Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Ne radi se samo o tome. U NBA imaš stvarno mnogo primera igrača koji su značajno napredovali u šutu ili (češće) povećavali svoj range. Rose, Leonard, Bledsoe, Wall, Lawson, Millsap, Lebron je drastično popravio šut...zilion primera. Čak je i Jordan nabacio range za 3 tokom karijere. Prosto, svesni su da ih brze noge i brz prvi korak neće služiti doveka, da treba da unaprede svoju igru, a bolesni su profesionalci. Ovde imaš Stefana Markovića koji ne može da napreduje ni centimetar...uopšte retki su slučajevi igrača koji je popravio šut ili range tokom karijere (pao mi je na pamet Paunić i niko drugi).

 

PS Rondo se ne računa. On je posebna priča.

 

mnogo rade individualno tokom leta. imas cak i nase trenere koji rade sa all-star igracima tokom leta.

Link to comment

Ima tu i do mentaliteta, ali ima i do novca i truda okoline. Oni koji ne uspeju da preprave, više ne igraju u NBA. Neophodno je da igrači tokom leta odu i prepravljaju tehniku. Koje leto je Stefan Marković imao slobodno? Tokom leta svi šuterski treneri su u Americi i ispravljaju šuteve njihovim igračima. Sem Jokića da li je neko nekada čuo da je naš igrač otišao u SAD tokom leta da tamo trenira. Ne može, jer ga čeka EP/SP za U-18/19/20/21, pa pripreme sa A repkom ili povreda. Ako se ne odazove, onda mu skaču po glavi novinari što ne igra.

 

Elem, čini mi se da je Nedović napredovao u šutu od naših igrača i mislim da je u stanju da bude siguran kao opcija iz stacionarnog šuta.

 

Mitrović nepravilno drži telo u šutu i ima čudni izbačaj pri kojem "gura" loptu, a ne izbacuje. Kalinić nema luk i ima nepravilnu kretnju tela, Dangubić isti problemi. Nadam se da će ovog poslednjeg Miško da otera u SAD na leto, a ne da guli kolena kod Đorđevića, od toga mu zavisi da li će biti NBA igrač.

 

Pošto dosta pratim mlađe kategorije u Americi, neverovatan je broj kamenjara u njihovim sr. školama, jer koriste fizičku dominaciju da bi bili superiorni. Tek nakon što steknu reputaciju dolaze letnji programi za ispravku šuta. MKG za 3 leta je uspeo da bedno popravi šut i isključivo od toga mu zavisi da li će dobiti ugovor u NBA, RHJ iz Arizone šutira još bednije, a celo leto je proveo popravljajući šut. Opet imaš Stanley Johnsona, Winslowa i Oubrea (ima jako ružan izbačaj sličan Mitroviću, ali lopta ulazi) koji su bili kamenjari, ali su išli iz godine u godinu na "kampove" i znatno se popravljaju.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Sem Jokića da li je neko nekada čuo da je naš igrač otišao u SAD tokom leta da tamo trenira. Ne može, jer ga čeka EP/SP za U-18/19/20/21, pa pripreme sa A repkom ili povreda. Ako se ne odazove, onda mu skaču po glavi novinari što ne igra.

 

Tako je. Koji ce im moj reprezentacija, tu se samo povredjujes

Edited by Giggsy
Link to comment

mnogo rade individualno tokom leta. imas cak i nase trenere koji rade sa all-star igracima tokom leta.

 

Ma znam za njih, mene zanima šta je sa ovim našima. Preponbol, pretpostavljam.

Link to comment

Bodiroga 1 na 1 brise parket sa svim pobrojanima. Mozda je u tom trenutku Sale i mogao da ga izvacari na iskustvo, vec 25-ogodisnji Bodiroga je druga dimenzija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...