Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Nek pozorista zive od prodaja karata. A ne da svi placamo netalentovane glumce da glumataju. :fantom:

To u mom sistemu vrednosti spada u istu kategoriju kao i olimpijski sportovi. Finansirati ih u meri da talentovani ljudi mogu tome da se posvete. KKCZ i KKP nisu ni blizu te kategorije jer bi njihovi igrači bez ikakve pomoći države mogli da zarađuju znatno više od toga. Jasno je i tebi i Hamletu da pravite potpuno neprimerene paralele, al ajde.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

18 minutes ago, Heaviside said:

To u mom sistemu vrednosti spada u istu kategoriju kao i olimpijski sportovi. Finansirati ih u meri da talentovani ljudi mogu tome da se posvete. KKCZ i KKP nisu ni blizu te kategorije jer bi njihovi igrači bez ikakve pomoći države mogli da zarađuju znatno više od toga. Jasno je i tebi i Hamletu da pravite potpuno neprimerene paralele, al ajde.

 

Naravno, u to ime igrači treba da imaju plate kao kustosi i glumci.

 

Nisam nikada gledao finansijski bilans Arene, uostalom to je ionako mogu misliti koliko frizirano. Čitao sam davno neku ekonomsku studiju koju je pominjao Vlada Slavica, ima tome 15ak godina, delovalo je da može lako da bude solventna.

 

Ne sećam se svih detalja, ali marketinških stavki je bilo koliko hoćeš (bilbordi nevezani za događaje, ustupanje imena, godišnje iznajmljivanje biznis loža...)

 

U međuvremenu mi se čini da je cena karata i ostalih izvora prihodovanja više skočila nego cena troškova, ali dozvoljavam da grešim.

Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

To u mom sistemu vrednosti spada u istu kategoriju kao i olimpijski sportovi. Finansirati ih u meri da talentovani ljudi mogu tome da se posvete. KKCZ i KKP nisu ni blizu te kategorije jer bi njihovi igrači bez ikakve pomoći države mogli da zarađuju znatno više od toga. Jasno je i tebi i Hamletu da pravite potpuno neprimerene paralele, al ajde.

 

Ja u svoje ime mogu da kazem da ne mislim da pravim neprimerene paralalele. Samo ukazujem na nedoslednost u definisanju sta je opsti interes, ko to odredjuje, gde se povlace linije sta je ok, a sta nije.

 

Evo ti kazes da talentovani ljudi mogu da se bave necim. Ko procenjuje talenat? U cemu je znacaj za drzavu nekog olimpijskog sporta? Da bi se kroz uspehe popularisao i drugi ljudi masovnije bavili? Sto bi drzavu (tj. sve njene radnike i neradnike) to trebalo da interesuje, pa da pomaze one koje se tim sportom bave? A ako cemo da pravimo izuzetak u jednom slucaju, onda cemo i u drugom, pa nekom trecem, pa tako redom. Jer ovde su napravljena sportska drustva i decenijama su finansirana od strane drzave, tj. radnika i neradnika ove zemlje. A sem fudbala (i to samo na jednom nivou) nista nije odrzivo da se samo prepusti trzistu. Kao ni kultura i umetnost..

 

Pa se onda prave kombinacije. Pomaze drzava ili grad, sponzorisu i privatne kompanije (ucenjene dabome, kako drugacije), a burzuji kupuju karte. Sve upregnuto da bi se ispunile bolesne ambicija nekog Zeljka ili Nebojse da im timovi igraju EL i bore se za F4..

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ја се начелно слажем, али постоји једна зачкољица - велики успеси у популарним спортовима су неопходни да би подгревали коде деце интересовање за спорт. Па се онда тренира јер је популарно и неки клинци који не би никада то тренирали пробају. Мислим да је то за девојчице још важније - да постоје успеси и у женском спорту. Ту се нађе неки реалан интерес. 

 

То му дође као субвенционисање две велике фирме извозне да би се цела привредна грана подигла. 

 

Мени то делује некако погрешно у теорији али у пракси је мало другачије.

NE!

 

Kad sam ja bio klinac goooomila nas je isla na karate ili dzudo koji su bili ludo popularni iako drzavu ti sportovi uopste nisu zanimali. Ako drzava ne potrosi milione na Blizance, to nece rezultirati time da deca idu manje na sport, nacice nesto drugo. Ali znas sta ce rezultirati time da deca idu VISE na sport? Jeftiniji i mnogobrojniji termini za razlicite sportove za klince.

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja u svoje ime mogu da kazem da ne mislim da pravim neprimerene paralalele. Samo ukazujem na nedoslednost u definisanju sta je opsti interes, ko to odredjuje, gde se povlace linije sta je ok, a sta nije.

 

Evo ti kazes da talentovani ljudi mogu da se bave necim. Ko procenjuje talenat? U cemu je znacaj za drzavu nekog olimpijskog sporta? Da bi se kroz uspehe popularisao i drugi ljudi masovnije bavili? Sto bi drzavu (tj. sve njene radnike i neradnike) to trebalo da interesuje, pa da pomaze one koje se tim sportom bave? A ako cemo da pravimo izuzetak u jednom slucaju, onda cemo i u drugom, pa nekom trecem, pa tako redom. Jer ovde su napravljena sportska drustva i decenijama su finansirana od strane drzave, tj. radnika i neradnika ove zemlje. A sem fudbala (i to samo na jednom nivou) nista nije odrzivo da se samo prepusti trzistu. Kao ni kultura i umetnost..

 

Pa se onda prave kombinacije. Pomaze drzava ili grad, sponzorisu i privatne kompanije (ucenjene dabome, kako drugacije), a burzuji kupuju karte. Sve upregnuto da bi se ispunile bolesne ambicija nekog Zeljka ili Nebojse da im timovi igraju EL i bore se za F4..

Kad pricamo o Olimpijadi, mi zapravo pricamo o neprofitabilnim olimpijskim sportovima i tu drzava ulece. Pritom, ne ulece drzava da kupuje strane bacace koplja i trkace i daje im milionske ugovore nego da obezbedi infrastrukturu za trening. Ti sportovi se granice sa amaterizmom, opstaju na cistom entuzijazmu. I onda se desi da neko ko je uprkos svemu posvetio ceo svoj zivot tome osvoji Olimpijsku medalju, najvrednije odlicje na svetu. Ranije im drzava ni za to nije davala nista, sada valjda dobijaju stan i nacionalnu penziju. Ja ne razumem kako je to lose. Podseticu da svaki jebeni pop dobija penziju od drzave a mi se ovde preganjamo oko toga sto jednom u 4 godine par ljudi koji osvoje medalju na Olimpijadi dobiju isto to. Ti ljudi su odlican uzor za mlade i pokazatelj da se teskim radom, kroz blato i muke, mogu dostici najvise visine. Pre bih njima da Panterove milione nego njemu (ma koliko ga voleo) a da ne pricam o popovskim penzijama i svim ostalim sranjima na koje idu pare.

  • +1 3
Link to comment

Arena moze da zaradi lovu na razne nacine. Jedan od njih koji niste pomenuli, a ja sam svedocio tome, je snimanje holivudskih filmova npr, mozda i nekih nasih, pa onda serije, reklame, ima tu svacega. Recimo film crawl (onaj horor sa krokodilima) sadrzi scene snimljene u nekoliko prostorija arene. Snimanje je trajalo 2 dana, namestanje seta bar dva dana pre, rasturanje minimum jedan dan,znaci jedno 5 dana. Ne znam koliko je to produkcija platila, taj najam, ali siguran sam da je lepa cifra. Nek imaju 50 takvih dana u godini za razna snimanja, i to je neka lova. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
34 minutes ago, levi said:

muka mi je više i od tih milionskih ugovora po muzejima i od dovođenja holivudskih glumaca u naša pozorišta, ali šta češ kad ljudi to vole, za to je većina glasala

Hoće ljudi da imaju dva muzeja u najboljih 4 u Evropi, šta da se radi. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
36 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja u svoje ime mogu da kazem da ne mislim da pravim neprimerene paralalele. Samo ukazujem na nedoslednost u definisanju sta je opsti interes, ko to odredjuje, gde se povlace linije sta je ok, a sta nije.

 

Evo ti kazes da talentovani ljudi mogu da se bave necim. Ko procenjuje talenat? U cemu je znacaj za drzavu nekog olimpijskog sporta? Da bi se kroz uspehe popularisao i drugi ljudi masovnije bavili? Sto bi drzavu (tj. sve njene radnike i neradnike) to trebalo da interesuje, pa da pomaze one koje se tim sportom bave? A ako cemo da pravimo izuzetak u jednom slucaju, onda cemo i u drugom, pa nekom trecem, pa tako redom. Jer ovde su napravljena sportska drustva i decenijama su finansirana od strane drzave, tj. radnika i neradnika ove zemlje. A sem fudbala (i to samo na jednom nivou) nista nije odrzivo da se samo prepusti trzistu. Kao ni kultura i umetnost..

 

Pa se onda prave kombinacije. Pomaze drzava ili grad, sponzorisu i privatne kompanije (ucenjene dabome, kako drugacije), a burzuji kupuju karte. Sve upregnuto da bi se ispunile bolesne ambicija nekog Zeljka ili Nebojse da im timovi igraju EL i bore se za F4..

Stvarno ne umem da objasnim bolje, a vidim da se ne razumemo. Samo ću reći da nije tačno da je košarka u Srbiji neodrživa bez milionskih dotacija države Zvezdi i Partizanu. Održiva je itekako. Ono što nije održivo je da ta dva kluba budu u top10 klubova sa najvećim budžetom u Evropi. 

 

Muzeji sa druge strane su neodrživi bez pomoći države i ni ne sanjaju o tome da budu u evropskih top10 i zato tvoja paralela jeste neprimerena. Usudiću da se kažem da je potrebna jedna doza bezobrazluka da se na stav da država ne treba da finansira KKP i KKCZ poteže finansiranje srpskih muzeja i pozorišta.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Kad pricamo o Olimpijadi, mi zapravo pricamo o neprofitabilnim olimpijskim sportovima i tu drzava ulece. Pritom, ne ulece drzava da kupuje strane bacace koplja i trkace i daje im milionske ugovore nego da obezbedi infrastrukturu za trening. Ti sportovi se granice sa amaterizmom, opstaju na cistom entuzijazmu. I onda se desi da neko ko je uprkos svemu posvetio ceo svoj zivot tome osvoji Olimpijsku medalju, najvrednije odlicje na svetu. Ranije im drzava ni za to nije davala nista, sada valjda dobijaju stan i nacionalnu penziju. Ja ne razumem kako je to lose. Podseticu da svaki jebeni pop dobija penziju od drzave a mi se ovde preganjamo oko toga sto jednom u 4 godine par ljudi koji osvoje medalju na Olimpijadi dobiju isto to. Ti ljudi su odlican uzor za mlade i pokazatelj da se teskim radom, kroz blato i muke, mogu dostici najvise visine. Pre bih njima da Panterove milione nego njemu (ma koliko ga voleo) a da ne pricam o popovskim penzijama i svim ostalim sranjima na koje idu pare.

 

Ja nisam uopste spominjao penzije, nemam pojma zasto to uvodis u pricu.

 

A ne razumes sta je lose, jer procenjujes stvari od slucaja do slucaja, umesto principijelno. Pa onda zakljucujes, da bi pre dao pare za nesto, a ne za nesto drugo. A neko drugi bi drugacije pravio raspodelu. I onda imamo problem, jer se sporimo oko kriterijuma. Sta je opsti interes? Da li je opsti interes da se pomaze profi sport? Ako nije, onda nema izuzetaka za neke profi sportove, jer smo procenili da su neprofitabilni (a svi su sem fudbala). Ne radi se o penzijama.

 

Ako moze da se pomaze, onda nema izuzetaka. Npr. treba da podrzis svakog ko se bavi atletikom. Neko ce postati Spanovic, neko drugi nece nista napraviti, ali ti moras sve da pomazes godinama da bi mogli da treniraju i takmice se. Ili da pomazes tenisere. I nekog za koga kazu da je novi Novak, i nekog od koga ne bude nista. Barem dok ne dodje do nivoa da sam moze da pokrije sve troskove.

 

Pa tako pomazes i klubove koji te reprezentuju u medjunarodnim takmicenjima. Umesto o privilegovanim Blizancima, jel bi vodili ove rasprave da npr. Sabac pomaze  Metaloplastiku, koja se takmici u rukomentoj Evroligi (kako se vec zove nebitno)? I dovode igrace sa kojima mogu i da osvoje. Ili bi bilo, ako ne mogu da skupe pare bez drzavne pomoci i ucenjenih privatnih kompanija, onda ne treba ni da igraju.

  • Hvala 1
Link to comment

Može Arena i sad da pošalje račun zdravstvenom fondu, npr po 100 eura za dan ležanja po pacijentu dok su bili bolnica za koronu. Pare su svukud oko nas, samo se treba sagnuti. 

Link to comment
39 minutes ago, Heaviside said:

Stvarno ne umem da objasnim bolje, a vidim da se ne razumemo. Samo ću reći da nije tačno da je košarka u Srbiji neodrživa bez milionskih dotacija države Zvezdi i Partizanu. Održiva je itekako. Ono što nije održivo je da ta dva kluba budu u top10 klubova sa najvećim budžetom u Evropi. 

 

Muzeji sa druge strane su neodrživi bez pomoći države i ni ne sanjaju o tome da budu u evropskih top10 i zato tvoja paralela jeste neprimerena. Usudiću da se kažem da je potrebna jedna doza bezobrazluka da se na stav da država ne treba da finansira KKP i KKCZ poteže finansiranje srpskih muzeja i pozorišta.

Треба бити функционално неписмен па закључити да сам ја то тврдио

Link to comment

@Jimmy Kowalski Onako kako ja gledam, razlika je u tome sto imas npr. bazicne sportove koji se muce da opstanu i kosarku u kojoj se vrte milioni. Pare koje se koriste iz budzeta za bazicne sportove su apsolutno smesne i sustinski se svode na to da ti ljudi imaju gde da treniraju. To je maltene nivo toga da drzava odrzava bazene da bi mi imali gde da plivamo.

 

A onda sa druge strane imas Blizance u koje se sipaju milioni i koji se trose, ne cak ni na neku infrastrukturu ili bolje treninge klinaca vec iskljucivo skupa pojacanja kao da smo neki drogirani seici u Dubaiju. Da sutra prestanu te finansijske inekcije drzave to bi imalo 0 uticaja na razvoj kosarke u Srbiji. 

 

Blizanci su postali igracke mocnika u ovoj zemlji da se oni prosipaju nasim parama i glume neke mini ruske tajkune i arapske seike. 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

Infrastruktura u vidu multifunkcionalne hale u državnom vlasništvu je totalno druga stvar u odnosu na državno finansiranje milionskih zarada zabavljača koji nisu u stanju da privuku dovoljno interesa publike i sponzora na osnovu koga bi te milione mogli da generišu. 

 

Ovaj argument je validan za svih 18 klubova koji igraju u EL. 

 

Alternativa je da niko ne igra i da se kosarka ugasi. 

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, mmajst0r said:

 

Ovaj argument je validan za svih 18 klubova koji igraju u EL. 

 

Alternativa je da niko ne igra i da se kosarka ugasi. 

Alternativa je da svi placaju manje i da se liga najnormalnije nastavi. Niko se ne seca Evropske klupske kosarke pre ULEB-a? Meni su i format i zestina borbe bili daleko bolji a ni kvalitet nije bio za baciti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...