Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

14 minutes ago, Filozof manijak said:

Kako kome, to je vrlo subjektivna stvar.

Meni je recimo mnogo draža (i vrednija) zlatna medalja iz Indijanapolisa nego Denverova titula u NBA. koja me nimalo ne dotiče.

 

Jebi ga filozofe, ovo postaje baš banalno. Šta je kome draže koga briga, govorimo o košarkaškoj vrednosti jednog i drugog trofeja i uticaju čoveka na status naše košarke u svetskim i ekspertskim okvirima. 

 

Šta je sledeće, najdraži ti trofej Evrolige, pa je ovaj izdajnik ako ne dođe u srpski klub da to osvoji?

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

prvo, upoređivanje trofeja jedne lige koja se igra svake godine i trofeja sa turnirskog takmičenja koje se održava svake 4.godine jeste banalizovanje. Ali ti si to uveo u priču. Po meni, mnogo je teže ovo drugo. 

Drugo objasni mi kako to Jokić "utiče na status naše košarke u svetskim i ekspertskim okvirima" osim što je rođen na teritoriji Srbije? Na njen status su mnogo više uticali Đorđević, PSD, Divac, Bodiroga, Teo svojim nastupima za reprezentaciju i uspesima koji su joj doneli, nego Jokić nastupima u Denveru. 

Jokić je vanserijski talenat i igrač koji se pojavljuje jednom  u generaciji, ali njegov doprinos statusu naše reprezentacije je minimalan, jer, jelte on ni ne nastupa za nju.

  • +1 6
Link to comment

Ljudi ajde da diskutujemo o onima koji su dosli. Ja bi rado izlistao ovih 12 da ide:

 

Aleksa Avramović (Partizan), 
Bogdan Bogdanović (Atlanta, NBA), 
Nikola Topić (Crvena zvezda), 
Marko Gudurić (Fenerbahče, Turska).
Nemanja Nedović (Crvena zvezda), 
Ognjen Dobrić (Virtus, Italija), 


Nikola Jović (Majami, NBA), 
Nikola Milutinov (Olimpijakos, Grčka), 
Aleksej Pokuševski (Oklahoma, NBA), 
Filip Petrušev (Filadelfija, NBA), 
 Alen Smailagić (Partizan), 
Dušan Ristić (Tenerife, Španija),

 

Ovo je po meri i fajterski, ima duzine ima se skila, pa da se pobijemo i sto bude bude. Najvise skripi na centru i iako mi je Ristic najneomiljeniji pik, on mora da ide kao back up Milutinovu i stoga sto je decko zasluzan i da idemo na prvenstvo svojim igrama u kvalifikacijama. Po meni Topic isto mora da ide pod obavezno, jer ako ne idemo po medalju onda daj da bar nekod od mladih nada uvedemo u sistem i da ga Bogdan mentoruje... Ovo ostalo, osim Bogdana +/-... Gudura mi je uvjek upitam. Ok kad god je stani pani nemoze vrata da pogodi ali ajd jos jednu sansu....  
 

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

prvo, upoređivanje trofeja jedne lige koja se igra svake godine i trofeja sa turnirskog takmičenja koje se održava svake 4.godine jeste banalizovanje. Ali ti si to uveo u priču. Po meni, mnogo je teže ovo drugo. 

Drugo objasni mi kako to Jokić "utiče na status naše košarke u svetskim i ekspertskim okvirima" osim što je rođen na teritoriji Srbije? Na njen status su mnogo više uticali Đorđević, PSD, Divac, Bodiroga, Teo svojim nastupima za reprezentaciju i uspesima koji su joj doneli, nego Jokić nastupima u Denveru. 

Jokić je vanserijski talenat i igrač koji se pojavljuje jednom  u generaciji, ali njegov doprinos statusu naše reprezentacije je minimalan, jer, jelte on ni ne nastupa za nju.

 

Čoveče, svetsko prvenstvo igra četrdesetak od 450 najboljih igrača sveta. Nba igra 450 od 450. 

 

Pričamo o različitim stvarima, kad se jednog dana na nekom međunarodnom seminaru bude pričalo o srpskoj košarci, pričaće se o Jokiću. Ostale će da nabroje. To što se mi najviše radujemo kad se osvaja u dresu Srbije, samo je naš problem, ali sa suštinskim košarkaškim legacyjem veze nema. 

 

Ali u pravu su ovi, dosta je. 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, BWA said:

Koji je fazon sa ovom temom?

 

Oni koji smatraju da su nacije/države prevaziđene i da svako kome se digne treba odjebati selektora jer je glupavo da se povrijedi na radnicko-sportskim igrama su najaktivniji na temi.

 

Ako je sve to nebitno, čemu tolika aktivnost?

 

 

Huh, države i nacije nisu prevazidjene, daleko od toga.

Samo očigledno da ima ljudi koji smatraju da nacije/države, i odnos prema njima, nisu strogo povezane sa nastupima za selekciju bacača na koš.

 

Edited by Godfrey
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Najvise skripi na centru i iako mi je Ristic najneomiljeniji pik, on mora da ide kao back up Milutinovu

 
Solidni smo na centru. Smajli je lagano druga petica. 

 

12 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

jer ako ne idemo po medalju

 Otkud sad to?

I Vanja ide sigurno. Ispred je Nedovica i Dobrica.

Link to comment
14 hours ago, Mos said:

 Oni momci neće imati ceo avgust i dobar deo septembra a on će da djuska po svadbama. 

 

 

Nece 8 avgusta pocinje da trenira

Link to comment
9 hours ago, Micko8 said:

Mnoge od njih poznaje jos iz mladjih reprezentativnih kategorija. Ne mora ni da ima odnos, treba da se pojavi i da predstavlja svoju drzavu.

 

 

Mislim (mozda gresim dusu) da Jokic mladje kategorije u reprezentaciji nije ni video.

Link to comment
15 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Ljudi ajde da diskutujemo o onima koji su dosli. Ja bi rado izlistao ovih 12 da ide:

 

aleksa avramović

stefan jović

bogdan bogdanović

vanja marinković

nemanja nedović

ognjen dobrić

nikola milutinov

filip petrušev

nemanja gudurić

alen smailagić

dejan davidovac

uroš trifunović

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

Pričamo o različitim stvarima, kad se jednog dana na nekom međunarodnom seminaru bude pričalo o srpskoj košarci, pričaće se o Jokiću. Ostale će da nabroje. To što se mi najviše radujemo kad se osvaja u dresu Srbije, samo je naš problem, ali sa suštinskim košarkaškim legacyjem veze nema. 

 


Naravno da je znacajno sto je najbolji igrac sveta odavde, ali samo kao nadgradnja svega dosad napravljenog. To razumeju i likovi iz DNVR koji su ovde hodocastili iskljucivo zbog Jokica. Ima li iko da je promenio misljenje o kamerunskoj ili nigerijskoj kosarci zbog Embida i Hakima? Mesta njihovog rodjenja su trivija. 
 

3 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Sto se tice Vanje, upravu si da je ispred Dobrica, ali Nedovic je potreban  kao ball handler. 


Vanja je bolji igrac, a i to sto Nedovic nudi vec imamo u boljem obliku.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...