Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Da, prevideo sam ogradu za Aleksu, oprosti molim te. Partizan maltene ni nema mlađe kategorije, normalno da će da im igraju pikovi prve runde koje traži pola Evrolige. Svaki klub bi to radio, samo neki ne mogu da priušte takve igrače.

 

Uostalom, ja već neko vreme ne mogu da verujem da neko ko nema direktan interes može da brani ovo što rade Blizanci, tako da je to to što se mene tiče.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

meni je smešno da neko misli kako se danas može raditi drugačije nego što rade blizanci, a da se očekuje neki uspeh.

Megi se može jer joj je takmičerski uspeh otprilike 13.rupa na fruli prioriteta

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

meni je smešno da neko misli kako se danas može raditi drugačije nego što rade blizanci, a da se očekuje neki uspeh.

Megi se može jer joj je takmičerski uspeh otprilike 13.rupa na fruli prioriteta

 

Znas sta bi bilo pravedno? Da svi klubovi na svetu imaju iste budzete i da svaki klub igra samo sa igracima koje je sam razvijao od 12-13 godine. Pa da vidimo onda ko bi bio najbolji u Evropi i svetu. Tipujem da bi Borac iz Cacka bio evropski prvak..

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

meni je smešno da neko misli kako se danas može raditi drugačije nego što rade blizanci, a da se očekuje neki uspeh.

Megi se može jer joj je takmičerski uspeh otprilike 13.rupa na fruli prioriteta

 

Naravno da može. Zvezda i Partizan potpuno ignorišu bazu, ponašaju se identično kao što bi se ponašao Dubai. Sportski uspeh tu uopšte nije primaran, on je samo u službi kriminalnih radnji, stranačkog marketinga i političkih potkusurivanja.

Link to comment

NIje problem da se radi s bazom, ali onda zaboravi na Evroligu. Prošlo je to vreme kad je Vujušević sa klincima mogao igrati Evroligu, sad ni prvak ABA-e nema zagarantovano mesto. Samo divlja karta.

A znaš kada će klub koji ne ulaže sume kao blizanci dobiti nju? 

 

 

Da se razumemo, ni meni se ne sviđa kako posluju blizanci, ali mi je jasno u šta se Evroliga, kao i evropska košarka pretvara.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

pa šta ako ne  mogu da osvoje Evroligu, napraviće koliko su u stanju da naprave. ovo sad je čista perverzija, zadovoljavanje najprimitivnijih poriva jednog primitivnog čoveka, neostvarenog navijača huligana. da  se beograd takmiči sa Špancima i Arapima u trošenju para, sa tri kluba u ligi šampiona u fudbalu i košarci, totalno van naših mogućnosti i potreba

 

 

Edited by levi
  • +1 5
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

Setite se FMP-a koji je na neki nacin bio davno nekad preteca Mege. I mogao je takav sistem da ima kakvu takvu ekonomsku racunicu. Stvaras igrace, uzmes obestecenje i tako u krug. Partizan sa visim takmicarskim ambicijama je radio slicno sa nesto izgradjenijim talentima. Kada je koncept obestecenja u kosarci prop'o, Misko je pronasao drugi modalitet (nelegalan naravno). On se naplati kroz menadzerske provizije umesto obestecenja. I to je za njega savrseno. Osim sto bi u bilo kojoj zemlji van raspale Srbije, bio sasecen u korenu i ugasili bi mu klub.

Link to comment

Pa mogu da spucaju pare na domaće igrace, bilo mlade, bilo stare, da to budu bombe.

 

Zvezdin roster:

 

Šabaz Jović Topić

Gudurić Nedović

Giedraitis Dobrić

Kalinić Davidovac

Stranac Simonović Mitrović

 

Partizanov roster:

 

Stranac plej Avramović Jaramaz

Panter Marinković

Naneli Trifunović

Lučić Vukčević

Ledej Smailagić Koprivica

 

Daj Kalinića, koliko god da košta, umesto svih ovih Zvezdinih polovnjaka stranaca. Bolje on jedan nego njih trojica, doveli smo 7, napisacu i slovima, SEDAM stranaca samo ovog leta.

 

I eto, nije ni toliko stvar lige, imaš Jovića, Topića, Gudurića, Nedovića, Dobrića, Kalinića i Davidovca... u jednom timu i Avramovića, Jaramaza, Marinkovića, Trifunovića, Lučića, Smailagića... i to ti je već skoro cela reprezentacija koja ili igra zajedno ili igra iste lige i redovno igraju jedni protiv drugih. Oni kada dođu već su skoro praktično uigran tim.

 

Dodaš im NBA igrače kao ekstra kvalitet i miran si.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, levi said:

pa šta ako ne  mogu da osvoje Evroligu, napraviće koliko su u stanju da naprave. ovo sad je čista perverzija, zadovoljavanje najprimitivnijih poriva jednog primitivnog čoveka, neostvarenog navijača huligana. da  se beograd takmiči sa Špancima i Arapima u trošenju para, sa tri kluba u ligi šampiona u fudbalu i košarci, totalno van naših mogućnosti i potreba

 

 

 

Što se mene tiče ne moraju ni da igraju Evroligu, ali pučina grdna traži sportski uspeh pošto je novčanik prazan.

A na vlasti je demagog populista.

Opet, s druge strane, da nije njega i njegovih navijačko političkih poriva, ko zna na šta bi ličila klupska košarka u Srbiji prepuštena zakonima tržišta.

 

disklejmer: SAmo da me neko od me neko od moralnih gromada ne zaskoči u pravedničkom gnevu, nit mi se takvo stanje dopada nit ovakvo sipanje para u bunar zarad politike. Samo ja tu ništa ne mogu promeniti, ne idem na utakmice, ne plaćam Arene, od mene dovoljno. 

 

Link to comment
1 minute ago, Hele said:

 

 

Daj Kalinića

 

 

 

ja sam u fazonu daj kalinića da prestanemo da ga prizivamo već jednom

 

ne verujem da je igrač promene, zapravo sam siguran da nije. barem ne za kkcz.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Slazem se da je sukob interesa ali bukvalno ne mogu da budem u ovom momentu protiv Mege kada je to jedini nas klub koji daje sansu mladim igracima da se razviju i ostvare neku karijeru. Sa druge strane imas Blizance koji trose ogromne drzavne (znaci nase) pare da bi preplacivali strance jer su im njihove juniorske selekcije pune nepotizma a i kad se neki talenat probije, zabole ih da ga istrpe.

Ja sam napisao da mi Miškov sukob interesa ne bi bio prvi na listi stvari za sređivanje. To je jedna možda čak i korisna degeneracija bolesnog ekosistema u kome obitava i u kakvom jedino i može da obitava. Napisao sam post o Mišku i Megi jer se njegov imenik koji konstantno pomera stative pravio lud, pa čisto da laži da Miško nema nefer i protivzakonitu prednost i da se ne nalazi u sukoba interesa ne ostanu bez odgovora. Stvari treba nazvati svojim imenom, ali to ne znači da mislim da je Mega problem srpske košarke broj 1, 2 ili 3 iako je činjenica da je postojanje takvog kluba nemoguće u iole uređenom sistemu.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, 1n54jd3r said:

Setite se FMP-a koji je na neki nacin bio davno nekad preteca Mege. I mogao je takav sistem da ima kakvu takvu ekonomsku racunicu. Stvaras igrace, uzmes obestecenje i tako u krug. Partizan sa visim takmicarskim ambicijama je radio slicno sa nesto izgradjenijim talentima. Kada je koncept obestecenja u kosarci prop'o, Misko je pronasao drugi modalitet (nelegalan naravno). On se naplati kroz menadzerske provizije umesto obestecenja. I to je za njega savrseno. Osim sto bi u bilo kojoj zemlji van raspale Srbije, bio sasecen u korenu i ugasili bi mu klub.

Ali taj FMP i dalje postoji i bez visokih obeštećenja. Takmiče se i troše neke pare. Ne bi ih ništa više koštalo da to isto rade uz razvijanje baze, znatno bolji stručni rad i forsiranje mladih igrača u prvom timu, naprotiv. Megina nefer prednost zapravo najviše šteti klubovima tog nivoa i nižeg(FMP, Borac itd.). Zvezda i Partizan mogu da uzmu mlade igrače ako bi hteli, što se vidi i iz primera velikog talenta Topića, ali ne ide plasman na f4 i minutaža za igrače mlađe od dvadeset godina. Međutim klubovi kao Borac ne mogu mladom igraču da ponude ni blizu uslove za razvoj i platu kao što može Miško jer ne mogu ni blizu da se naplate kao što on može kada ubodu džek pot. Mada ja mislim da je tu dosta i do njih samih, mogli bi da rade bolje.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, levi said:

pa šta ako ne  mogu da osvoje Evroligu, napraviće koliko su u stanju da naprave. ovo sad je čista perverzija, zadovoljavanje najprimitivnijih poriva jednog primitivnog čoveka, neostvarenog navijača huligana. da  se beograd takmiči sa Špancima i Arapima u trošenju para, sa tri kluba u ligi šampiona u fudbalu i košarci, totalno van naših mogućnosti i potreba

 

A ko je to koji ce da odredi koje su 'nase' mogucnosti? 

 

Tolika lova se izbija iz drzave na najrazlicitije gluposti i punjenje dzepova privatnika da je odavno jedan deo tog budjelara trebao da ode na kosarku koji jedan od najjacih brendova ove drzave. A to i nije neka lova, pa ako se ulaze u sport ne znam gde ce drugde da se ulozi ako ne u kosarku. To sto je on neostvareni navijac, ne znaci da svi ostali ljudi nemaju zelju da ZV i Par. budu konkurentni u EL. To je odavno trebalo da se desi. 

  • -1 2
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Pa nije baš tako prosto. Miško bi radije da mu ovakva Mega sa identičnim takmičarskim ambicijama i "ergela" strategijom, igra NBA, ali mimo Srbije to mu nigde ne bi bilo dopušteno. I Cibona je našla interes u afirmaciji klinaca, ima i istoriju, infrastrukturu, pa i marketinški potrncijal, pa ne mogu Megi ni da pod prozor pljunu. 

 

Misko bukvalno radi sta zeli u par klubova ACB lige. U Breogan godinama gura svoje trenere, ozivljava karijere vaznih igraca, gura skart.

 

Mozda nije predsednik skupstine navijaca i njegova cerka im ne dizajnira dresove, ali sustinski nema bitne razlike.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Eleniko said:

 

ja sam u fazonu daj kalinića da prestanemo da ga prizivamo već jednom

 

ne verujem da je igrač promene, zapravo sam siguran da nije. barem ne za kkcz.

Pa zašto je uopšte i odlazio? Misliš da igrači promene nisu kada igraju godinama zajedno? 

 

Zamisli neke prethodne timove Zvezde i Partizana koji su imali dobre rezulzate da su ostali još koju godinu zajedno šta bi napravili.

 

Uostalom, nije ni bitno. Država ako daje pare treba da daje pare za promociju i razvoj srpske košarke, ne za pravljenje Uniksa iz Kazanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...