Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Niko nikad nije ni rekao da je glup, vec je prosto nepismen i prilicno prost, pa se onda uvek muci da kaze nesto sto nece zvucati tako.

 

Ne kažem ja da je to neko rekao, već hoću da naglasim da imam osećaj da je to kod njega izuzetno izraženo, baš ono izuzetno :D Ne naravno vezano samo za sportske uspehe, već generalno za život. Možda je malo i off, ali ajde ipak je selektor naše reprezentacije.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

A jbg ipak je kod njega raskorak između inteligencije i veština sa jedne i manira i retoričkih sposobnosti sa druge strane ekstremno veliki čak i za standarde košarkaških trenera. Po ovom prvom je u samom vrhu all-time liste, po ovom drugom je level Gagi Nikolić, možda i ispod.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

A jbg ipak je kod njega raskorak između inteligencije i veština sa jedne i manira i retoričkih sposobnosti sa druge strane ekstremno veliki čak i za standarde košarkaških trenera. Po ovom prvom je u samom vrhu all-time liste, po ovom drugom je level Gagi Nikolić, možda i ispod.

 

Mislim da su razlozi za to uglavnom etnološke prirode. Svi Piroćanci/južnjaci koje poznajem i koji su odbili da se dijalektički asimiluju, zvuče i nerazgovetno i neelokventno. U svakom slučaju, previše se insistira na tome, naročito u trenutku kad Kari pokazuje osvešćenost za širu sliku, kakvu dugo nismo imali priliku da čujemo (pa ni od fakultetski obrazovanog gradskog šmekera Dude).

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Slažem se, ja sam prvi podlegao predrasudama/ površnosti / čemu god...sad imam veliki rispekt za čoveka, mnogo više zbog toga što pokušava da uradi nešto za budućnost nego zbog medalje, mada je naravno i ovo drugo imalo uticaja.

Link to comment
41 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Niko nikad nije ni rekao da je glup, vec je prosto nepismen i prilicno prost, pa se onda uvek muci da kaze nesto sto nece zvucati tako.

 

 

Jok ja sam. Kada se kaže izlapeli metuzalem, sigurno se misli na nepismen.

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Mil@n said:

 

Jok ja sam. Kada se kaže izlapeli metuzalem, sigurno se misli na nepismen.

 

Ne znam sto to meni pricas, kada ga ja nisam nazivao izlapelim. Objasnio sam zasto ima problem da sroci prostoprosirenu recenicu. Imao je i kada je bio 20-30 godina mladji, pa mu niko nije govorio da mu je vreme proslo.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Odgledao sam Pešićev intervju i mogu slobodno kas'ti. Matori ne da nije izlapeo već mudro zbori ako ne sve a ono dobar deo toga što priča. 

 

Njegov veći problem je što se muči sa Srpskim i meša sa Engleskim pa to zvuči mnogo gluplje nego što zapravo jeste.

Izlapeo je kad ne napravi rezultat, nije kad napravi.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Niko nikad nije ni rekao da je glup, vec je prosto nepismen i prilicno prost, pa se onda uvek muci da kaze nesto sto nece zvucati tako.

 

 

Pljuvali su ga višestruko nepismeniji i prostiji od njega

Edited by mackenzie
Link to comment

Da ne idem dalje od Đorđevićeve ere, ipak je to sve neka ista generacija, razmišljam kako mi konstantno imamo problem i nikada nismo dobili eliminacionu utakmicu koju nismo vrhunski pripremili i držali kontrolu ceo meč.

 

Nikada nismo smogli snage i ošurili treću četvrtinu na primer i preokrenuli meč. Ako ne vodimo od početka i ne kontrolišemo meč, piši propalo. Nikada mi nismo nikome priredili ono što je Italija nama.

 

I to se baš nekako osetilo u finalu, iako sam navijao kao lud sve vreme i verovao, nekako za nas je neki zaostatak od sedam razlike ogroman i oseća se panika.

 

Stvarno bi se trebalo pozabaviti time jer problem je realan. Ako nemamo to kao kolektiv, onda bi bio red da se daju ključevi debelom da rešava. Ako se pojavi. Red je da bude taj koji uzme loptu kad je frka i natrpa protivnika.

 

Jedini primer je Hrvatska 2016. godine, ali to je toliko specifičan primer koji ne dokazuje ništa jer mi ne gubimo od Hrvata nikad :D

 

 

2014 - Grčka - vodili celu utakmicu

Brazil - vodili celu utakmicu

Francuska - vodili celu utakmicu

 

2015- Finska - vodili skoro celu utakmicu

Češka - vodili skoro celu utakmicu

 

2016 - Australija - vodili celu utakmicu

 

2017 - Mađarska - vodili celu utakmicu

Italija - vodili celu utakmicu

Rusija - vodili celu utakmicu

 

2023 - Litvanija - vodili skoro celu utakmicu

Kanada - vodili celu utakmicu

Link to comment

izvinjajem se ako je bilo, ali sada sam tek cuo

 

kosarkaski turnir se nece igrati u Parizu :o vec u Lilu koji je preko 200km udaljen od Pariza... u Parizu ce se igrati od cetvrtfinala. pre toga ne moze jer je u dvorani gimnastika

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...