Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

20 hours ago, Hele said:

Sto znaci, imate pare, ali pod uslovom da promovisete nasu kosarku i imate maks tri stranca.

A rezultat bi bio jos bolji da su timovi koje sam gore naveo na okupu dve godine.

 

Nema vise toliko domacih igraca. Tj. nemas 9-11 kvalitetna dostupna domaca igraca koji bi igrali konkurentno EL, pa X2 za oba kluba. Manji broj od toga ima, a u Zvezdi se to i desava - Lazic, Dobric, Davidovac, Mitrovic su dug niz godina proveli u Zvezdi, a u Partizanu se to takodje gradi. 

 

Navijaci se vezu i za odredjene strane igrace koji ostanu duze u klubu sto takodje utice na popularnost. Nisam primetio da su role Pantera i Lesora a sa druge strane Kampaca, Vildoze i Berona npr. uticali da popularnost opadne... bas naprotiv. 

Link to comment
15 hours ago, Heaviside said:

Ja sam prinicpijelno protiv trošenja budžetskih para i para javnih preduzeća na profesionalni sport, o tome pričam. Ako se već troši onda bih to radio pre svega kroz saveze  i defitnivno bih ravnomernije raspodelio pare na više klubova. 

 

Iz budzeta ne ide toliko para koliko iz kompanija na cije rukovodjenje vlast ima uticaj. Najveci deo novca ide na dva kluba zato sto najvece interesovanje postoji za ta dva kluba, cime to postaje javni interes. Da podjednako interesovanje postoji i za npr. Vojvodinu i oni bi ucestvovali u raspodeli, ali to nije slucaj.

 

Prema tome sto vece ulaganje u dva kluba je potpuno opravdano, pitanje je samo da li ima dovoljno novca da se pored toga ulozi i u manje klubove koji bi bili baza za nove i mlade igrace, i ako nema da li treba oslabiti Zv i PAR u EL da bi se to obezbedilo. Ja mislim da to niko ne bi zeleo. Umesto toga, ako vec postoji toliko interesovanje za ZV i PAR, ja bih veliki deo finansiranja prebacio na nas navijace, sitne akcionare. Dakle, dobijes akcije za onoliko koliko ulozis novca, a zauzvrat dobijes odredjene privilegije od kojih bi najbitnija bila pravo glasa na biranje menadzmenta kluba. Ako stvarno imamo toliko navijaca to bi trebalo iskoristiti i materijalizovati. 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 3
Link to comment

Ја се начелно слажем, али постоји једна зачкољица - велики успеси у популарним спортовима су неопходни да би подгревали коде деце интересовање за спорт. Па се онда тренира јер је популарно и неки клинци који не би никада то тренирали пробају. Мислим да је то за девојчице још важније - да постоје успеси и у женском спорту. Ту се нађе неки реалан интерес. 

 

То му дође као субвенционисање две велике фирме извозне да би се цела привредна грана подигла. 

 

Мени то делује некако погрешно у теорији али у пракси је мало другачије.

Link to comment

Sasvim je tacno da se deca upisuju masovnije da treniraju konkretan sport koji je popularan zbog uspeha na nekom velikom takmicenju. I da bez toga, mnogi ne bi.

 

Medjutim, zbog cega su nam potrebni sportovi u zivotu? Zbog zabave. Ne zbog zdravijeg zivota. Rekreacija je za to zaduzena. Nama bi zivoti bili dosadniji bez profi sportova, morali bi da nadjemo druge nacine da se zabavimo, ali globalno gledano nikakva steta ne bi nastala..

Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Sasvim je tacno da se deca upisuju masovnije da treniraju konkretan sport koji je popularan zbog uspeha na nekom velikom takmicenju. I da bez toga, mnogi ne bi.

 

Medjutim, zbog cega su nam potrebni sportovi u zivotu? Zbog zabave. Ne zbog zdravijeg zivota. Rekreacija je za to zaduzena. Nama bi zivoti bili dosadniji bez profi sportova, morali bi da nadjemo druge nacine da se zabavimo, ali globalno gledano nikakva steta ne bi nastala..

Професионални спорт је чиста забава, то се слажем. Али масован спорт због рекреације је потребан због здравља. Створи ти навику да тренираш, научи те да тренираш и да се бавиш нечим и остане ти то за цео живот. Наравно, за то треба да постоји инфраструктура која подржава тај стил живота и у ту инфраструктуру треба масовно да се улаже да би била доступна. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Професионални спорт је чиста забава, то се слажем. Али масован спорт због рекреације је потребан због здравља. Створи ти навику да тренираш, научи те да тренираш и да се бавиш нечим и остане ти то за цео живот. Наравно, за то треба да постоји инфраструктура која подржава тај стил живота и у ту инфраструктуру треба масовно да се улаже да би била доступна. 

 

Slazem za infrastrukturu. Bazeni su neophodni kao dopuna rekama/morima da bi ljudi plivali. Klizalista da bi klizali, itd.

 

E sad, neko voli da se rekreira/trenira solo, neko u drustvu. Stvar izbora. Ako imas drustvo, mozes da se i takmicis medjusobno u nekoj igri/disciplini. Tako je i krenulo sve. I doslo do ovoga sto imamo danas kao profi sport.

 

I ja nisam zapravo zagovornik ukidanja profi sporta, kao Duci npr. Ja ga prihvatam sa svim svojim manama. Samo navodim kao ugao gledanja kada se povede rasprava kako nije dobro da se drzava mesa u profi sport kroz finansiranje, gde povuci tu crvenu liniju. Moze/ne moze da se trose pare iz budzeta. Moze/ne moze da drzavne kompanije sponzorisu. Moze/ne moze da privatne kompanije sponzorisu ako su "bliske" onima na vlasti. Moze/ne moze ako je neko sumnjiv/pranje para. Moze/ne moze ako su kladionice, alkoholni/duvanski brendovi...

Link to comment
35 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Profesionalni sport nema smisla. Samo rekreativni, u zdravom telu, zdrav duh..

Profesionalni sport ima smisla. Ono što nema smisla je da građani subvencionišu milionske plate profesionalnih sportista. Opet je Vujošević ponovio da je košarka u Evropi neprofitabilna zbog nedovoljno lukrativnih televizijiskih prava, što je sramotna zamena teza. Neprofitabilna je zbog toga što su rashodi veći od prihoda tj. zbog toga što zarade nisu u skladu sa interesom publike i mogućnostima da se taj interes unovči. Nemam ništa protiv da privatnici učestvuju u tom nonsensu umesto da sednu za sto i uvedu neku vrstu salary cap-a, ali je teška sramota da se pare uzete od radnika koriste za borbu da se bude u samom vrhu tog nakaradnog sistema. 

 

Stipendiranje olimpijaca do nivoa da im nakon troškova ostane plata senior programera mi je već u redu, samo što bi vrhunskim košarkašima ostajalo mnogo više od toga i bez pomoći države. To je onaj deo o promociji sporta i države i to tako funkcioniše u mnogim zemljama koje imaju stanovništvo sa neuporedivo zdravijim navikama od Srbije iako imaju znatno slabije klupske rezultate u velikim sportovima

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, mmajst0r said:

 

Nema vise toliko domacih igraca. Tj. nemas 9-11 kvalitetna dostupna domaca igraca koji bi igrali konkurentno EL, pa X2 za oba kluba. Manji broj od toga ima, a u Zvezdi se to i desava - Lazic, Dobric, Davidovac, Mitrovic su dug niz godina proveli u Zvezdi, a u Partizanu se to takodje gradi. 

 

Navijaci se vezu i za odredjene strane igrace koji ostanu duze u klubu sto takodje utice na popularnost. Nisam primetio da su role Pantera i Lesora a sa druge strane Kampaca, Vildoze i Berona npr. uticali da popularnost opadne... bas naprotiv. 

Bukvalno sam napisao timove.

Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Slazem za infrastrukturu. Bazeni su neophodni kao dopuna rekama/morima da bi ljudi plivali. Klizalista da bi klizali, itd.

 

E sad, neko voli da se rekreira/trenira solo, neko u drustvu. Stvar izbora. Ako imas drustvo, mozes da se i takmicis medjusobno u nekoj igri/disciplini. Tako je i krenulo sve. I doslo do ovoga sto imamo danas kao profi sport.

 

I ja nisam zapravo zagovornik ukidanja profi sporta, kao Duci npr. Ja ga prihvatam sa svim svojim manama. Samo navodim kao ugao gledanja kada se povede rasprava kako nije dobro da se drzava mesa u profi sport kroz finansiranje, gde povuci tu crvenu liniju. Moze/ne moze da se trose pare iz budzeta. Moze/ne moze da drzavne kompanije sponzorisu. Moze/ne moze da privatne kompanije sponzorisu ako su "bliske" onima na vlasti. Moze/ne moze ako je neko sumnjiv/pranje para. Moze/ne moze ako su kladionice, alkoholni/duvanski brendovi...

Професионални спорт је бизнис. Држава је у Америци дала силне паре банкама па су после они то трошили на бонусе и корпоративне ритритове. Ако се нешто субвенционише треба да постоји јасна и транспарента рачуница зашто се то ради - да ли због новца који ће се због тога вратити су Србију , због друштвене користи и слично. 

Да ли треба плаћати пут стреличарима на олимпијаду нпр, да ли улагање у спорт бизниса може да се не опорезује, и шта са публицитетом који се за то добија. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...