Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

43 minutes ago, Hele said:

Ima 4 zlata Danilovic koji je na istoj poziciji i koji je priblizniji za poredjenje jer je igrao posle Praje i u doba koje je vec moguce porediti sa danasnjim.


idealni za poređenje, obojica vrhunski skoreri, obojica bili u stanju da sami vuku ceo tim u bitnim utakmicama, bogdan čak i kroz cela takmičenje

 

obojicu kao top tier šutere odlikuje osobina gde je peja u deficitu, imanje muda. da parafraziram čuvenu bilderašku džaba široka ramena…

džaba puter ruka, kad su muda od pauka

 


 

@napadaj glede debelog, bez ikakve sumnje najbolji ikada, samo meni gledajući reprezentativnu karijeru, a kroz nju najčešće gledam i vrednujem domaće igrače fale zlata pošto je to karijera koja ih podrazumeva

 

@sasha to je jedna lopta, a mi smo tada prokockali valjda 9 poena, nije ona bila baš ključna, a drugo što si primetio, zašto centar od 18 godina prevodi loptu u poslednjem minutu, gde su bili u tom trenutku bekovi, a nije da ih nije bilo. aco, dražen, zoki radović, danko cvjetičanin…

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

to je jedna lopta, a mi smo tada prokockali valjda 9 poena, nije ona bila baš ključna, a drugo što si primetio, zašto centar od 18 godina prevodi loptu u poslednjem minutu, gde su bili u tom trenutku bekovi, a nije da ih nije bilo. aco, dražen, zoki radović, danko cvjetičanin…

Meni je Divac super lik, praktično je otvorio put u NBA svima drugima, samo mi je toliko teško pao taj poraz. Kao što rekoh nije on kriv nego Ćosić što ga je uveo.

U svakom slučaju velika karijera i u reprezentacije i klupska.

Link to comment

jel ovde tema igrači u repki ili nevezano za repku?

ako je ovo drugo, slažem se sa ivom petrovićem, mada mi je i tu mrtva trka peja vs bodiroga

 

ako je učinak u repki, bodiroga od 1995 do 2002 je nešto najspektakularnije što sam gledao 

od najluđeg šestog igrača, preko one-two puncha sa rebračom do onog masterpiecea u indijanapolisu

 

peja jeste razvaljivao ali bodirogin kontinuitet igara i clutch su mi no contest

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, Amos said:

Gledajući samo novu eru i karijere: 

 

Debeli

Bodiroga, Stojakovic

Vlade

Sale i Predrag Saša

Bogdan i Teo

 

 

 

 

Samo sam dodao Stojakovica. To je otprilike to

Edited by MiddleClass
  • +1 3
Link to comment

U pravu je Valk, smaraju te liste najboljih igrača ikad, totalno besmislena poređenja iz različitih epoha. Nego napravite svoju ultimativno subjektivnu listu najdražih igrača, to ima smisla. Pa da upoređujemo ukuse

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Al' ipak je tema košarkaška reprezentacija srbije, a ne najbolji srpski igrač svih vremena. Ako već pišemo na temi o reprezentaciji, igrače bih gledao kroz tu prizmu. Ako pričamo overall, Jokić nema konkurenciju. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

. Nego napravite svoju ultimativno subjektivnu listu najdražih igrača, to ima smisla. Pa da upoređujemo ukuse

 

Toni Kukoc pa onda ostala boranija nebitno kojim redom

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, uini said:

 

verovatno se nismo razumeli; pokušao sam da kažem kako bi praja i danas u ovoj moderno-savremenoj košarci imao isti uticaj kao i onomad, što je redak kvalitet - da veliki igrač iz xy ere verovatno može biti jednako veliki ili možda i bolji u nekoj potpuno drugoj. za mene je praja sam vrh košarkaške igre nevezano za godine.

 

e sad, pogledaš jednog takvog igrača, kako po stilu igre, tako i po veličini i značaju ali i po onom transcendovanju svojeg umeća u različitim erama. 

zove se lik dirk nowitzki. dirk nowitzki već ima zlato manje od franz wagnera (da navedem najboljeg i najsličnijeg njemu iz današnje nemačke). možda će franz wagner uzeti još tri zlata na evropskim prvenstvima i imaće recimo 4x tozla a dirk nula. 

 

možda bi praja u današnjoj repki srbije imao jdno ili nula zlata a isti uticaj na igru. to ne znači da bi bio manje važan i značajan igrač zbog toga.

 

samo sam se na to osvrnuo, da mi medalje nisu neko ludo merilo veličine, jer zavise od konteksta okolo

a sad ako moramo da merimo neke milimetre između dva vrhunska igrača, onda svakako i medalje mogu da se uračunaju kao neki tie-breaker ali ne i kao nešto što objektivno pokazuje nečiju veličinu.

 

kapiram da sam sada još konfuznije pojasnio :roflroll2:

 

Sve pet, pojasnih u narednom komentaru - nisu zlata jedino merilo, ali jesu jedno od i to je nešto gde Bogdan kaska za ostalima, ako već u drugim stvarima može ravnopravno da se meri.

Drik i debeli su uradili nešto što niko nikada nije, pa ih to automatski gura na prvu poziciju, bez obzira na nedostatak reprezentativnih titula. Bogi, jbg, nema takvo dostignuće. Ne mora da uzme pet, neka uzme dva zlata pa možemo da pričamo (i to je otprilike ono što rekoh i u prvom komentaru).

Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

Može da se priča o najomiljenijim jer se to svodi na lični utisak i afinitete.

 


baš to

 

meni je najdraži reprezentativni trofej ep u grčkoj ‘95 i prva asocijacija na to takmičenje je maestralna partija đorđevića u finalu, a kad se zagrebe malo po statsima tog takmičenja vidi se da je motor tog tima bio psd 

zbog toga mi je on na svim tim listama pri samom vrhu

 

 

naravno i zbog drugog najdražeg trofeja, al on je iz klupskog domena

  • +1 2
Link to comment

Koliko je tesko i nezahvalno porediti govori i to da su Bogdanu oduzeta dva Evrobasketa u njegovom prajmu (mada njegov prajm traje vec dugo vremena i ne vidi mi se kraj).

 

Evropska prvenstva su trebala da budu 2017, 2019, 2021, 2023, 2025, a ovako ce biti 2017, 2022, 2025.

 

I kako onda brojati medelje, jel posteno ako je sad EP na 4 godine?

 

Ono sto ja vidim kod Bogdana i njegovu najvecu prednost je kontinuitet.

 

On vec godinama ne staje i ne vidi se kraj. Pedja je bljesnuo pa propao i mnogi drugi.

 

Ima i klupski, a i reprezentativni. Uvek je tu i uvek je na nivou. Ali finala svetskih takmicenja igra protiv Karija, Hardena, Dejvisa, a ne automehanicara iz Teksasa, a na EP je uvek neka nesreca, plus je samo do sad uskracen za dva EP-a koje su generacije pre njega imale.

 

Ali Bogdan u EL top igrac, za reprezentaciju ubica, u NBA-u solidan, to je vec deceniju neki standard. A opet, kao da dize nivo svake sezone i trenutno se ne vidi gde je kraj tome.

Link to comment

Meni je PSD najdraži od svih, bio i ostaće zbog ovog pogleda

 

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

mene, kao nekogaa kome je PSD najomiljeniji igrač svih vremena, užasno nervira to pejstovanje videa kucanja preko sabonisa. bukvalno poslednja stvar koja mi padne na pamet kada pomislim o čoveku koji se dizao na šut preko bilo koga & imao istetoviranog pauka s'razlogom, jer, DPOY ( :

Link to comment

jebigica, meni je to njegov najprepznatljiviji ikonični potez i taj prkosni pogled, esencija sportske drskosti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...