Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

9 minutes ago, JohnnyD said:

 

Trenutna situacija

 

1. Djordjevic

2. Bodiroga

3. Jokic

4. Bogdanovic (tu negde sa Stojakovicem i Divcem)

 

(da mi oproste starije generacije, ne idem dalje u proslost)

 

I to gledano komplet ucinak u karijeri, ako gledamo samo reprezentaciju onda Bogdan ispred Jokica, a Jokic ni u prvih 10. Da bi stigao i prestigao Bodirogu, potrebno je neko zlato sa repkom, a celavi je nedostizan.

Meni Bogdan deluje bas top naspanovan i ovako mlad i duhom i telom, ne vidim razlog da nema bas bas dugu karijeru.

 

Neki se raspadaju sa 32. godine, kod njega se to bas ni najmanje ne oseca.

 

Zato sam i pitao i zato mislim i da nije nemoguce da bude nas drugi najbolji igrac kada.

 

Uopste ne bi bilo cudo da je najbolje tek ispred njega - zlato/a sa reprezentacijom i najbolje NBA sezone.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

kakva muha bez glave avram, trojka volkata klasicni slucaj.popijemo trojku jer on ne znam sta hoce u odbrani, ne zna gde preti veca opasnost, on pokriva nesto sto je sekundarno.

opet je dole iza igraca a ne ispred.

 

Edited by bradilko
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, bradilko said:

jokic ne daje samo livadu vec kad bogdan promasi i kad svi blenu u kos i stanu on se dogega i ubaci promasaj.

ma genije lik. 

kako lep kos. kako je jokic spasio nas propali napad i bogdan samo prosledio avramu i ovaj pljus za 3 poena

 

Jokic je najveca manipulacija u istoriji kosarke od Kresimira Cosica naovamo. Kako taj covek izgleda kao da nece, kao da ga mrzi, kao da je u nekom svom svetu, kao da nije prisutan, a onda samo sevne i uvek uradi ono najpametnije sto se moze uraditi u tom trenutku. Znas ko je i sta je, znas sta je u stanju da uradi, ali uzalud jer taj mozak radi brze od bilo kojeg drugog. Od svih njegovih vrlina, a ima ih za izvoz, njegova igracka inteligencija je verovatno najvece cudo u tom telu. Tako je svojevremeno Cosic izgledao kao neko zalutao medju dzinove, kao neko ko tablu stiropora ne moze da digne, a sve je pravio magarcima godinama i niko mu nista nije mogao. A ovaj nas ludak je Cosic u telu koje je jako kao tanker.

 

Potpuno nerealan kosarkas.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, JohnnyD said:

 

Trenutna situacija

 

1. Djordjevic

2. Bodiroga

3. Jokic

4. Bogdanovic (tu negde sa Stojakovicem i Divcem)

 

(da mi oproste starije generacije, ne idem dalje u proslost)

 

I to gledano komplet ucinak u karijeri, ako gledamo samo reprezentaciju onda Bogdan ispred Jokica, a Jokic ni u prvih 10. Da bi stigao i prestigao Bodirogu, potrebno je neko zlato sa repkom, a celavi je nedostizan.

Ne moze biti ispred Pedje. Pedja je bio visestruki all star igrac , jednu sezonu je bio na cetvrtom mestu u glasanju za mvpija NBA lige. Bogdanovic je nas najbolji bek u poslednjih tridesetak godina. Za mene je on licno ispred Danilovica , mada se ovde na forumu Danilovic vise ceni od njega. Bogdanovic jednotavno nije imao srece kada su reprezentativni trofeji u pitanju. Protiv amerikanaca nismo imali sanse a u ostalim finalima u kojima je igrao uvek smo imali povredjene igrace na tim mecevima , plus otkazi.

Edited by Micko8
Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

Huh? Peđa Stojaković?

 

u šbbkbb scenariju ja bi pre dao poslednju trojku u finalu ep/sp/oi bogdanu u ruke nego peji

iako je ovaj po porocentima šuta u karijeri vrv bolji

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

 

u šbbkbb scenariju ja bi pre dao poslednju trojku u finalu ep/sp/oi bogdanu u ruke nego peji

iako je ovaj po porocentima šuta u karijeri vrv bolji

I Bogdan je masio bruku odlucujucih suteva u proslosti.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

ovaj guduric, retko napravi pravu odluku. sad je imao sut sa bacanja a on ulece u guzvu.

imasut za 3 on se dvoumi.

jebote igras sa najboljima, treniraju te najbolji citav zivot pa vo bi naucio kad i staisto me nerviraju micic i marinkovic zbog toga.

mi imamo samo dva igraca ona jugoslovenska pametna namazana pokvarena. jokica i bogdana. 

i zato najbolja reprezentacija koju smo imali je ona do 199.-e

posle su bili ostaci do kraja 90-ih.

pa jebote bodiroga. to je covek vestacka inteligencija koju jos nisu napravili.

mnogo mi je zao sto ovde nije teodosic. on bi oplemenio ovu ekipu. on je oplemenio zvezdu i vidis da ima jos u sebi i da jos uvek zeli. steta sto je doslo do nesporazuma izmedju pesica i njega. tu je trebao savez da amortizuje.

peteusev ima ta stara lukavstva nasih kosarkasa. uz jokica profitirace 

 

 

 

Da li vam je još neko zapao za oko od igrača iz Srbije?

 

“Onaj momak koji igra za Fenerbahče, levoruki bek“, kaže nam Arojo, mi odgovaramo – Marko Gudurić:

 

“Da. Uuu, taj momak mi se baš sviđa. Baš volim da ga vidim kako igra (mimikom pokazuje neke poteze sa terena prim. aut.). Sjajno donosi odluke, šutira, brze noge. Deluje kao da je sporiji kada dribla, ali onda samo krene i bup-bup, prođe do koša brzo. To mi se sviđa, kako menja brzinu kretnji, odluke koje donosi, ima dobar pregled igre, visok, a bek“.

 

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-karlos-arojo-srbija-igra-najbolju-vrstu-kosarke-ali-kao-da-vam-brzo-dosadi/460766

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
2 hours ago, tsva said:

I Bogdan je masio bruku odlucujucih suteva u proslosti.

 

Bogi je zapravo užasan klačer, a promašio je i dve najbolje asistencije u istoriji košarke.

Al jbg, i ja bih mu dao pre nego Peji. I njemu i Teu.

Link to comment

Bogdan ima 4 srebra u reprezentativnom dresu, jedan Praja Dalipagic ima 5 zlata (i 3 srebra i 4 bronze). 
Volimo svi Bogija ko brata, ali za mesto drugog najboljeg bi morao da otvori zlataru.

  • +1 5
Link to comment

Meni je najveće iznenađenje ovako redukovana uloga za Vanju. Nikad mi Dobrić ne bi igrao pre njega, premda ima bolju igru bez lopte, što uz Jokića dodatno dobija na snazi, al svejedno.

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

Bogdan ima 4 srebra u reprezentativnom dresu, jedan Praja Dalipagic ima 5 zlata (i 3 srebra i 4 bronze). 
Volimo svi Bogija ko brata, ali za mesto drugog najboljeg bi morao da otvori zlataru.

 

nemam nameru da poredim praju sa bilo kim, jedan od retkih igrača iz tog doba, koji bi bio jednako dobar u današnjoj ili bilo kojoj košarci - samo imam problem da se po količini zlata meri nečija veličina. hoću da kažem, da je bogdan umesto praje ili kićanovića igrao sa tim igračima i protiv one konkurencije, naravno da bi on imao 5x zlata a praja možda jedno tozla više od bogdana.

  • +1 5
Link to comment
15 minutes ago, goofs said:

Bogdan ima 4 srebra u reprezentativnom dresu, jedan Praja Dalipagic ima 5 zlata (i 3 srebra i 4 bronze). 
Volimo svi Bogija ko brata, ali za mesto drugog najboljeg bi morao da otvori zlataru.

Ima i Kej Si Dzons osam, a Dzordan samo sest.

Link to comment

Sumanuto je košarkaše vrednovati prevashodno kroz reprezentativna takmičenja. Ne pada mi na pamet da omalovažavam, u datom kontekstu Prajina karijera je nestvrna, ali on nije čak ni imao priliku da igra u konkurenciji najboljih.

Btw, po pet zlata imaju i Tomašević i Saša Obradović. 

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...