Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Dobar je Šarenac - sutra mora ozbiljno! 
 

Barem nije objašnjavao šta su rogovi i to mi je dosta, hvala. 

Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

Meni se drugari ovo ne dopada, da vam budem iskren.

Mi ne igramo nikakvu odbranu.

Igramo to za koš više sa vrlo klimavim napadačkim potencijalom - u smislu Jokic i Bogdanovic - a svi ostali ako im se pogodi dan.

Ja sam verovatno već mator i staromodan - ali mi smo se nekad prepoznavali po odličnoj odbrani koja nam je donosila razliku.

Nisam siguran koliko ćemo bez nje moći da se penjemo na postolja.

  • +1 3
Link to comment

Znas li da igramo dve utakmice u dva dana? A sutra je ona teza.

 

Naravno da je ovo izgledalo vise kao trening i Ol star utakmica.

 

Mozda ti i ispadnes u pravu, ali na osnovu ovoga danas, apsolutno nikakve zakljucke ne mozes da izvedes.

 

Ono sto je sigurno je da im sigurno nije Kari rekao da lupaju sekirice Japancima i da moze lopta da prodje, a igrac ne i lupi ga porukama, nek bude faul, ali kos ne sme.

 

Sto ne znaci da ce odbrana biti kako treba kad bude trebalo, ali ne znaci ni da nece.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, steins said:

Meni se drugari ovo ne dopada, da vam budem iskren.

Mi ne igramo nikakvu odbranu.

Igramo to za koš više sa vrlo klimavim napadačkim potencijalom - u smislu Jokic i Bogdanovic - a svi ostali ako im se pogodi dan.

Ja sam verovatno već mator i staromodan - ali mi smo se nekad prepoznavali po odličnoj odbrani koja nam je donosila razliku.

Nisam siguran koliko ćemo bez nje moći da se penjemo na postolja.

 

sve si u pravu ali je takodje cinjenica da je repka srbije prvi i poslednji put igrala dobru odbranu 2009e;

 

jednostavno & odavno nemamo igrace koji su vrhunski u oba smera, cak nemamo ni neke specijalce u defanzivi osim drevnog lazica.

 

inace, to samo po sebi nije smak sveta ako imas pametne igrace brzih nogu ali je takodje odavno proslo vreme kada je repka imala 2+metra dana da se uigra defanzivno, jer za taj deo kosarke zapravo treba vise vremena od dobrog napada.

 

tako je kako je.

  • Haha 1
Link to comment

^saletova repka je imala izuzetne turnire u tom kolektivnom smislu, lopta se ponekada toliko dobro kretala u napadu, da se i odbrana igrala sa slicnim kolektivnim entuzijazmom. toliko svakako mozes i sa losim defanzivcima

 

ali se iskreno ne secam neke lude odbrane, tu smo tek igrali na kos vise.

Link to comment

 

25 minutes ago, uini said:

sve si u pravu ali je takodje cinjenica da je repka srbije prvi i poslednji put igrala dobru odbranu 2009e;

 

Gde nadje tu Dudinu generaciju kao neki etalon odbrane? Isticali smo se kreativnim napadom i iq-om, svi su znali loptu i dodati i sutnuti, ali smo ozbiljne ekipe dobijali na napadacko ludilo. tipa teo protiv slovenije '09 ili keselj/savan/bjelkan/novica protiv spanije '10

 

21 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

A utakmica protiv Australije je vrhunac

Potpis, narocito prvo poluvreme, sve sa Teom u petorci. Nikada nismo nikog tako odbrambeno spodbili

Link to comment
46 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Najbolju odbranu smo igrali kada je Sale bio selektor, tu je i doneo najveci pomak, a utakmica protiv Australije je vrhunac. 

A utakmica protiv Australije je polufinale OI 2016.godine, koju smo dobili i usli u finale.

 

A bili smo cetvrti u grupi.

 

Pa se pitam nesto, nevezano za bilo koga sa ovog foruma nego znajuci nas narod i slucajuci neke idiote sto pored sinoc u kaficu koji su komentarisali reprezentaciju, dokle cemo da budemo glupa stoka?

 

Retoricko je pitanje.

 

Osam godina je proslo od tad, veliki period, drustva su ostvarivala ogromne napretke, a mi smo jos gori.

 

I sad vec vidim sta ce se pisati i govoriti ako budemo treci u grupi i prodjemo. Treci, pa sta?

 

Na proslim Olimpijskim igrama na kojima smo ucestvovali smo bili na cetvrtom mestu u grupi, poslednjem mestu koje vodi dalje, i posle dosli do srebra. 

 

2014. godine na SP smo isto bili cetvrti u grupi.

 

Kada ce doci trenutak da ovi ljudi u reprezentaciji imaju podrsku od pocetka do kraja?

 

Imaju rezultate iza sebe, bore se, imaju hemiju, nema skandala, ne splavare, ne tuku se, ne ogovaraju jedni druge po medijima, ne jebu jedni drugima zene... ili bar to sve vesto kriju, sto je isto za postovanje i nesto sto treba znati 🤣

 

Ali samo me zanima kada ce doci trenutak da se kaze, podrska pa iako izgubimo od Portorika drugu na primer, da samo nastavimo dalje sa podrskom i da pokusamo da uhvatimo to trece mesto i nekako prodjemo dalje, gde je sve moguce... da se ne prica za Karija da je izlapeli Pirocanac itd.

 

Apsolutno ni sa cim nisu zasluzili.

 

Promasio sut? Pa?

Link to comment
1 hour ago, spaceploitator said:

 

 

Gde nadje tu Dudinu generaciju kao neki etalon odbrane? Isticali smo se kreativnim napadom i iq-om, svi su znali loptu i dodati i sutnuti, ali smo ozbiljne ekipe dobijali na napadacko ludilo. tipa teo protiv slovenije '09 ili keselj/savan/bjelkan/novica protiv spanije '10

 

Potpis, narocito prvo poluvreme, sve sa Teom u petorci. Nikada nismo nikog tako odbrambeno spodbili

 

nije generacija vec samo taj jedan turnir 2009e

 

vec 2010e je drugaciji sastav bio

ta ekipa 09 je igrala odlicnu odbranu

Link to comment

Želimir, Duda, Kari

 

Alimpijević, Sale Obradović, Miloš Isakov Kovačević

 

Marko Barać, Vlade Jovanović 

Edited by Milošica
Link to comment

Jezgro reprezentacaije iz 2009 godine je igralo i 2010 godina. To je bila manje vise ista reprezentacija sa nekoliko izmena. Savanovic,Rasic i Keselj su prikljuceni toj ekipi iz 2009 godine.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Opasne su se odbrane igrale i 2014. i 2016. Jović i Kalina su doneli novu energiju. Grke smo isto samleli, Brazil da ne govorimo. I to što nam je Francuska dala preko 80 (ne sećam se, možda i 90), nije naročito mnogo kada se uzme šta je sve onaj ludak uzimao i pogađao. U 4/4 smo popili 40.

 

Protiv Australije je bila najbolja utakmica te generacije generalno, ostaće navek pečatirana onim Mačvanovim gifom.

Ipak mislim da smo 2014. bolju odbranu igrali.

 

 

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...