Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

 

Mi i da idemo sa najjačim sastavom dobro bi se namučili sa bilo kojom od ovih ekipa. Amere i špance gledao, baš dobra utakmica, a izgleda da ni ova druga nije bila loša. A ovako osakaćeni, mislim da smo baš dobro ispod. 

Ali raspored nam je idealan i verujem da možemo do polufinala, Italija i Dom. Rep se mogu pobediti i izbegavamo SAD u četvrtfinalu, i tu nas čeka Grčka ili Litvanija, koje su kao i mi bez pola igrača, ili čak možda Crna Gora 😃

Druga strana kostura je mnogo jača, jednog polufinalistu će dati Nemačka/Australija/Slovenija a drugog Španija/Brazil/Kanada/Francuska plus što Kan/Fra već u prvom krugu moraju dobro da se oznoje da izbace Letoniju. 

Ulazak u polufinale skoro da garantuje i direktan plasman na OI u Parizu. 

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

1 hour ago, pbg12345 said:

venecuela svakako nije neki reper, ali deluje da je australija ozbiljno nastelovana

spolja svakako imaju kvalitet, pod kosem ne na vrhunskom nivou

 

Moracu i njih da pogledam. Na papiru deluju malo ispod ovih prvih pet reprezentacija.

Link to comment
43 minutes ago, goofs said:

I zvanicno bez Alena i Trifunovica na SPu. Jel neko od forumasa u formi, da se stavi na raspolaganje selektoru, evidentno ce trebati...

Evo Micko će,  u tandemu sa Topićem i njim postajemo legit  kontender :covid19: 

  • +1 1
Link to comment

Ristić šutira 5 od 6 trojke u finalu protiv Amera i rešava tekmu.

 

Jbt, ni ja ne verujem više u ovo, a najveći sam optimista :sad:

 

Preslabi smo jednostavno, a na to kao neka smo kao brza trt mrt reprezentacija. Da bar imamo mesa da se posibamo.

 

Avramovic nam prvi plej, mislim ono, svaka cast momku i sve, ali...

 

I ne samo sto je prvi nego i jedini.

 

Sad treba ocekivati od Jovica nesto koji ni ne igra pripremne utakmice, redovno propusta sezone, povredjuje se i ima 33 godine. Sad i za Jaramazom treba zaliti, bar bi doprineo rotaciji i sa Avramovicem i Jovicem podelio minutazu i unosio energiju.

 

Smailagic je isto mogao da unese neku novu energiju i dimenziju i sirinu.

 

Micic Teodosic Jaramaz

Nedovic Trifunovic

Kalinic Lucic Pokusevski

Jokic Smailagic Mitrovic

 

Previse je jednostavno, citava reprezentacija koja bi mogla napasti zlato nam je otpala.

 

Ocekivao sam neki doprinos i faktor X od igraca poput Smailagica, Pokusevskog... ovako...

 

Avramović - rezervni plej koga treba pustiti da igra vise kada ga ide. Da on bude prvi plej neke ozbiljne repstacije je neozbiljno.

Jović - Isto plej koji moze da doprinese, nikako za prvog pleja. Eventualno moze sa Avramovicem, ali pod uslovom da imaju jos i treceg.

Topić - Klinac.

Gudurić - Nije se pokazao da može da bude taj plej koji bi nas nekako skrpio sa Aleksom i Stefanom. Dečko je jednostovno dvojka.

Bogdanović - BOGdan.

Marinković - Sad smo i od njega napravili neku igračinu i pouzdanog igrača u ovakvom sastavu, a dečko je neki 12. igrač u suštini kada bi nam svi igrali.

Dobrić - Isto u realnosti eventualno 12. igrač naše reprezentacije sa jako limitiranom minutažom.

Radanov - Neće valjda. A ako ne ide Topić, moraće ili on ili Simanić ili Beslać.

Jović - Dodje dečko od borbe za 12 da bude jedan od nosioca i najboljih. Što i zaslužuje kvalitetom, ali to je trebalo da bude iz senke i bez opterećenja, ovako će i pritisak porasti i može ga progutati.

Petrušev - Flegma za koju treba gledati u pasulj da li joj se taj dan igra košarka. Može biti koristan ako mu je dan, ali kad su tu Kalinić, Lučić, Pokuševski, Smailagić... pa ako se probudio kao mrtvak i igra kao da je doručkovao sline, izvaditi ga. Ovako se i na njega stavlja pritisak i povećava mu se minutaža, što nemam poverenja da će da opravda.

Davidovac - Dečko koji nekim čudom bi i da su svi odazvali nekim spletom okolnosti mogao da upadne da bude 12. igrač, a opet je i ovom sastavu opet 12. igrač xD

Simanić - Neće valjda.

Beslać - Jel on otkazao definitivno zbog povrede? Neozbiljno bilo šta pričati o njemu na ovom nivou posle izlaska iz povrede, uz dužno poštovanje.

Milutinov - Ide podrška za ovog momka, ali i dalje on nije Jokić i ima ostatke Mlohatinova u sebi iako je napredovao. Odličan igrač, ali stvarno se ovako previše očekuje od njega ovako, što ne znam da li je spreman da iznese.

Ristić - Na kraju Ristić ispada jedna pouzdana izmena pošto postoji mogućnost da idu Simanić, Beslać, Radanov. To sve govori.

 

  • Haha 1
Link to comment

Nemaju takve analize mnogo smisla. To je kratak turnir, može Marinković da šutira 50% trojke, Gudurić da bude u Jordan modu, Petrušev da pokida 5 tekmi... Mislim, jasno je da smo u klasi ispod najjačih i to je to, a kako će ko da odigra od igrača ćemo tek da vidimo. Ne moraš ni da imaš osmoricu mamojeba. Uz malo sreće može i sa dvojicom ubica i pomoćnim osobljem daleko da se ode, ako je sve dobro posloženo i ako su igrači naloženi. A može i totalni fijasko da bude ako trener zakaže i igrači budu frustrirani. Ono što je pozitivno je to što su male šanse da neko bude nezadovoljan ulogom i to što imamo povoljan žreb. Najveće brige su rupa na kecu, izvesni minuti za Ristića koji je veoma loš u defanzivi i Kari koji ne uliva poverenje. Sa druge strane, prošle godine smo igrali stvarno dobro do Italije pa mislim da je on i dalje u stanju da postavi igru na visokom nivou, što će valjda biti dovoljno da igramo QF sa ovakvim žrebom. Jebe ga vođenje utakmica, to je očigledno i iz kvalifikacija i iz te kobne tekme sa Italijom, a nama fali i plej sa mozgom tako da nisam optimista što se ishoda četvrtfinala tiče sve i da pobedimo Italiju i dobijemo lakšeg protivnika. 

  • +1 3
Link to comment

Moze valjda Bogdan da krpi pleja i organizaciju, ali da smo tanki, tanki smo. Nema sto....

 

Zapravo meni je ovako puno bolje! Ocekivanja nikakva pa sto god ovi momci naprave preko ocekivanja super! Mozemo se bas lagano opustiti da gledamo prvenstvo, a ne kao prosle godine gdje su ocekivanja bila na n-tu potenciju sve do Italije kad mi se zgadilo gledanje kosarke za sledecih mjesec dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...