Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

16 hours ago, Micko8 said:

Peti smo na fibinoj nenormalnoj rang listi. Australijanci su iznad nas boga pitaj zasto , Kanadjani su sesto meto zbog medalje koju su osvojili posle pedeset godina. Amerikanci su prvi iako nisu uzeli medalju na poslednja dva svetska prvenstva, na svetskom U19 takodje nisu uzeli medalju ovog leta.

Ako dobro odigramo februarski prozor za EP, sa igracima iz Evrope, prestizemo Australiju i nosioci smo u zrebu za OI turnir. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, W.F.C. said:

Ako dobro odigramo februarski prozor za EP, sa igracima iz Evrope, prestizemo Australiju i nosioci smo u zrebu za OI turnir. 

 

Jebi se, presece me na trenutak

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Podsetite me, jel to ista ona liga u kojoj se cele sezone namestaju mecevi i koja je pod istragom FIBA zbog toga?

To da je KLS u katastrofalnom stanju i jeste jedna od Pešićevih poruka. Toliko loše mišljenje o toj ligi ima da kaže da sistem takmičenja ne postoji.

 

On svoj predlog bazira na predviđanju da će blizanci dobiti A licenence tj. postati suvlasnici Evrolige, čak kaže da će se to 100% uskoro desiti i na predviđanju da će Evrokup prestati da postoji. Sva evropska takmičenja osim Evrolige biće pod ingerencijom FIBA, koja će uspostaviti piramidu sa nacionalnim prvenstvima, a ne regionalnim. U takvoj situaciji, večitima ABA liga ne donosi mnogo tj. ništa jer već imaju veliki broj utakmica protiv jakih rivala. Dakle, pitanje je šta bi u takvom scenariju bilo bolje za Megu, Borac, Zlatibor, Spartak, Slogu i ostale klubove. Pešić kaže da bi te klubove trebalo integrisati u Evropska takmičenja, a ne regionalna i dodaje da ti klubovi ne treba ni da postoje ako nemaju ambiciju da učestvuju u FIBA takmičenjima. Večiti u Evroligi i sređen KLS iz koga se Borac, Mega i ostali kvalifikuju za Evropska takmičenja umesto za ABA 2.

 

Ja ne znam da li će se predviđanja na kojima je njegov predlog zasnovan ostvariti, niti da li je realno da Borac i ostali igraju Evropska takmičenja, ali ovo je prvi anti-aba predlog koji ima makar nekog smisla. Po meni nema dileme da je to što Pešić postavlja kao cilj bolje od onoga što imamo sada. 

  • +1 4
  • Hvala 5
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

sad sam tek video detalj iz oko intervjua, al kako je gorisplavtm zinuo kad mu je kari rekao pa neče valjda vučić da organizuje sistem takmičenja u srbiji

:lolol:


 

 


Thug life :cool:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
sad sam tek video detalj iz oko intervjua, al kako je gorisplavtm zinuo kad mu je kari rekao pa neče valjda vučić da organizuje sistem takmičenja u srbiji
:lolol:

 
 

Pri tome mislim da Kari nije mislio ono što je ovaj blentavi u strahu pomislio [emoji38]




...shiiit has hit the fan...
Link to comment

Da, jbt, valjda ne gledam toliko ova govna, pa kad je krenuo da pominje predsednika bukvalno sam hteo da razlupam ekran, ne moze bez olosa da prodje nista, ni intervju o jebenoj kosarci. A to je zapravo standard. Dobro ga nije pitao jel vam predsednik davao savete, posto je sad kosarkaski trener skoro. Mozda je to i hteo, u stvari, da ga pita. 

  • +1 1
Link to comment
On 16. 9. 2023. at 12:28, napadaj said:
https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=09&dd=16&nav_id=2400025
 
Pešić je brzo po završetku Svetskog prvenstva upozorio rečima: "Nemamo ligu, ne postoji liga u Srbiji. Kako mislite da razvijamo košarku bez lige!?".
Čović, ipak, misli da je bilo preterane brige u izjavi selektora nacionalnog tima.
 
 
Veoma sam zadovoljan da je nastavljena tradicija proslava na balkonu Skupštine grada, koju sam uveo 1995. dok sam bio gradonačelnik Beograda. Bilo je lepo, bilo je dobro i ja još jednom čestitiam selektoru Pešiću i reprezentaciji. Već 3-4 godine pričam da su nam neophodne promene i izmeÄ'u ostalog na tu moju priÄ�u o promenama je i doÅ¡ao PeÅ¡iÄ� da postane selektor. Njegova priÄ�a je u redu, a to je da medalja ne sme da pokrije neÅ¡to Å¡to su naÅ¡i nedostaci. Mi moramo da zavrnemo rukave i da radimo na novoj strukturi koja je neophodna, kako KLS-a, tako i KoÅ¡arkaÅ¡kog saveza Srbije. I samo da kažem PeÅ¡iÄ�u, mi ligu imamo i bilo bi dobro da malo poseti tu ligu. On je sad napravio odliÄ�an rezultat, ali znate kako kažu, nemoj da se mnogo poneseÅ¡ u pobedi, kao Å¡to se ne treba zaneti ni u porazu.
 
 
[emoji38]ol:
 
I naravno da opet ne mogu da se komentarišu bulažnjenja ovog degenerika.
 

Na osnovu čega si zaključio da Čović misli da ima preterane brige Pešića o sudbini srpske košarke? Iz ovoga što si izdvojio može samo da se zaključi da se slaže sa njim u potpunosti.

Edited by booyaka
Link to comment

Odgledao sam Pešićev intervju i mogu slobodno kas'ti. Matori ne da nije izlapeo već mudro zbori ako ne sve a ono dobar deo toga što priča. 

 

Njegov veći problem je što se muči sa Srpskim i meša sa Engleskim pa to zvuči mnogo gluplje nego što zapravo jeste.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, Mil@n said:

Odgledao sam Pešićev intervju i mogu slobodno kas'ti. Matori ne da nije izlapeo već mudro zbori ako ne sve a ono dobar deo toga što priča. 

 

Njegov veći problem je što se muči sa Srpskim i meša sa Engleskim pa to zvuči mnogo gluplje nego što zapravo jeste.

Nije mu problem srpski nego generalno artikulacija. Na nemačkom i engleskom je još lošiji nego na srpskom. Neke reči kao što su also i confidence koristi na sva tri jezika. 

 

Mene je iznenadio i moram da mu izrazim poštovanje jer mu je i dalje očigledno veoma stalo do srpske košarke i ima veliku želju da je unapredi. Respekt za Bajdena pa makar se ispostavilo i da nije u pravu. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...