protiv Kanade i Nemacke. Nas dzoker sa tajnim oruzjem.

 

I to on nije bio 12. igrac nego 11. jer Simanic nije ni bio u sastavu.

 

Tako da, da, taj 11. i 12. igrac idu u slucaju nepredvidjenih situacija, a ne da se nesto ozbiljno racuna na njih.

 

A ovde je bilo jasno da idemo sa sest visokih jer su Jovic i Davidovac roviti, a dole od niskih svejedno ni nemamo vise koga, sve i da hocemo, jasno je bilo da Jaramaz i Radanov nece ici.

 

Tako da, izbor je ostao izmedju Pokua, Plavsica i Ristica, gde je Poku toliko dobar da je uspeo da ga izduva od jednog Plavsica.

 

A bilo je mesta za njega, samo da je nesto pokazao.

 

Pesic je prosle godine isao sa dve klasicne petice + Petrusev, mogao je i ove, nije mu trebao Plavsic.

 

Jos je sad jedna od tih petica Jokic, a prosle godine Ristic, sitna razlika.

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment

 

1 minute ago, Hele said:

 

 

Tako da, izbor je ostao izmedju Pokua, Plavsica i Ristica, gde je Poku toliko dobar da je uspeo da ga izduva od jednog Plavsica.

 

 

 

još će neko pomisliti da igraju na istoj poziciji. 

poku je ispao zato što pešić smatra da mu pored jovića-petruševa-davidovca ne treba niko više na PF

a da će dobrić - gudura - marinković da pokriju SF, taman da su prekoputa giannis, franz wagner ili tatum/durant/lebron

 

legitiman stav (karijev, tvoj nema veze), samo što mislim da smo mogli bolje da prođemo sa pokuom. 

nema veze, idemo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...