Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Nije bitan Pekovic, potegao sam ga kao vise kao hiperbolu i ok, sori ako je to nekog uvredilo :fantom: . Valencijunas, po meni, nije ni blizu najboljeg evropskog igraca, u poredjenju sa M.Gasolom. Blizi je Pekovicu, nego Gasolu, eto. 

Ako je tebi Bogdan trenutno evropski jebackeve, ok. 

Link to comment

ja bih blanko dao saricu zbog onog izivljavanja u areni.

 

na stranu sto je stvarno bolji od jedno pet igraca iz izbora.

Edited by Psihodelija
Link to comment

Seres! :O

 

Sad smo svi najebali :(

 

To je bila ta karika koja je nedstajala Buducnosti da od dobrog postane vrhunski tim.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Seres! :o

 

Sad smo svi najebali :(

 

To je bila ta karika koja je nedstajala Buducnosti da od dobrog postane vrhunski tim.

 

Omasio si topic. Ovde se radujemo sto se potencijalni reprezentatitvac vraca u klub u kome ce da procveta.

Link to comment

Paunić izgleda kao trokrilni ormar.

 

Btw, jedna misao, dok sam gledao Cveleta...kako veliki broj naših igrača uopšte ne radi na otklanjanju svojih nedostataka.

 

Npr Stefan Marković - 7 godina igra vrhunsku košarku, a šut nije unapredio ni za milimetar...čak ga je unazadio. Ili Stefan Jović, Cvele...spisak je podugačak. Da li ih boli đoka - zadovoljavaju se sa ovim što imaju, lova kaplje i ovako, a mrsko im je da se cimaju ili šta...U NBA ima gomila primera vrhunskih igrača koji su na startu karijere bacali cigle, pa su izrasli u sasvim solidne šutere. Da li je u pitanju samo manjak profesionalizma i li nešto drugo, pojma nemam.

Link to comment

Manjak kvalitetnih trenera koji dozvoljavaju igračima da šutiraju nepravilno kada su mladi. Imaš i u NBA primere gde vrhunski igrači ne uspevaju da unaprede šut, a stalno rade sa šuterskim trenerima. Neke stvari su i do veličine šake. Prilično je teško menjati tehniku šutiranja i čini mi se da su za to najvažnije teen godine kod igrača, jer što se kasnije ide to je manja šansa se može značajno promeniti. Za to su potrebne godine vežbanja i ulaganja novca za rad sa vrhunskim trenerima.

 

Gledam Zvezdu, svaki spoljni igrač sem Amera ima neku nepravilnost u tehnici šutiranja, a i imaju dosta problema sa pravilnim postavljanjem u nogama. Jaka je popravio stacionarni šut što se vidi kroz slobodna bacanja, ali ima problem sa postavljanjem nogu i sa lošom selekcijom.

Link to comment

Ne radi se samo o tome. U NBA imaš stvarno mnogo primera igrača koji su značajno napredovali u šutu ili (češće) povećavali svoj range. Rose, Leonard, Bledsoe, Wall, Lawson, Millsap, Lebron je drastično popravio šut...zilion primera. Čak je i Jordan nabacio range za 3 tokom karijere. Prosto, svesni su da ih brze noge i brz prvi korak neće služiti doveka, da treba da unaprede svoju igru, a bolesni su profesionalci. Ovde imaš Stefana Markovića koji ne može da napreduje ni centimetar...uopšte retki su slučajevi igrača koji je popravio šut ili range tokom karijere (pao mi je na pamet Paunić i niko drugi).

 

PS Rondo se ne računa. On je posebna priča.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...