Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

27 minutes ago, salerokada said:

Ono što nikako ne želim je da se moj novac plaćen za porez daje toj Zvezdi ili Partizanu jer je predsednik i sam navijač i hoće da pridobije tribinu da zažmure na sav haos koji pravi u državi jer je omogućio da njihov klub bude uspešan.
To je zadovoljavanje najnižih strasti, vulgarizacija sporta i put ka uništenju države. A ne to što će košarka možda biti manje popularna ako država ne bude sipala pare u blizance.

 

Da li si protiv toga da neki grad, Sabac recimo, pomaze lokalnom klubu Metaloplastika da se takmici u nekoj rukometnoj Ligi sampiona? Ili Becej svom klubu (koga vise nema, ali uzmimo da postoji) u vaterpolo Ligi sampiona? Da se iz budzeta direktno pomaze. Da dobijaju na koriscenje salu/bazen za dz? Da im se placaju putni troskovi? Da se obezbede kompanije da ih sponzorisu da bi mogli da sklope konkurentan tim?

 

Da li si protiv toga da se pare iz budzeta daju savezima, koji onda daju direktno takmicarima da mogu da pokriju svoje troskove treniranja, opreme, putovanja i dr? Teniserima, atleticarima i svim ostalim u pojedinacnim sportovima..

 

Ovo su principijelna pitanja i visina izdvajanja nije sustinski bitna, iako se svi hvataju za sume i govore nije strasno ako se izdvajaju manje sume, ali jeste ako je nekoliko miliona evra.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Papovac said:

dobra mu je prica o litavaniji i letoniji i sta su dobili izlaskom iz wtb lige. ima tu neke logike.

 

i posle kazu Kari izlapio :fantom:

 

5 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ne moze nikako trziste od 6 miliona da bude atraktivnije za sponzore od 3-4 puta veceg trzista.

 

Ne moze trziste gdje je strani kapital dominantan, ali to je prica za rane 2000e.

 

Gubimo - kk primorsku na vecem trzistu ali govorimo o gradicu od 25 000 stanovnika ne znam koji je tu marketinski potencijal. Cedevita olimpija dok je bila cedevita bilo je 37 navijaca na tribinama sa prosjekom godina 70 ne znam kakvo je sad post-merge stanje sa Olimpijom. Cibona jeste Zagreb grad milion stanovnika, ali klub je u nekoj dubiozi i minusu, cisto sumnjam sponzorski kapacitet polumrtvog kluba, dalje od tog istog Zagreba. Igokea, klub koji ni Banja Luka ne voli. Zadar, grad velicine Doboja - istina bogatiji tri puta ali u Doboju barem mozes prodati Jelen pivo. Buducnost i Studetski C. i Mornar - stara YUBA zona, nemam nista protiv njih. S druge strane ABA 2 cemu sluzi sa dva srpska kluba? Da se razigravaju opet tamo neki Sentjuri i Cedevite 2.

Edited by mackenzie
Link to comment
1 minute ago, mackenzie said:

S druge strane ABA 2 cemu sluzi sa dva srpska kluba?


Da se istrce deca, ne znaju ove novije generacije kakve su bile ekskurzije po Jugoslaviji, eeee ko nas zavadi

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Da li si protiv toga da neki grad, Sabac recimo, pomaze lokalnom klubu Metaloplastika da se takmici u nekoj rukometnoj Ligi sampiona? Ili Becej svom klubu (koga vise nema, ali uzmimo da postoji) u vaterpolo Ligi sampiona? Da se iz budzeta direktno pomaze. Da dobijaju na koriscenje salu/bazen za dz? Da im se placaju putni troskovi? Da se obezbede kompanije da ih sponzorisu da bi mogli da sklope konkurentan tim?

 

Da li si protiv toga da se pare iz budzeta daju savezima, koji onda daju direktno takmicarima da mogu da pokriju svoje troskove treniranja, opreme, putovanja i dr? Teniserima, atleticarima i svim ostalim u pojedinacnim sportovima..

 

Ovo su principijelna pitanja i visina izdvajanja nije sustinski bitna, iako se svi hvataju za sume i govore nije strasno ako se izdvajaju manje sume, ali jeste ako je nekoliko miliona evra.

Nisam protiv. Visina izdvajanja mi je suštinski bitna. Imaš npr budžet za sport. Pa ako daš npr 50% tog budžeta svim klubovima u svim sportovima, a ostalih 50% na održavanje infrastrukture to mi je ok. U smislu da pare koje se daju klubovima ne sprečavaju da se infrastruktura održava ili izgradi.
Nikako mi nije ok da ceo budžet za sport (plus budžet za kulturu) odu na jedan (dva) kluba.

Link to comment
13 minutes ago, salerokada said:

Nisam protiv. Visina izdvajanja mi je suštinski bitna. Imaš npr budžet za sport. Pa ako daš npr 50% tog budžeta svim klubovima u svim sportovima, a ostalih 50% na održavanje infrastrukture to mi je ok. U smislu da pare koje se daju klubovima ne sprečavaju da se infrastruktura održava ili izgradi.
Nikako mi nije ok da ceo budžet za sport (plus budžet za kulturu) odu na jedan (dva) kluba.

 

Hvala. Moja teza sa pocetka ove rasprave i jeste bila da vecina ljudi nije protiv toga da drzava pomaze klubove, nego sto su Blizanci favorizovani, ali nekako su komentari uvek svode na "necu da se od mog novca finansiraju Panter ili Shabaz" dok ljudi jedva krpe kraj sa krajem. Kao da bi neki Bogdanovic i Micic umesto njih bili jeftiniji ili bi ljudi generalno bolje ziveli ako i drugi klubovi dobijali vise para, a Blizanci manje..

 

Zato i postavljam ova pitanja, jer je za mene sve stvar principa. Ako se bude realizovala moja fantazija o Metaloplastici u rukometnoj Ligi sampiona, hoce li se isto tako neki Sapcanin buniti sto se od njegovih para placa neki Dusebajev (ne pratim rukomet odavno, pa ne znam imena sadasnjih igraca), dok sa bolnice u Sapcu otpada malter.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
On 13. 9. 2023. at 17:51, Heaviside said:

Pa i to što dobijaju smešno od košarke pa im onda iz budžeta grada to građani nadoknade se radi da bi više para ostalo za plate igrača. Obe uprave se zahvaljuju državi na razumevanju po pitanji Arene. Arena ima monopol i mogla bi da naplati od klubova onoliko koliko treba da bude profitabilna, ali njom upravljaju ljudi koji su odlučili da subvencionišu Dina Merlina i Zdravka Čolića, pardon Kevina Pantera i Šabaza Nejpiera.

 

oni košarkašima moraju dati masivan volume discount. koji arena ima leverage? ako neće partizan i zvezda da im plate da igraju košarku, onda će tu ustvari da bude koncert zorice brunclik? imaju 5-6 koncerata u periodu od 4 meseca (septembar-decembar), takoreći mrtvo more. a košarka uvek može da ode i igra utakmice u pioniru.

kums računa da je arena zauzeta kad imaju te treninge. arena je zauzeta kad se u njoj nešto događa i dođe 15-20 hiljada ljudi da to gleda, ne i kad u njoj trenira 15 igrača i jedini gledaoci su njih 5 ili 10 iz staffa. te termine za trening verovatno dobijaju gratis uz zakupljen termin za tekmu. šta je alternativa za areni? da nastupi sa iszprijskim ne i kaže ne ne gospodo, termin za trening košta toliko i toliko, ako ne platite vi mi onda moramo da izdamo halu...kome? taylor swift?

biće 3 koncerta dine merlina i prvi sledeći je miroslav ilić krajem decembra. 10-15 eura upad.

 

ovo podseća na situaciju JAT-Aerodrom gde i jedni i drugi muzu budžet, pa oni između sebe prebacuju tamo vamo u svojim medjusobnim transakcijama. i da neko kaže ok, aj oladite malo i probajte poslovati bez podrške budžeta, onda bi i aerodrom i jat bi zakovrnuli u roku nedelju dana. s tim da aerodrom ima makar neki leverage, jer imaju monopol. jat ne može otići u pionir.

i sad neko ko putuje dosta, on će reći da je to super, tako i treba, svaka čast agilnoj upravi. ostalih 90% ljudi ni ne priđe aerodromu i avionu, osim možda jedanput godišnje i oni verovatno ne žele ni da znaju koliko se tu love iz budžeta opljevi. tako je i sa košarkom. generiše se "neverovatan hype". u prevodu dođe 20.000 njih sa sezonskim kartama (koje koštaju 200 dinara po utakmici) i još na sport klubu to pogleda neki mali broj (nije isključeno da i oni imaju manju gledanost od patrolnih šapa na nickelodeonu) i njima super. ostalih 90% ne znaju ni da se igra nekakva evroliga (o jadranskoj i da ne pričamo) i ne žele ni da znaju koliko se love opljevilo. svi utrnuli, ćute i gledaju da što manje znaju.

 

mene su zanimale brojevi za arenu jer je neko spomenuo da tu kao stalno ima nekih koncerata i da je hala održiva. pa sad vidimo da to i nije baš tako.

a pričamo o hali koja se nalazi u centru centra najvećeg grada. i ima visok nivo multifunkcionalnosti. a ipak gubi novac. to mi je bila bitna stvar da utvrdimo.

jer istovremeno gamad pravi nekakve stadione po zaječarima, leskovcima i kojekude, koji će biti rupčage bez dna. u fazonu što samo da beogradski šupci pljeve budžete, pa nijesmo ni mi šugavi.

praviće i nacionalni stadion da se na njemu odigra 4-5 utakmica godišnje i to pred par hiljada klinaca koji na tribinama duvaju u svoje vuvuzelice.

Link to comment

mogu da odu i da igraju u sumicama ali im se vise isplati da prodaju 20 hiljada karata nego hiljadu. taj leverage ima arena.

To da hala ciji je direkor nepismeni bivsi sportista i  koju koriste klubovi koje diktator na vlasti finansira gubi pare je potpuno ocekivano i iz toga se ne moze doneti zakljucak da li je moguce da jedna takva hala bude odrziva ili ne. 

Edited by Heaviside
Link to comment
Sumnjam da ce EL da da licencu i jednom a kamoli oboma Blizanaca. Za to je potrebno veliko trziste i/ili zagarantovano ulaganje u klub. Pre ce da isforsiraju neki London Towers nego nekog iz bivse Juge.
Koga iz bivše Jugoslavije, oni još manje šanse imaju da igraju EL.
Link to comment
26 minutes ago, Heaviside said:

mogu da odu i da igraju u sumicama ali im se vise isplati da prodaju 20 hiljada karata nego hiljadu. taj leverage ima arena.

 

to ako polazimo sa pretpostavkom da prodata ulaznica nužno donosi profit. ali ulaznice se, kad pogledaš cenu sezonske, prodaju za cca 200 dinara. da li sa tim možeš da pokriješ sve troškove? da zagreješ/rashladiš halu, osvetliš je, posle utakmice počistiš i ulickaš? bogami mrka kapa.  što zvezda nije igrala u areni, ako ona donosi zaradu i ima taj leverage? verovatno su oni više zarađivali po 1 gledaocu u pioniru, nego partizan u areni. tj imali su manji gubitak.

miroslav ilić i đibo naplate barem 15 eura, pa se možda nekako i pokriju.

Link to comment

Peti smo na fibinoj nenormalnoj rang listi. Australijanci su iznad nas boga pitaj zasto , Kanadjani su sesto meto zbog medalje koju su osvojili posle pedeset godina. Amerikanci su prvi iako nisu uzeli medalju na poslednja dva svetska prvenstva, na svetskom U19 takodje nisu uzeli medalju ovog leta.

Edited by Micko8
Link to comment

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=09&dd=16&nav_id=2400025

 

Pešić je brzo po završetku Svetskog prvenstva upozorio rečima: "Nemamo ligu, ne postoji liga u Srbiji. Kako mislite da razvijamo košarku bez lige!?".

Čović, ipak, misli da je bilo preterane brige u izjavi selektora nacionalnog tima.

 

 

Veoma sam zadovoljan da je nastavljena tradicija proslava na balkonu Skupštine grada, koju sam uveo 1995. dok sam bio gradonačelnik Beograda. Bilo je lepo, bilo je dobro i ja još jednom čestitiam selektoru Pešiću i reprezentaciji. Već 3-4 godine pričam da su nam neophodne promene i između ostalog na tu moju priču o promenama je i došao Pešić da postane selektor. Njegova priča je u redu, a to je da medalja ne sme da pokrije nešto što su naši nedostaci. Mi moramo da zavrnemo rukave i da radimo na novoj strukturi koja je neophodna, kako KLS-a, tako i Košarkaškog saveza Srbije. I samo da kažem Pešiću, mi ligu imamo i bilo bi dobro da malo poseti tu ligu. On je sad napravio odličan rezultat, ali znate kako kažu, nemoj da se mnogo poneseš u pobedi, kao što se ne treba zaneti ni u porazu.

 

 

:lolol:

 

I naravno da opet ne mogu da se komentarišu bulažnjenja ovog degenerika.

 

  • Haha 2
  • Tužno 3
Link to comment
Quote

Pešić je u nedavnom gostovanju na RTS-u tražio da se napravi jaka domaća liga. Ta želja će mu biti ispunjena, a to je potvrdio i Aleksandar Grujin, direktor KLS-a.

 

„Već drugu godinu se okupljamo u sjajnom ambijentu hotela na Staroj planini. Usvojili smo na Skupštini važne i zanimljive odluke. Svakako, najinteresantnije je da smo se dogovorili da od sezone 2025/26. naša liga postane profesionalna. I da u njoj igraju svi klubovi, počevši od Crvene zvezde i Partizana, pa do svih ostalih ABA ligaša, da kroz naše takmičenje nađu prolaz u evropska takmičenja. To bi značilo formiranje jake srpske lige u kojoj bi igrali naši najbolji timovi, jer više ne bi imali potrebu učešća u regionalnom takmičenju“, rekao je Grujin.

 

Veseli se srpski rode, dobicemo jaku ligu!!

 

spacer.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...