Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

28 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Треба бити функционално неписмен па закључити да сам ја то тврдио

Odgovorao sam čoveku koga sam i citirao i koji eksplicitno tvrdi da je sve osim fudbala neodrživo bez pomoći države I to je jedina tvrdnja koju sam prokomentariasao. Za muzeje sam konstatovao da su pominjani u kontekstu ove diskusije o milionima koji se sipaju u KKCZ i KKP, što je činjenica i u čemu si i ti učestvovao i naveo šta ja mislim o tom manevru i zbog čega. Nisam nijednu tvoju tvrdnju komentarisao u citiranom postu, smiri živce malo.

Edited by Heaviside
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

8 minutes ago, Shan Jan said:

@Jimmy Kowalski 

A onda sa druge strane imas Blizance u koje se sipaju milioni i koji se trose, ne cak ni na neku infrastrukturu ili bolje treninge klinaca vec iskljucivo skupa pojacanja kao da smo neki drogirani seici u Dubaiju. Da sutra prestanu te finansijske inekcije drzave to bi imalo 0 uticaja na razvoj kosarke u Srbiji. 

 

Sa prve strane imas ne milione nego stotine miliona koji se izvlace na korupciju, namestene tendere, izmisljene projekte, rodjacke firme, nepotreban uvoz od 'bratskih' a skupih uvoznih kompanija, eksploataciju resursa, nepostojeca radna mesta, i nepotrebna radna mesta. 

 

Kad bi ovo resili ja mislim da nikom ne bi smetalo sto se trosi na igrace kao drogirani seici. Zasto se fokusirate na pogresne stvari? 

  • -1 3
Link to comment
1 minute ago, mmajst0r said:

 

Sa prve strane imas ne milione nego stotine miliona koji se izvlace na korupciju, namestene tendere, izmisljene projekte, rodjacke firme, nepotreban uvoz od 'bratskih' a skupih uvoznih kompanija, eksploataciju resursa, nepostojeca radna mesta, i nepotrebna radna mesta. 

 

Kad bi ovo resili ja mislim da nikom ne bi smetalo sto se trosi na igrace kao drogirani seici. Zasto se fokusirate na pogresne stvari? 

tvoje rezonovonje je pogresno na toliko nivoa

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, mmajst0r said:

 

Ovaj argument je validan za svih 18 klubova koji igraju u EL. 

 

Alternativa je da niko ne igra i da se kosarka ugasi. 

Nije to jedina alternativa. Mogu jednostavno da plaćaju igrače manje. Pao bi kvalitet malo, ali ne drastično. 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, mmajst0r said:

 

Sa prve strane imas ne milione nego stotine miliona koji se izvlace na korupciju, namestene tendere, izmisljene projekte, rodjacke firme, nepotreban uvoz od 'bratskih' a skupih uvoznih kompanija, eksploataciju resursa, nepostojeca radna mesta, i nepotrebna radna mesta. 

 

Kad bi ovo resili ja mislim da nikom ne bi smetalo sto se trosi na igrace kao drogirani seici. Zasto se fokusirate na pogresne stvari? 

Meni bi i dalje smetalo jer se svodi na isti fazon, trosenje nasih para na nerezonske gluposti. Niko ovde nije pitao narod "hej imamo ove milione, jel zelite da ih potrosimo na skupe igrace da nam Zvezda i Partizan igraju bolje ili bi ste na nesto drugo?". Kapiram da bi svako normalan rekao, daj bar posalji decu da se lece il napravi neke subvencionisane stanove... sta god.

Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Alternativa je da svi placaju manje i da se liga najnormalnije nastavi. Niko se ne seca Evropske klupske kosarke pre ULEB-a? Meni su i format i zestina borbe bili daleko bolji a ni kvalitet nije bio za baciti.

 

Imas takvu slicnu situaciju u komsiluku, tj u Hrvatskoj. Tamo su svi vec deceniju u kolektivnoj kosarkaskoj depri, i popularnost za kosarku je nikad manja. Zasto bi ovde bilo drugacije sa prestankom igranja EL? 

Link to comment
1 minute ago, mmajst0r said:

 

Imas takvu slicnu situaciju u komsiluku, tj u Hrvatskoj. Tamo su svi vec deceniju u kolektivnoj kosarkaskoj depri, i popularnost za kosarku je nikad manja. Zasto bi ovde bilo drugacije sa prestankom igranja EL? 

 

ima i nesto izmedju prestanka igranja el i ovoga sto sad rade blizanci.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mmajst0r said:

 

Imas takvu slicnu situaciju u komsiluku, tj u Hrvatskoj. Tamo su svi vec deceniju u kolektivnoj kosarkaskoj depri, i popularnost za kosarku je nikad manja. Zasto bi ovde bilo drugacije sa prestankom igranja EL? 

Postojao je dug period i pre ovog enormnog sipanja para pa je opet Hrvatska reprezentacija bila daleko losija od Srpske. Mislim da to ima vise veze sa generalno vecom popularnoscu drugih sportova u Hrvatskoj. 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Meni bi i dalje smetalo jer se svodi na isti fazon, trosenje nasih para na nerezonske gluposti. Niko ovde nije pitao narod "hej imamo ove milione, jel zelite da ih potrosimo na skupe igrace da nam Zvezda i Partizan igraju bolje ili bi ste na nesto drugo?". Kapiram da bi svako normalan rekao, daj bar posalji decu da se lece il napravi neke subvencionisane stanove... sta god.

 

A zamisli kad bi pitali ljude da li zelite da platimo deci lecenje preko smanjivanja korupcije, namestenih tendera, izvlacenja love iz budzeta, ili tako sto cemo smanjiti ulaganja u KK Par i Zvezdu - sta bi ljudi rekli? 

 

Od onog prvo-nabrojanog korist imaju samo pojedinci bliski vlasti a svi ostali imaju stetu, dok kod ovog drugog sem kosarkasa i menadzera, korist imaju svi koji navijaju za svoje klubove (a to je prakticno cela sportska Srbija) i svi koji ce ti uspesi inspirisati da pocnu da se bave kosarkom... i ne samo kosarkom, nego da budu bolji u svemu sto rade. Da ne pominjem kosarkaski brend kao benefit grada. 

Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Meni bi i dalje smetalo jer se svodi na isti fazon, trosenje nasih para na nerezonske gluposti. Niko ovde nije pitao narod "hej imamo ove milione, jel zelite da ih potrosimo na skupe igrace da nam Zvezda i Partizan igraju bolje ili bi ste na nesto drugo?". Kapiram da bi svako normalan rekao, daj bar posalji decu da se lece il napravi neke subvencionisane stanove... sta god.

 

Sve i da sutra prestane da drzava da ijedan dinar za Blizance, to nece imati uticaja na lecenje dece. Apsolutno nikakve, jer je to lazna dilema ili pare za Blizance ili bolji zdravstveni sistem.

 

8 minutes ago, nenad said:

 

ima i nesto izmedju prestanka igranja el i ovoga sto sad rade blizanci.

 

Da bi igrao EL treba ti 7 miliona. Ako neces da budes na zacelju, onda ti treba jos koji milion.

  • +1 1
Link to comment
Just now, mmajst0r said:

 

A zamisli kad bi pitali ljude da li zelite da platimo deci lecenje preko smanjivanja korupcije, namestenih tendera, izvlacenja love iz budzeta, ili tako sto cemo smanjiti ulaganja u KK Par i Zvezdu - sta bi ljudi rekli? 

 

Od onog prvo-nabrojanog korist imaju samo pojedinci bliski vlasti a svi ostali imaju stetu, dok kod ovog drugog sem kosarkasa i menadzera, korist imaju svi koji navijaju za svoje klubove (a to je prakticno cela sportska Srbija) i svi koji ce ti uspesi inspirisati da pocnu da se bave kosarkom... i ne samo kosarkom, nego da budu bolji u svemu sto rade. Da ne pominjem kosarkaski brend kao benefit grada. 

Mislim da je ovde sustina naseg neslaganja. Ja ne verujem da je ljudima toliko stalo do uspeha Zvezde i Partizana da drzava trosi pare na to. Na kraju, kao sto si predlozio, nek se skupe navijaci kojima je stalo pa nek doniraju sami.

Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da bi igrao EL treba ti 7 miliona. Ako neces da budes na zacelju, onda ti treba jos koji milion.

 

to je opet neuporedivo manje od ovoga sto sada trose blizanci.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Sve i da sutra prestane da drzava da ijedan dinar za Blizance, to nece imati uticaja na lecenje dece. Apsolutno nikakve, jer je to lazna dilema ili pare za Blizance ili bolji zdravstveni sistem.

Aha, treba da budem zahvalan sto je korumpirana bagra umesto da samo ukrade, odlucila da ipak sipa gomilu nasih para u svoj vanity project jer se desilo da i ja navijam za taj klub. Ne hvala. 

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, nenad said:

 

to je opet neuporedivo manje od ovoga sto sada trose blizanci.

 

Nije neuporedivo.

 

3 minutes ago, Shan Jan said:

Aha, treba da budem zahvalan sto je korumpirana bagra umesto da samo ukrade, odlucila da ipak sipa gomilu nasih para u svoj vanity project jer se desilo da i ja navijam za taj klub. Ne hvala. 

 

Kad kazes bagra, sigurno mislis na navijace sto sipaju silne milione, pola budzeta..

 

Bagra, ne bagra, kupili ljudi karte. Moze im se..

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...