Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

48 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa skodi to sto su preplaceni, izdvajas veliki novac za polutane, to nije resenje. Ne stvara to dugorocno vise igraca, to je zabluda, ima mnogo liga koje imaju tako striktna ogranicenja i nista se nije desilo sa kosarkom, samo su prosecni igraci postali placeni kao top stranci. 

Tu si u krivu. i gledas problem u potpunoj izolaciji. Tako nesto ce u buducnosti stvoriti vise igraca. Dva glavna zakona ekonomije su zakoni ponude i potraznje. Dakle ako povisis potraznju cjene ce trenutno porasti ali isto tako to ce se stvoriti porast ponude koji ce u buducnosti vratiti cene u balans u kojem su bile prije. Svaki klub ce gledati da se domogne jeftinijih igraca i to ce jedino biti moguce sa prosirivanjem baze ili mladjih selekcija. 

 

Sa druge strane ajde da uzmemo da je pravilo za strance potpuno otvoreno. To nikako ne pomaze stvaranju igraca jer ce uvjek biti jeftinije naci stranog igraca umjesto investirati u desetine mladjih trenera i selekcija. Cak stovise, sto dobro donose kosarci trenutna pravila o strancima? Samo da ruse cene za tih par polutana, i da ovi mladji batale kosarku jer tu nema kruha? ili tome da se Srpska kosarka nada da ce se jednom u 15 godina izroditi jednorog koji ce u principu odjebati reprezentaciju za vecinu okupljanja jer se mora odmarati preko ljeta...

Edited by MangupIzCivilstva
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Neće stvoriti više igrača jer će ti domaći igrači samo stagnirati jer ih zabole da se cimaju jer znaju da im veliki ugovori svakako slede. Brat mi je igrao u jednoj takvoj ligi više godina i tačno sam svojim očima video ponašanje domaćih igrača u takvim situacijama kao i iz njegovih priča.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

I ne samo to - prosecni igraci ce igrati protiv prosecnih igraca, a tako se ne napreduje. Moras da igras protiv boljih od sebe i da grizes da bi postao bolji.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Resenje je pogledati sta rade Spanci i prepisati od njih. Mi smo odavno mediokritet u tim mladjim selekcijama sto se tice sistema i struke samo sto to sebi ne zelimo da priznamo. Nama je u mladjim kategorijama cilj rezultat a ne stvaranje igraca i tu je pocetni zajeb koji nista ne moze  da ispravi.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, J.R. Cash said:

A opet trenutno imamo bolje igrace od Spanaca.


Imamo, ali oni imaju kult reprezentacije, nemaju problema sa otkazima, imali su smenu generacija i sa realno slabijom timom od našeg uzeli zlato. Liga im je najbolja u Evropi, i 18. njihov tim ima po 2 utakmice u sezoni sa Realom i Barsom.

Link to comment

Pa neka nas i prestignu, neće imati ništa drastično bolje od ovoga što mi imamo sada. Mi imamo fantastične igrače i razvoj igrača nije naš glavni problem iako bi u tom domenu morali da radimo bolje.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

U cemu da nas prestignu, ljudi su prvaci sveta i Evrope. Secam se vremena kad smo i mi osvajali medalje sa timovima koji smenjuju generacije :sad:

Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Resenje je pogledati sta rade Spanci i prepisati od njih. Mi smo odavno mediokritet u tim mladjim selekcijama sto se tice sistema i struke samo sto to sebi ne zelimo da priznamo. Nama je u mladjim kategorijama cilj rezultat a ne stvaranje igraca i tu je pocetni zajeb koji nista ne moze  da ispravi.

Sta rade Spanci ??? Najveci talenat na kecu im je pobegao u Nemacku ili da uvodimo sto veci broj emigranta iz Africkih zemalja pa da njihova deca nastupaju za Srbiju???  Ne mozemo mi da se poredimo sa Spancima, siju nas u svemu, broju stanovnika, novcem kojim se ulaze u sport itd. Za pocetak bi bilo dobro da na primer Coki koristi FMP kao razvojni klub za igrace iz mladjih selekcija iz CZ a ne da i tamo sakuplja polovne amerikance i razigrava njih kako bi zaboli sto bolje sledeci uguvor u Evropskim ligama ili da ulozi pare u skaut sluzbu koja ce da dovodi klince koji su talentovani za kosarku. Recikliraju isti tip igraca u mladjim kategorijama svake sezone,za koje su i oni sami u klubu sigurni da ti igraci nemaju nikakvu perspektivu na sledecem nivou takmicenja.

Edited by Micko8
Link to comment

spanjolska od 1999 ima 10 medalja na EP, na preostalom 11 tom prvenstvu u tom periodu 2005 u beogradu su bili 4ti

u tom periodu imaju i 5 medalja na SP/OI preostalih 6 puta su u najgorem slucaju igrali cetvrtfinale

 

mi smo za njih druga liga odavno

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment

Vecina tih medalja je osvojeno sa Pau Gasolom koji je bio vanserijski igrac i prosle godine su unajmili amerikanca. Videcemo da li su ovi mladi igraci sto su se naosvajali zlatnih medalja u poslednje vreme  njegovi dostojni zamenici. Ni oni nece vidieti najvecih spanskih klubovao kao sto su Real i Barselona ali spanci imaju najjacu nacionalnu ligu u Evropi, tako da imju dosta kvalitetnih klubova u kojima se ti mladi igraci mogu razvijati.

Edited by Micko8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...