Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

@Hele, gde slusas moje price o pokuu godinama? 

 

daklem, ja samo smatram da je bolje imati pokua kao 12og nego plavsica, mogu da objasnim i zasto, ako se uozbiljis ( :

 

pitas me sta je njegova prednost, nekako osecam da moram da potrosim sat vremena da pisem ocigledne stvari.

Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

prilicno je irelevantno ko su 11, a narocito 12 igrac

mada bih i ja vise voleo pokusevskog nego davidovca, cisto zbog buducnosti

 

mada ko zna, mozda je bas zbog buducnosti i izostavljen

u smislu, da se ne svercuje na talenat, nego da mora da obezbedi mesto

zna pesic svakako daleko vise nego mi ovde

 

srbija nije velika zemlja i nema luksuz da se olako odirce igraca, nije nasa baza ni izbliza velika kao nekad

kad se npr uporedimo sa francuskom, to izgleda jezivo po nas u ovom trenutku

 

pisem to, jer mi se ne svidja ovo siljenje kurca na pokua

ok, da naravno, karijera za sad ne ide planirano, ali "realno" momka su povrede bas dosta usporile

sad, mozda su te povrede u njegovom slucaju neizbezbne, a mozda i nisu kad telo dodatno ojaca

momak ima prilicno jedinstven spoj visine, tehnike, brzine, duzine ruku i bice prava steta ako ne iskoristi vecinu potencijala koji ima

 

u svakom slucaju pokusevski, smailagic, tristan su i dalje mladi igraci i verujem da ce srbija u buducnosti itekako imati koristi od njih

Edited by pbg12345
  • +1 6
Link to comment
25 minutes ago, kralj said:

Uf Hele prebacio si stadion. Bezmalo mi para na usi posla kad sam pročitao onaj gameplan sa Jokićem na 4, kojim se pravi prostor za Plavšića.

 

Bukvalno tako zamišljam pandemonium, kraj sveta.

  • Haha 1
Link to comment

Mislim da ce da se oseti manjak na pleju, Avramovicu ako ne ide, a Micic je misterija... Ipak je Stefan Jovic bio pouzdan i iskusan i mnogo je znacio na svetskom.

  • +1 3
Link to comment
26 minutes ago, uini said:

@Hele, gde slusas moje price o pokuu godinama? 

 

daklem, ja samo smatram da je bolje imati pokua kao 12og nego plavsica, mogu da objasnim i zasto, ako se uozbiljis ( :

 

pitas me sta je njegova prednost, nekako osecam da moram da potrosim sat vremena da pisem ocigledne stvari.

Pusti me da te brnujem malo, jbt, ne moze covek ni brnovati coveka na miru, zadnja vremena dosla 🥰

Link to comment

Realno, nije Poku imao ni sreće, ali i nije adekvatno odgovorio na hajp koji ga je od samog starta sa razlogom pratio.

 

Nažalost, sva je prilika da nema u karakteru komponentu da se zainati, naljuti na ceo svet i da ne jebe živu silu.

 

Ali mlad je, taman posla da ga se otpisuje. Dajte ga Sfe:censored2:losu, pa da vidite.

Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

ne znam zaista kako to izgleda na treninzima ali radije bih da mi wild card bude poku nego plavsic, iz 17 razloga

Pa Plavsa je tu da napravi neki jak faul aka sekiricu. A za Pokua ne znam stvarno. U teoriji je strasan igrac al u praksi slabo.

Poku prvo da veze sezonu gde ce odigrati celu u kontiunitetu a ne da bude tretiran kao prosle sezone jbg.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Fanta said:

Pa Plavsa je tu da napravi neki jak faul aka sekiricu. A za Pokua ne znam stvarno. U teoriji je strasan igrac al u praksi slabo.

Poku prvo da veze sezonu gde ce odigrati celu u kontiunitetu a ne da bude tretiran kao prosle sezone jbg.

Prime Kari bi ga isklesao.

Voleo bih i kod Saleta Ćele u nekom klubu da ga vidim.

Link to comment
28 minutes ago, kralj said:

Uf Hele prebacio si stadion. Bezmalo mi para na usi posla kad sam pročitao onaj gameplan sa Jokićem na 4, kojim se pravi prostor za Plavšića.

Pa to je plan u slucaju nuzde, ako ne mogu i Jovic i Davidovac (ili Petrusev).

 

To se u realnosti nece desiti, ali moras imati pokrivene sve opcije.

 

Poenta toga sto sam napisao je da Poku nije dovoljno dobar da bude taj koji ce da pokrije tu opciju u slucaju neverovatnih okolnosti koje se nece ni desiti.

 

To su te bekap opcije, koe moraju da postoe. Moze da ti para usi koliko hoces. Evo ti jos jedna, ako se Avram povredi, Micic i Guduric ce nam biti na pleju.

 

Poenta je, treci put pisem, da se Poku nije pokazao ni kao dovoljno dobar i pouzdan da bude 12. igrac pa uskace u slucaju neke epske katastrofe i povrede dva igraca na unutrasnjim pozicijama.

 

Toliko se Poku pokazao da ce Pesic u slucaju epske katastrofe sa povredama pre da potegne za Plavsicem u tom slucaju, a u nekim situacijama i Jokicem na cetvorci.

 

I to smo smi i videli, Poku veze nema i daleko je od ovog nivoa.

Link to comment
8 minutes ago, JohnnyD said:

Mislim da ce da se oseti manjak na pleju, Avramovicu ako ne ide, a Micic je misterija... Ipak je Stefan Jovic bio pouzdan i iskusan i mnogo je znacio na svetskom.

Za razliku od tog svetskog imamo Jokića koji vrši tu funkciju bolje nego što bi Vasa ikada mogao, tako da nije baš toliko bitno to. Bitno je da Jović odigra isto prvenstvo i da neko iskoči sa pozicije tri pošto smo tu baš manjkavi. 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Hele said:

Pa to je plan u slucaju nuzde, ako ne mogu i Jovic i Davidovac (ili Petrusev).

 

To se u realnosti nece desiti, ali moras imati pokrivene sve opcije.

 

Poenta toga sto sam napisao je da Poku nije dovoljno dobar da bude taj koji ce da pokrije tu opciju u slucaju neverovatnih okolnosti koje se nece ni desiti.

 

To su te bekap opcije, koe moraju da postoe. Moze da ti para usi koliko hoces. Evo ti jos jedna, ako se Avram povredi, Micic i Guduric ce nam biti na pleju.

 

Poenta je, treci put pisem, da se Poku nije pokazao ni kao dovoljno dobar i pouzdan da bude 12. igrac pa uskace u slucaju neke epske katastrofe i povrede dva igraca na unutrasnjim pozicijama.

 

Toliko se Poku pokazao da ce Pesic u slucaju epske katastrofe sa povredama pre da potegne za Plavsicem u tom slucaju, a u nekim situacijama i Jokicem na cetvorci.

 

I to smo smi i videli, Poku veze nema i daleko je od ovog nivoa.

 

Ne možeš sastavljati tim rukovodeći se nekim epskim povredama i truditi se da pokriješ sve opcije, jer je nemoguće. Ovo je kratak turnir, takmičenje momentuma, ekipe su neuigrane, i improvizuje se na svakom koraku. Ne treba ići dalje od prošle godine i primera kad nam je igrač svojom povredom doneo višestruko više time što se povredio, nego što bi košarkaški doprineo do kraja karijere.

 

Btw, nadam se da je Boriša deo ekspedicije, tu valjda neće biti iznenađenja.

Link to comment
22 minutes ago, garmonbozia said:

Za razliku od tog svetskog imamo Jokića koji vrši tu funkciju bolje nego što bi Vasa ikada mogao, tako da nije baš toliko bitno to. Bitno je da Jović odigra isto prvenstvo i da neko iskoči sa pozicije tri pošto smo tu baš manjkavi. 


A jbg bitno je i dalje ko ti je bek i kad imaš debelog. Suvi plejmejking na pola terena je manje bitan, ali i dalje će faking Avramović da ima loptu kod sebe dosta vremena, on će vrlo često da odlučuje da li da se krene u polukontru driblingom, da li da se pusti neki pas od 12 metara, ostvaljaće njega naravno kad god mogu u close out situacijama gde on mora da donese odluku kako da reši višak, on treba da pod pritiskom da bude strpljiv i otvori perektan prvi pas na bogdana, a ne da se zaleće jer su mu prišli blizu, pa i u odbrani ume da napravi sranje i rizikuje kada se to ne isplati i tako dalje…i tako tipa 25 minuta jer od Micića izgleda nema ništa. Ozbiljan hendikep imho je da ti igrač nivoa Alekse na ovakvom turniru bude oslonac na kecu. To mi je jedina ozbiljna briga i da imamo Stefana Jovića bio bih siguran u medalju koliko se to može biti.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Dobro, u neki Partizan da još dodatno smrša od Željkovog dranja. 😀

 

On ako dodatno smrsa morace da mu vezu kamen oko zgloba kad izadje iz kuce da ga ne oduva kosava.

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

ajde deda, on ce metnuti neku, oteti ofanzivni skok ali zaista ne kapiram zasto plavsic ide.

 

kada krenu da nas vozaju neki brzanjci, ne znam ko ce tacno da ih stigne

 

 

 

Plavsic ide na poziciji mahaca peskirom, taj ce videti parket samo u garbage time-u ako bude doslo do toga, da se Jokara i Hulkatinov ne preforsiraju.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:


A jbg bitno je i dalje ko ti je bek i kad imaš debelog. Suvi plejmejking na pola terena je manje bitan, ali i dalje će faking Avramović da ima loptu kod sebe dosta vremena, on će vrlo često da odlučuje da li da se krene u polukontru driblingom, da li da se pusti neki pas od 12 metara, ostvaljaće ga naravno kad god mogu njega u close out situacije gde on mora da donese odluku kako da reši višak, ok treba da pod pritiskom bude strpljiv i otvori perektan prvi pas na bogdana, a ne da se zaleće jer su mu prišli blizu, pa i u odbrani ume da napravi sranje i rizikuju kada se to je isplati i tako dalje…i tako tipa 25 minuta jer od Micića izgleda nema ništa. Ozbiljan hendikep imho je da ti igrač nivoa Alekse na ovakvom turniru bude oslonac na kecu. To mi jedina ozbiljna briga i da imamo Stefana Jovića bio bih siguran u medalju koliko se to može biti.


Ma slažemo se, više sam mislio da Vasa nije bio ni na svetskom (ok, jeste Jović), a da ovde imamo dodatni kvalitet u Jokićevoj glavi. I naravno, slažem se sa tobom da ne treba Aleksa da bude taj koji će da igra 25+ minuta svaku utakmicu, to bi baš bio problem.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...