Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

49 minutes ago, kralj said:

Studija održivosti je kod Arene očigledno bila dobra.

 

Koliko je to očigledno? Jesi ti video neke brojeve ili pišeš po osećaju?

Na sajtu ovih što prodaju ulaznice skoro i da nema koncerata. Taj Dino, A kapela kvartet, Đibo i Aco Lukas. Neka riba otkazala koncert. Cene ulaznica su jebačke, 10-15 eura.

Prodaju termine ovima sa košarke, ali te igrače je kupio novac iz budžeta, a bez igrača ne bi bilo ni utakmice. A i tu se sezonske ulaznice prodaju po ceni 150-200 dinara po tekmi, što je tek pišijada svoje vrste.

A ta hala ne da se ne bi skuvala u prvoj vodi i sumnjam da je baš jeftino održavanje.

Ne znam, moguće da meni promiče nešto bitno, ali ovako na prvu mi se čini da tu halu, da je stve na prodaju, niko ne bi ni takao. Kad se iz jednačine isključi muža budžeta, tu verovatno ne bi bilo ni o od održivosti.

Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

 

Koliko je to očigledno? Jesi ti video neke brojeve ili pišeš po osećaju?

Na sajtu ovih što prodaju ulaznice skoro i da nema koncerata. Taj Dino, A kapela kvartet, Đibo i Aco Lukas. Neka riba otkazala koncert. Cene ulaznica su jebačke, 10-15 eura.

Prodaju termine ovima sa košarke, ali te igrače je kupio novac iz budžeta, a bez igrača ne bi bilo ni utakmice. A i tu se sezonske ulaznice prodaju po ceni 150-200 dinara po tekmi, što je tek pišijada svoje vrste.

A ta hala ne da se ne bi skuvala u prvoj vodi i sumnjam da je baš jeftino održavanje.

Ne znam, moguće da meni promiče nešto bitno, ali ovako na prvu mi se čini da tu halu, da je stve na prodaju, niko ne bi ni takao. Kad se iz jednačine isključi muža budžeta, tu verovatno ne bi bilo ni o od održivosti.

kakva crna odrzivost. Arena danas prezivi od izdanog poslovnog prostora, i to verovatno jedva. isto ko i SPENS koji su hteli da zatvaraju jer je neisplativ. jeste da Arena ima koncerte i tekme koje donesu dobre pare, ali slag tih para ne ide Areni vec organizatorima. 

medjutim, takav objekat ti jeste potreban. nije to pitanje Zvezde i Partizana. mozemo mi da seremo kako je bitno samo imati za leba i da se 2 nedelje osunca guzica na nekom moru, ali ako ces preostalih 350 dana u godini samo da zderes i radis, serem ti se ja u taki zivot. ni pozorista nisu profitablna, pa su neophodna. 

  • +1 1
Link to comment

koji poslovni prostor u areni?

ima onaj glibavi kafić na južnom ulazu i ne znam da ima još nešto

 

 

kad je arena puštena u eksplataciju tad se pisalo da bi sama sebe izdržavala mora da ima zakupljenih +150 dana godišnje. sa dva el kluba mislim da su tu negde(1 utakmica = 2 termina)

 

 

sad što te termine plaća država/grad i po kojoj ceni drugi je par rukavica

Link to comment

partizan trenira u “maloj areni” to je ono kod južnog ulaza gde su garaže(izdvojeni objekat)

 

za svaku utakmicu hala je zakupljena i dan pred odigravanje meča jer gostujući tim ima pravo treninga u hali u vreme termina odigravanja utakmice

Link to comment

Jasno, znači ako dva tima igraju EL, to je 17 utakmica po timu, po dva dana zbog tog treninga gostujuće ekipe...četiri litre, sedam kamenova, kolko drama...68 zakupa minimum, plus ABA liga 26 dana, plus treninzi.

 

Ok, u suštini ima prostora da se tu nakrcaju neki Mejdeni, najviše u letnjem periodu, još kad bi objasnili tim velikima da ne trba da idu po letnjim festivalima nego da dođu u Beograd, a još i da je svirka u Beogradu posebna na toliko puno načina, tako da ne treba da traže puno novca...ihaj, gde bi nam bio kraj.

Link to comment

ma to što oni dobiju od košarke je smešno. evo posle malo guglanja:

Quote

KK Crvena zvezda kao zakupac hala "Aleksandar Nikolić" (ABA i KLS)  i "Štark Arena" (Evroliga) u kojima igra utakmice u takmičarskim sezonama do sada je platio sumu od 1.373.378,31 evro za deset i po sezona;

 

još malo guglanja:

Quote

Grad Beograd finansirao Arenu sa oko 230 miliona dinara u poslednje četiri godine

 

održivost kao takva.

Link to comment

Infrastruktura u vidu multifunkcionalne hale u državnom vlasništvu je totalno druga stvar u odnosu na državno finansiranje milionskih zarada zabavljača koji nisu u stanju da privuku dovoljno interesa publike i sponzora na osnovu koga bi te milione mogli da generišu. 

 

Što se konkretno Arene tiče, postoji mala šansa da ima nešto i do menadžmenta, kao i kod svih ostalih entiteta kojima upravlja ova banda. Direktor Arene je recimo imao vrhunske reference na osnovu kojih je postavljen na tu poziciju. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

ma to što oni dobiju od košarke je smešno. evo posle malo guglanja:

 

još malo guglanja:

 

održivost kao takva.

Pa i to što dobijaju smešno od košarke pa im onda iz budžeta grada to građani nadoknade se radi da bi više para ostalo za plate igrača. Obe uprave se zahvaljuju državi na razumevanju po pitanji Arene. Arena ima monopol i mogla bi da naplati od klubova onoliko koliko treba da bude profitabilna, ali njom upravljaju ljudi koji su odlučili da subvencionišu Dina Merlina i Zdravka Čolića, pardon Kevina Pantera i Šabaza Nejpiera.

Edited by Heaviside
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

koji poslovni prostor u areni?

ima onaj glibavi kafić na južnom ulazu i ne znam da ima još nešto

 

 

kad je arena puštena u eksplataciju tad se pisalo da bi sama sebe izdržavala mora da ima zakupljenih +150 dana godišnje. sa dva el kluba mislim da su tu negde(1 utakmica = 2 termina)

 

 

sad što te termine plaća država/grad i po kojoj ceni drugi je par rukavica

ja sam mislio da ima tamo nekih poslovnica i slicno... ako nema, ondak nista, jos gore.

 

ali dobro, kao sto rekoh, objekat sam po sebi nije isplativ, ali Beograd i Srbija treba da ga imaju. gde bih drugo gledao Rammstein i Judas Priest?!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...