Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

3 minutes ago, mmajst0r said:

 

Jel pamet dolazi ili odlazi sa godinama? 

 

U bivsoj SFRJ su se svi ljudi vezivali za uspehe vecih klubova kojih nije bilo mnogo. U fudbalu velika cetvorka - Zvezda, Partizan, Dinamo i Hajduk... uz izlete Sarajevskih Zelje/Sarajeva i Veleza. Vojvodina nikad nije imala neki suvereni navijacki identitet i pored jedne titule koju su uzeli. 

 

U kosarci slicno - Zvezda, Partizan, Cibona i Jugoplastika uz izlet dalmatinskih Sibenika/Zadra. Vojvodina ne znam ni dal je igrala prvu ligu. I ako jeste to je bilo smesno. 

 

Imam jedanest godina. 

 

Za pocetak, uzela je dve. Očigledno obe pre nego sto si se ti rodio.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

14 minutes ago, mmajst0r said:

 

Ti navijaci Vojvodine su u isto vreme podrzavali ili Zvezdu ili Partizan. Pitaj tatu dal je u Bariju navijao za Zvezdu kao da je njegov ili kao neki tudji klub. Ako je grobar onda slicna paralela sa nekom drugom utakmicom. I sada na stadion Vozdovca dolaze navijaci Vozdovca ali oni svi podrzavaju ili Zvezdu ili Partizan. 

 

Ali posto si bio klinac to ne znas, a sa ovoliko godina nisi naucio da postujes sagovornika i misljenje koje ne delis pa tako i kvalifikujes postove . 

Tatu?

 

Majstore, mog oca ostavi na miru umro je pre 25 godina...

 

Ja imam skoro 50 godina, ja sam isao na utakmice u SFRJ i jako dobro znam o cemu pricam... A ti pojma nemas...

 

A sad, troskoci...

Link to comment
Just now, radisa said:

Tatu?

 

Majstore, mog oca ostavi na miru umro je pre 25 godina...

 

Oprosti za ovo. 

 

Jel ti bilo drago u Bariju, jel si skakao, navijao? Ili vise Mance, Milko Djurovski? 

Link to comment
2 minutes ago, mmajst0r said:

 

Oprosti za ovo. 

 

Jel ti bilo drago u Bariju, jel si skakao, navijao? Ili vise Mance, Milko Djurovski? 

Ja sam skakao i kad je Dražen karao Real, i kad su Toni i ekipa rasturali sve po evropi, i kad je Pancev zabio, I kad je Djorrdjević zabio...

 

I to nikakve veze nema sa klupskim navijanjem...

 

Ali, od coveka koji ubacuje u razgovor tudje roditelje, tesko je i ocekivati da razume tako nesto...

Link to comment

Da bi se procjenila popularnost jednog sporta na nekom području dovoljno je otići na dječija igrališta i u sportske dvorane, sve će se samo kazti. Bio sam prije 4-5 dana u Hr, apsolutno niko ne priča o košarci, niti postoji projekat niti ideja za njenu revitalizaciju, samo je fudbal na dnevnom redu. Čak je i rukomet u strmoglavom padu. Jbg kriza u reprezentativnim selekcijama donosi manjak interesovanja među mlađarijom i eto ti problema. Kod nas su sad apsolutno svi znali šta se dešava i kad se igra, čak je i moja keva ispratila završnicu. Znači taj hajp je glavna stvar, to motiviše klince da uzmu loptu i izađu vani. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, radisa said:

Ja sam skakao i kad je Dražen karao Real, i kad su Toni i ekipa rasturali sve po evropi, i kad je Pancev zabio, I kad je Djorrdjević zabio...

 

I to nikakve veze nema sa klupskim navijanjem...

 

Ali, od coveka koji ubacuje u razgovor tudje roditelje, tesko je i ocekivati da razume tako nesto...

 

 

Ubacio sam samo jer si rekao da si bio klinac, pa cisto da cujes misljenje nekog starijeg sa kim si isao, nista licno tako da nema potrebe za dramom. 

 

Skakao sam i ja na Drazena, ali najvise dok je igrao u reprezentaciji. Ali kad je igrao protiv Zvezde onda bas i ne.

 

Jel ti bilo drago kad im je Nesa Ilic dao kos u zadnjim sekundama i time ih Zvezda izbacila iz plej ofa, ili ti je mozda bilo krivo kad je Cibona izbacila Partizan?

 

Odosmo u oftopik tako da sa ovim zavrsavam, pogotovo ako mi kazes da si 80ih navijao samo za Vojvodinu u kosarci a ne i za Zvezdu ili Partizan. 

Link to comment
5 minutes ago, Jesper23 said:

Da bi se procjenila popularnost jednog sporta na nekom području dovoljno je otići na dječija igrališta i u sportske dvorane, sve će se samo kazti. Bio sam prije 4-5 dana u Hr, apsolutno niko ne priča o košarci, niti postoji projekat niti ideja za njenu revitalizaciju, samo je fudbal na dnevnom redu. Čak je i rukomet u strmoglavom padu. Jbg kriza u reprezentativnim selekcijama donosi manjak interesovanja među mlađarijom i eto ti problema. Kod nas su sad apsolutno svi znali šta se dešava i kad se igra, čak je i moja keva ispratila završnicu. Znači taj hajp je glavna stvar, to motiviše klince da uzmu loptu i izađu vani. 

Pad kvaliteta u svim sportovima je usko povezan sa demografijom, sedamdesete se rodilo 102 000 dece, prosle godine 62 000, ovo je jos jedan bitan faktor zasto nam je potrebna regionalna liga i to ne samo u kosarci.

Edited by nbg1
  • +1 1
Link to comment

Ja nikad u život nisam navijao za Zvezdu. Ni u Bariju nisam navijao za Zvezdu.

Naprotiv, bio sam sjeban.

 

Edit: takođe sam navijao protiv Jugoplastike u finalima jer nas je dobijala u prvenstvu. Da nije mogli smo do još nekog trofeja u KŠ.

 

Edited by BWA
  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, mmajst0r said:

 

Za ovu temu je nebitno zasto...ljudi navijaju ili za Zvezdu ili za Partizan. Tako je od kad postoji profesionalni sport u SFRJ. Uvek su se Nislije, Zrenjaninci ili Kragujevcani identifikovali za ta dva kluba iako su imali svoje lokalne gradske klubove. A to je zato sto su ZV i PAR mogli da konkurentno igraju u Evropi, a ljudi se vezuju za velike uspehe i tako grade navijacki identitet i tako se dize popularnost.

 

A ako hoces uspeh, moras da imas i nekog Pantera i Sabaza. Svakako bi bilo bolje da su to Bogdanovic i Micic ali oni imaju druge planove i skuplji su. Jos bi bilo bolje da klub zaradi sam taj novac ali to nije slucaj nigde u Evropi, vec uvek neko dotira, tako da taj problem ne postoji samo u Srbiji. Ako Real, Barselona i Bajern dotiraju iz fudbalskog kluba jel bi tebi smetalo da se preko poreza (posto dobrovoljno gamad nece) taj novac prelije iz FK u KK? Evo ja sam vise nego za, jel si ti? 

 

Sto se tice bazena i sportskih sala, to je rekreativni a ne profesionalni sport i za to se skroz slazem, samo je to posao grada a ne drzave. A tu mozemo do sutra da nabrajamo gde nepotrebno odlazi novac. 

Ne znam da li vredi nastavljati jer uopšte ne shvataš šta govorim, ali evo još jednom:
Ja navijam za Zvezdu i želim da ona bude uspešna. Ali tako što će se sama finansirati novcem koji ja kao navijač dam za ulaznice i novcem koji sponzori sami zaključe da im se isplate da troše jer ću ja videti njihovu reklamu. I nek slobodno klubovi unutar sportskog društva prelivaju novac kako se dogovore. Ili neka navijači budu u skupštini pa oni odluče kako će se deliti novac. Nemam ništa protiv. Koji god modus da nađu a da ne uključuje dotacije države ja nemam ništa protiv.
Da, sale i bazeni služe rekreativnom sportu. I ja želim da država ulaže u to a ne u Zvezdu i Partizan. Da, trebalo bi gradovi da ulažu tu, ali ne moraju samo gradovi. Jedna Surdulica verovatno nema para da uloži u pravljenje sala i bazena i ja sam skroz za to da im država pomogne da i ta deca imaju mogućnost da se bave sportom.

Ono što nikako ne želim je da se moj novac plaćen za porez daje toj Zvezdi ili Partizanu jer je predsednik i sam navijač i hoće da pridobije tribinu da zažmure na sav haos koji pravi u državi jer je omogućio da njihov klub bude uspešan.
To je zadovoljavanje najnižih strasti, vulgarizacija sporta i put ka uništenju države. A ne to što će košarka možda biti manje popularna ako država ne bude sipala pare u blizance.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...