Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

11 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Mislim (mozda gresim dusu) da Jokic mladje kategorije u reprezentaciji nije ni video.

Jeste igrao je na U19 svetskom prvenstvu, igrao sa Milutinovim, a cini mi se da su bili Ristic i Guduric bili  na pipremama pa su otpali. Poznaje on te igrace iz 93,94,95, plus je igrao protiv njih i sa njima u lubu .

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

10 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Mislim (mozda gresim dusu) da Jokic mladje kategorije u reprezentaciji nije ni video.

igrao je u19 sp 2013, kad smo bili srebrni 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

igrao je u19 sp 2013, kad smo bili srebrni 

 

Kakakv sam debil totalno sam to smetnuo uma.

 

Hvala i tebi i Micku na podsecanju

Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

aleksa avramović

stefan jović

bogdan bogdanović

vanja marinković

nemanja nedović

ognjen dobrić

nikola milutinov

filip petrušev

nemanja gudurić

alen smailagić

dejan davidovac

uroš trifunović

 

 

Odma precrtaj Trifunovica i stavi Topica.Neko mlad mora da bude.

Link to comment

Nema na cemu. Inace od tog prvenstva je poceo da skrece paznju na sebe kada su NBA skauti u pitanju. Za amere igrao slovenacki Toby, Jokic ga u par navrata okretao.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Блок_64 said:

Neko mlad mora da bude.

što da maše peškirom

 

trifa bar može da odigra defanzivne role, nije da nam neće trebati

ima vremena za topića, nek prvo odigra sezonu u aba ligi

 

e

odavno nemamo mi taj luksuz da vodimo klince da omirišu barut, treba nam 12 sposobnih igrača da odigraju nešto

ako su nam cilj igre u parizu

 

 

ako nisu, može da vodi i vuka danilovića i topića

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

Nema vremena .Ako hocemo igrace za buducnost,neka ga tamo pa neka mase peskirom,a bice utakmica gde ce svakako moci da udje u igru.

  • +1 1
Link to comment

ima i na ovom spisku i solidnog kvaliteta i potrebne igracke raznovrsnosti i iskustva i mladosti

 

pored bogdana, tu je i milutinov koji je godinama ponajbolji centar evrolige, guduric kao takodje vrlo ozbiljan el igrac i gomila ovih rotacijskih igraca

mi mozemo sastaviti ekipu od samo nba igraca (3) i el igraca

bicemo medju 10 po kvalitetu sigurno

voljom zreba koji nam je bio naklonjen, najvise od utakmice protiv italije, a zatim verovatno grcke/litvanije nam zavisi da li cemo do polufinala

polufinale bi bilo odlican rezultat, pogotovo sto verovatno donosi OI (iz naseg dela bi pored nas isla verovatno USA, a u drugom je pored kanade koja bi mogla imati drugi individualno najjaci sastav na prvenstvu i australija, jedna od te dve reprezentacije bi lako mogla upasti tu , mada ima i nekoliko ovih jakih evropskih u tom delu zreba spanija i francuska pre svega, ali i slovenija, nemacka)

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Ljudi ajde da diskutujemo o onima koji su dosli. Ja bi rado izlistao ovih 12 da ide:

 

Aleksa Avramović (Partizan), 
Bogdan Bogdanović (Atlanta, NBA), 
Nikola Topić (Crvena zvezda), 
Marko Gudurić (Fenerbahče, Turska).
Nemanja Nedović (Crvena zvezda), 
Ognjen Dobrić (Virtus, Italija), 


Nikola Jović (Majami, NBA), 
Nikola Milutinov (Olimpijakos, Grčka), 
Aleksej Pokuševski (Oklahoma, NBA), 
Filip Petrušev (Filadelfija, NBA), 
 Alen Smailagić (Partizan), 
Dušan Ristić (Tenerife, Španija),

 

Ovo je po meri i fajterski, ima duzine ima se skila, pa da se pobijemo i sto bude bude. Najvise skripi na centru i iako mi je Ristic najneomiljeniji pik, on mora da ide kao back up Milutinovu i stoga sto je decko zasluzan i da idemo na prvenstvo svojim igrama u kvalifikacijama. Po meni Topic isto mora da ide pod obavezno, jer ako ne idemo po medalju onda daj da bar nekod od mladih nada uvedemo u sistem i da ga Bogdan mentoruje... Ovo ostalo, osim Bogdana +/-... Gudura mi je uvjek upitam. Ok kad god je stani pani nemoze vrata da pogodi ali ajd jos jednu sansu....  
 

To je otprilike to, mada ne verujem da ce povesti Topica a voleo bi da ode na SP. Bilo bi lepo da Pokusevski dobije zeleno svetlo pa da vidimo koliko moze u reprezentaciji. Ima on neke kvalitete, kao na primer udaranje blokada, ima fantastican osecaj da zalepi protivnika, dok je dobijao sansu prosle sezone  pre povrede, jedno vreme je bio ako se ne varam u top 5 blokera lige.

Edited by Micko8
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

polufinale bi bilo odlican rezultat, pogotovo sto verovatno donosi OI (iz naseg dela bi pored nas isla verovatno USA, a u drugom je pored kanade koja bi mogla imati drugi individualno najjaci sastav na prvenstvu i australija, jedna od te dve reprezentacije bi lako mogla upasti tu , mada ima i nekoliko ovih jakih evropskih u tom delu zreba spanija i francuska pre svega, ali i slovenija, nemacka)


Mislim da se Francuska kao domacin OI ne racuna u kvotu za Evropu.
 

9 minutes ago, Блок_64 said:

Kakakv sam debil totalno sam to smetnuo uma.

 


U tom finalu protiv ozbiljne americke reprezentacije jedan Jovan Novak je pukao 22 lopte.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

ima i na ovom spisku i solidnog kvaliteta i potrebne igracke raznovrsnosti i iskustva i mladosti

 

pored bogdana, tu je i milutinov koji je godinama ponajbolji centar evrolige, guduric kao takodje vrlo ozbiljan el igrac i gomila ovih rotacijskih igraca

mi mozemo sastaviti ekipu od samo nba igraca (3) i el igraca

bicemo medju 10 po kvalitetu sigurno

voljom zreba koji nam je bio naklonjen, najvise od utakmice protiv italije, a zatim verovatno grcke/litvanije nam zavisi da li cemo do polufinala

polufinale bi bilo odlican rezultat, pogotovo sto verovatno donosi OI (iz naseg dela bi pored nas isla verovatno USA, a u drugom je pored kanade koja bi mogla imati drugi individualno najjaci sastav na prvenstvu i australija, jedna od te dve reprezentacije bi lako mogla upasti tu , mada ima i nekoliko ovih jakih evropskih u tom delu zreba spanija i francuska pre svega, ali i slovenija, nemacka)

 

I ja sam istog misljenja.Ima tu momaka koji mogu bez problema da donesu medalju Srbiji.Treba verovati u njih.Samo da ne useremo protiv zabara.

 

I iskreno mislim da Jokic nije igrac za reprezentaciju.Jeste odlican stvarno ali meni ne deluje da je bas on taj koji treba da bude lider u reprezentaciji.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

 

Pa naravno da bi doprineo više. Nikome ovde nije drago što on ne igra. Ipak, zlatna medalja na SP je mnogo manje vredna od NBA prstena. Sad se možda opet potegne priča o trigerovanju dece da treniraju, ali to smo probali i nismo se složili. Meni je i više nego indikativno u tom smislu, da je u Areni protiv Janisa i Grčke najviše bilo Jokićevih dresova. I to Denverovih. 

 

Opet kažem, super bi bilo da igra, ali ne duguje nikom. Naprotiv, zadužio je našu košarku kao niko. 

 

Evo taj Miloje kome navodno duguje govori da naši mladi igrači treba Jokićevu sliku u novčaniku da drže. 

Ovo je potpuno netacno, odnosno mozds je tacno ako pricamo o casual fanovima ali ako pricamo o ljudima iz kosarke netacno je 100 posto. Kontinuirani rezultati reprezentacije na najvisem nivou doprinose najvise, zato kada danas pitas trenere iz amerike koja je top kosarkaska zemlja kazace spanija, a to ne govore znog acb lige vec zbog reprezentarivnih selekcija. Nikoga penis nije boleo za nemacku kosarku kad je novicki bio bog, ceni se kontinuitet u radu, uspesi na svim reprezentativnim nivoima i broj top igraca. 

  • +1 9
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

mi trenutno organizujemo EP u jednoj generaciji u kojoj srbija ima dosta talenta i organizujemo ga tako sto nam se ceo svet koji to prati smeje i sto je fiba pokrenula istragu

to je ono o cemu treba pricati i to je sustina nasih problema

Kad su vec dosli ovi iz FIBE taman da urade jos jednu istragu.

 

https://direktno.rs/sport/kosarka/481434/skandal-nis-evropsko-prvenstvo.html

 

Izgleda nesto u hrani

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...