Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

okej ali vracamo se na pocetak diskusijs

-kada imas kalinarija, pefija i jovica u fizickom prajmu, bjelicu, ponekad lucica, lakse je organizovati se defanzivno

 

sastav koji igra ovih godina jednostavno nema kapaciteta za to pojedinacno a za korektnu ekipnu defanzivu sacinjenu od takvih igraca, treba vise vremena od metar dana ili manje priprema

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

Za mene licno je ta Australija iz 2016 godine bila precenjeni kurac od ovce i znao sam pre meca da cemo ih pregaziti kao plitak potok, a mislim da cemo i ovu danas ako se sretnemo na turniru sa njima :fantom:

Edited by Micko8
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, kralj said:

Opasne su se odbrane igrale i 2014. i 2016. Jović i Kalina su doneli novu energiju. Grke smo isto samleli, Brazil da ne govorimo. I to što nam je Francuska dala preko 80 (ne sećam se, možda i 90), nije naročito mnogo kada se uzme šta je sve onaj ludak uzimao i pogađao. U 4/4 smo popili 40.

 

Protiv Australije je bila najbolja utakmica te generacije generalno, ostaće navek pečatirana onim Mačvanovim gifom.

Ipak mislim da smo 2014. bolju odbranu igrali.

 

 

pa i tu smo odigrali savrseno poluvreme, onda je batum poludeo jbg.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Micko8 said:

Za mene licno je ta Australija iz 2016 godine bila precenjeni kurac od ovce i znao sam pre meca da cemo ih pregaziti kao plitak potok, a mislim da cemo i ovu danas ako se sretnemo na turniru sa njima :fantom:

Velika sramota je tad bila jer su ih svi smatrali favoritima. Cuj, Australija favorit protiv Srbije u kosarci i to tamo 2016. godine. Nikad!

 

Mogu oni nas pobediti, ali ono predstavljanje njih kao vise nego ociglednog favorita zbog par NBA igraca je bilo vise nego sramotno.

 

Srecom, Teo im je pokazao gde im je mesto :fantom:

 

Mada, meni to i savrseno odgovara i ne dao Bog da krenu da nas vec trpaju kao prve favorite za finale.

 

Neka, Australija i Kanada su favoriti. Videli smo i prosle godine.

Edited by Hele
Link to comment

I po istom tom principu, mi moramo biti maksimalno oprezni protiv Portorika i J.Sudana i dobro ih skautirati.

 

Mnogo se precenjuju NBA igraci, a i EL neki, oni najbolji su vrh i ne mozes im nista, ona druga klasa je isto vrh ako su motivisani, ali ima tamo dosta mediokriteta. I dosta je igraca uloge, igra NBA ili EL, ali taj nije navikao da igra finala, da igra 30 minuta, da daje 20 koseva... navikao je da odradjuje neku rolu, dok po slabijim ligama imas ove sto razbijaju kad je najbitnije i imaju iskustvo u tome.

 

Tako su i Australiju stavili kao favorita zbog broja NBA igraca, kao da to sto si NBA igrac znaci odmah da si bolji od drugih i da ti je upisana pobeda.

 

Kao da neki Kaminski dok je igrao u NBA-u je bio bolji od Milutinova. Kao da je gomila NBA plejeva bila bolja za FIBA kosarku od prajm Tea koji je igrao EL.

 

Ali kazem, isto tako i mi moramo videti i skautirati J. Sudan i Portoriko jer to sto su nasi svi NBA i EL, ne znaci da onaj neki njihov iz neke nigerijske lige ne moze da zabiberi, da ne zna kosarku, da nije savrseno uklopljen u njihov sistem i da ne izgara za njihov tim i igra najbolje kad je najbitnije.

 

Ipak, Pesic deluje dobro upucen, cak je i pre kvalifikacionog turnira rekao da je Portoriko favorit u toj grupi ispred Italije i Litvanije, tako da, ne bi trebalo biti razloga za brigu da cemo izaci nespremni.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Papovac said:

pa i tu smo odigrali savrseno poluvreme, onda je batum poludeo jbg.

 

Pa kažem, mislim da smo 40 primili u 4/4.

Od toga jedno 30 neodbranjivih.

  • +1 3
Link to comment

Pa uvek je Amerima Australija kao neki favorit zbog NBA igrača. Sad im je manje zvučan tim, ne može se baš hajpovati Džok Lendejl, pa su se prešaltali na Francusku a nas stavili na 3. mesto.

 

To oko hajpovanja zavisi uvek koga čitaš/slušaš. 

  • +1 1
Link to comment

 

4 minutes ago, Amos said:

Pa uvek je Amerima Australija kao neki favorit zbog NBA igrača. Sad im je manje zvučan tim, ne može se baš hajpovati Džok Lendejl, pa su se prešaltali na Francusku a nas stavili na 3. mesto.

 

To oko hajpovanja zavisi uvek koga čitaš/slušaš. 

 

Nije to toliko ni bez razloga, samo se previđa činjenica da su evropske reprezentacije uigranije (mnogi se i kroz klubove i kroz mlađe kategorije poznaju), fiba pravila i tradicionalno loženje na reprezentativni sport.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Hele said:

 

Neka, Australija i Kanada su favoriti. Videli smo i prosle godine.

 

mi smo po kladionicama sa oddsna 2-3 mestu, zajedno sa kanadom i francuskom;

 

po meni je i nemacka tu, makar jednaka sa nama, dok se ne dokaze suprotno.

 

ali eto, ne vlada takvo misljenje a ja ne kapiram zasto, jer su igrali ubedljivo najbolju kosarku prosle godine.

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Najbolju odbranu smo igrali kada je Sale bio selektor, tu je i doneo najveci pomak, a utakmica protiv Australije je vrhunac. 

jbg, sale stara skola. kari jos vrsi experimente. zajebavam se, ajde pisi jos.

Link to comment
3 minutes ago, Papovac said:

i meni svabe ozbiljni favoriti. bice jos bolji nego na sp.

 

I ja mislim da će biti bolji, mada sumnjam da Šruder ima još jedno onakvo prvenstvo.

Ipak (makar po kladionicama), posle egal finala pojačani Jokićem, logično je da se više favorizujemo od njih.

  • +1 2
Link to comment

Koliko vidim, na kladionicama je stanje svuda:

 

1. Usa

2. Canada

3. France

4. Serbia

 

A peti budu ili Grci ili Nemci.

 

Kanada ima bronzu od prosle godine sa SP i to im je sve, imaju i srebro sa OI 1936. godine (koga zabole?), gde oni mogu biti drugi favoriti?

 

Ko im je dosao? Marej? Pa on ni ne igra. Ali ajde SGA je napredovao.

 

Ali napredovali su i drugi.

 

Prosle godine su bili treci na prvenstvu, a sad su drugi favoriti, a pojavio se kompletan Team USA.

 

Ajde, molim te.

 

Mi ih isprasili, a Nemci nas.

 

Sa tim da sada mi imamo Jokica, sto je vece pojacanje u odnosu na svako koje imaju Nemci, Kanadjani...

 

Tako da, razumem nas ispred Nemaca, ali ne razumem Kanadjane ispred Nemaca.

 

A neki bi rekli da imamo sad Jokica i Micica i to me vraca na onu pricu od gore koliko to sto je neko NBA igrac ne znaci puno ili nista u FIBA kosarci. Verujem da bi vecina nas uzela Jovica umesto Micica, a drugi bi mislili da bi tako bili slabiji gledajuci nam roster, kad ono medjutim.

 

 

Edited by Hele
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...