Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

2 hours ago, Mil@n said:

... i ne kažu džabe milion igrača da su im ti segmenti rada u repki mnogo značili u igračkom napredku. 

 

 

 

Pa kažu igrači koji su igrali pre 30 godina. Ovi savremeniji se ne slažu. I ne samo oni nego i organizacije koje se bave njihovim napretkom i koje nemaju nijedan razlog da rade protiv interesa igrača. 

 

A imaš izjave i skorjih igrača. Teo je skoro govorio kako ne žali ni jednog trenutka što se uvek odazivao, iako je svestan da bi mu slobodno leto omogućilo da sredi telo, popravi neke elemente u igri i bude bolji igrač. 

 

Govorimo o Teu u prajmu koji je igrao do bloka ta prvenstva, a ne o klincu koji će da peškira. 

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

Pa to je zato sto nije pauzirao nikada, Topicu bi super bilo da bude sa reprezentacijom, sigurno bolje nego da je sa megom, ima tamo od kogw da uci, i to ne samo stvari usko vezane za tehniku i taktiku. Uospte mu ne bi skodilo da gleda kako bogdan trenira i da uci. 
 

Ali on je za ovo takmicenje nebitan, neka pokaze prvo da moze da bude faktor u aba ligi. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, kralj said:

Bogdanove treninge oporavka i da mu baca loptu da oseti obruč? Ma daj. 

 

Kralju, nemoguće je da ne kontaš šta igraču donosi reprezentativni ciklus jbt. Pogotovu tako mladom. Ne budi baš toliki kralj ;)

Edited by Mil@n
Link to comment

Evo ti imaš neposredno košarkaško iskustvo, možda ga ima i Kojot na tom nivou, ja nemam. Elem... 

 

Kako je moguće da gotovo nijedan od ovih istaknutih talenata Topićevih godina, čak i koju godinu stariji, ne igra za seniorsku reprezentaciju? Jedini smislen odgovor koji mi na pamet pada ukoliko ste u pravu je

da ih selektor i savez sabotiraju.

 

Imaju i Španija i Francuska i veće talente van i potpuno nebitne igrače u 12. 

 

Nije mi jasno ni ovo Kojotovo za Tea. Bolje je da ide kao klinac i da greje klupu sa 18, a posle da pauzira kao kapiten sa 27 da bi se razvijao. Ozbiljno pitam, jebem li ga, nešto mi ozbiljno promiče. 

 

 

Link to comment
51 minutes ago, kralj said:

Bogdanove treninge oporavka i da mu baca loptu da oseti obruč? Ma daj. 

 

Bolje da ovo gleda: 

 

 

ne treba to da gleda, ima ljudi u srbiji koji to rade i koji ce to raditi sa njim. on treba da gleda bogdana na treninzima, da trenira sa njim i da upija svaku rec, to od ovih trenera nece dobiti. 

 

teo od kadeta nije preskakao leto sa reprezentacijom, u tom kontekstu je to govorio. topic ima 18 godina, on je tek na pocetku. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Malo se otišlo predaleko sa analizom šta je bolje za samog Topića. Nije i ne treba to da bude jedini kriterijum. Ovo je seniorska reprezentacija, ide se na rezultat, plasman na OI je u igri, može i medalja da nas ukenja, a on tu nema šta ta ponudi. Ja ne znam za slučaj da se vodi na prvenstvo igrač koji nema ni sezonu u drugoj ligi jer bi za njega bilo dobro da se druži i radi lagane treninge tokom prvenstva sa starijim igračima.  Jedan Kukoč je imao dve-tri sezone u onoj ligi pre nego što je sa 20 godina debitovao u A timu. Talentovan je dečko, ali nemojmo preterivati, nije novi Džordan. 

  • +1 5
Link to comment

Nije se ni Simanic dokazao u ABA ligi pa konkurise za jedno od poslednjih mesta u timu :) Koga boli kita koliko je Kukoc imao godina kada je debitovao za reprezentaciju, to je bilo pre nove ere. Ne treba da se vracamo u proslost nego treba da uspostavljamo nove trendove. Toliko je krsa u ovom rosteru ako izuzmemo 5,6 igraca, ne vidim razlog zasto da se na SP ne povede najtalentovaniji plejmjker kojeg imamamo u ovom trenutku. Nece on nista pokvariti a licno bi mu mnogo znacilo, a mozda ne bi otkazivao reprezentaciju u buducnosti:)

Edited by Micko8
Link to comment

Evo spanci su odmah ubacili Nuneza u sistem,  za godinu, dve ce imati vrhunskog plejmjkera. Nije mnogo stariji od Topica a nije ni velika razlika u kvalitetu, tu su negde.

Link to comment
8 minutes ago, Micko8 said:

Evo spanci su odmah ubacili Nuneza u sistem,  za godinu, dve ce imati vrhunskog plejmjkera. Nije mnogo stariji od Topica a nije ni velika razlika u kvalitetu, tu su negde.

Ne bi im palo na pamet da ga ubace da je tu Rubio ili Braun.

 

Avramović i Stefan Jović su ipak igrači za SP.

 

Ima vremena za Topića, sledeće ili za dve godine. Jović je tu kao ozbiljan projekat, Pokuševski bi bio tu, kao i Smajli, a i Petrušev još ima prostor za napredak.

 

Edited by Milošica
Link to comment

topic je iskljucivo i jedino u prici zato sto je vec sad nas najbolji raspoloziv plej van ovih koji su u ekipi

da je tu jaramaz, teo, pa i nedovic ne bi se razmatrao

sa te strane je potpuno irelevantno da li drugi vode igraca njegovih godina, kad smo mi vodili tako mladog igraca i slicno

 

mi imamo 10 igraca i to je to, a kad bude najbitnije verovatno ce koristiti 8

 

kad je vec tako meni je sasvim logicno da on ide sa ekipom, jer je na sve to i izuzetno talentovan

da mu je bolje da to vreme provede sa megom mi zvuci potuno besmisleno

 

@Milošica jovic ce biti otkrovenje prvenstva

jovic, bogdan, gudura, jovic, milutinov je nasa prva petorka

 

nije za zanemariti ni to sto je kompatibilan sa jokicem, pa je i zlato na OI na dohvat ruke :fantom:

  • +1 2
Link to comment

@pbg12345

 

Možda će samo Dobrić ili Vanja biti u startnoj umesto Gudurića. Gudura mi je za predvodnika druge petorke, iako je naravno za klasu bolji od Dobrića i Vanje.

 

Naravno, kad se rešava meč, to je druga priča.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

bice sigurno raznih kombinacija, ali ovo je najjaca petorka

gudura je bukvalno klasa iznad ove dvojice, krajnje je vreme da to pokaze u reprezentaciji

bojim se da nam uspeh u dobroj meri zavisi od toga (nivoa njegove igre)

 

deluje da su se "poslozili", a to je gotovo jednako vazno kao individualni kvalitet igraca

nama se zreb namestio kao da je bora stankovic i dalje u fibi :) 

6 od 8 najjacih reprezentacija je u drugoj polovini zreba, red je da nas pocaste 1 polufinalom, a posle nek bolji pobedi :D

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...