Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Teo, Bogdan, Erceg, Bjelica, Bobi

 

Jel to najjaca petorka trenutno? I kolike su sanse da se svi odazovu Saletu?

 

Neznalice koje su ovdje pricale da Bjelica ne moze na cetvorku - STOP!

Edited by MiddleClass
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Teo, Bogdan, Erceg, Bjelica, Bobi

 

Jel to najjaca petorka trenutno? I kolike su sanse da se svi odazovu Saletu?

 

Neznalice koje su ovdje pricale da Bjelica ne moze na cetvorku - STOP!

ko je to pricao? bjelica ne moze na trojku, kao ni erceg.

Link to comment

ko? bjelica? moze, al onda vise nije top klasa koja na obe strane terena pravi razliku

pre svega je spor da igra na tom nivou krilo u odbrani

Link to comment

Sto ne moze trojku?

otrpilike iz svakog kosarkaskog razloga. ukratko, zato sto se na toj poziciji do izarazaja ne dolaze nejgove vrline, a isticu se mane. i ta petorka koju si naveo kao najjacu, to mozda jeste po imenima, kalinic (lucic) na trojci i bjelica na cetvorci je daleko bolje od bjelica na trojci i erceg na cetvorsci.

Edited by Timmi
Link to comment

i velika steta zbog toga, taman kad je delovalo da je ta pozicija pokrivena za neke naredne godine

od micova u reprezentaciji nema nista

tako da ostajemo sa kalinom, koji je pokzao da moze da bude odlican "fizicki radnik" u reprezentaciji i ozbiljan igrac i na tom nivou u odbrani, plus ima dobru sezonu i sa problemom drugog krila

kako igra simonovic kad smo kod toga? :)

Link to comment

lucic posle povrede ledja nije vise isti igrac.

pravo da kazem, nisam ga ni gledao vise do 3-4 puta ove sezone i to je bilo poodavno. tad mi je izgledalo da moze da se vrati u vrhunsku formu do kraja sezone.

 

 

ako nema adekvatne trojke sem kalinica, ne bi me iznenadilo da 6 bekova bude u sastavu. igranje s dva pleja je ionako uobicajena stvar.

Edited by Timmi
Link to comment

Dragan moze na trojku, moze i Bogdan. A mislim da se potcenjuje Bjelica na trojci. Naravno da je bolje da igra cetvorku, ali ako na toj poziciju budemo imali vise kvalitetnih igraca, a na trojci bude manjak, meni je skroz logicno da Bjelica ima minute na trojci.

Link to comment

moze bjelica i pleja i centra da igra, samo nema smisla pomerati noseceg igraca iz svoje komforne zone. uostalom, kad je djordjevic prebacio bjelicu sa 3 na 4 na svetskom, mi smo proigrali

Link to comment

Dragan moze na trojku, moze i Bogdan. A mislim da se potcenjuje Bjelica na trojci. Naravno da je bolje da igra cetvorku, ali ako na toj poziciju budemo imali vise kvalitetnih igraca, a na trojci bude manjak, meni je skroz logicno da Bjelica ima minute na trojci.

 

SP je pokazalo da Bjelica ne može da igra trojku. Mislim može ali to ne funkcioniše. Sasvim sam ok sa recimo Kalinićem na trojci. Godine su pokazale da igrači kao on mogu da odigraju kvalitetno na toj poziciji u okruženju Tea, Bjelice, Krstića... Sada nema Krstića ali ima Bogdana, verovatno Bobija.. A ako Erceg hoće da proba na 3 plus da uzme nešto Bjelicinih minuta na 4 plus Lučić ako može to kvalitetno da odigra, tim bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...