Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

26 minutes ago, spaceploitator said:

brt neverovatno suzena svest mnogih ovde, bukvalno pustara liberalnog individualizma i utilitarizma. kada se ljudi pozovu na neke eticke ili vrednosne kategorije, ljudi bukvalno ne kapiraju o cemu se radi. jedni ucitavaju nacionalizam pa se s tim sprdaju, drugi prizivaju "organizovane" nato zemlje (idi samobombarduj se middle tamo negde u organizovanom svetu, recimo belgiji, sredistu eu gde su poslednji put izlagali crnce u kavezu 1961!!) , treci zovu slobu, cetvrti su u fazonu ne duguje on nikom nista sam je sebe stvorio??? jbt postoji nekakva ODGOVORNOST, u ovom slucaju prema specificnoj kulturnoj TRADICIJI (generacijama osmisljavanoj i materijalizovanoj u lokalu, u zajednici) - kosarci koja nam em svima obogacuje zivote onoliko, em je tom jebenom jokicu (koga obozavam kao igraca, zavrsice kao minimum top 20 u istoriji sto je suludo) obezbedilo 30 pokoljenja i neverovatno lagodan zivot u ovoj bednoj zemlji! lumumbo i cash i jos po neko je vec pisao, naravno da jokic duguje sve toj tradiciji, u najsirem planu je ocigledno da da nema toga, nase skole kosarke, ne bi se nikad time ni bavio, zavrsio bi kao neki blago autistican preduzetnik muljator po somboru, a u uzem konkretnijem planu koji izgleda isto mora da se crta je jasno kolko su ga miloje, novica, varda, bogami i misko unapredili i spremili za velika dela, kao sto su njima svi oni veliki prethodnici na razlicite nacine utabavali put. o tome se jebeno radi, ne o drzavi, ne o raspalom psdu, ni o psihopati, ni o naciji, zakonima i ostalim nabrojanim glupostima

Čekaj, jel ti misliš da on igrama (i ponašanjem u Americi) ne doprinosi ugledu naše zemlje i košarke? Čovek je od rodnog grada napravio globalno prepoznatljivu košarkašku frazu i brend, naterao nba GMa da mu donese trofej na noge i čeka ga u štali. Ovde se problem svodi na navodnu ekskluzivnost krpe i himne kao gesta zahvalnosti i patriotizma (to je i ono Jokićevo - narod ne voli košarku nego da pobeđuje). Pa što ne poslušaš te Miloja i Miška i šta oni kažu na tu temu i da li im on nešto duguje ili možda oni njemu? 

 

Inače, neki dan sam radio neki projekat, nije punu pažnju tražio, pa sam pustio Miloja u Pojačalo potkastu. Ogromna preporuka. Neiskompleksirani, skroman momak, uživanje je kako se raduje vlastitom, ali još više tuđim uspesima. Jedna interesantna priča sa strukturom i porukom. Najbolji deo su intervjui za posao koje je radio sa Budenholzerom i Luom i genijalna priča o treneru iz Galate. 

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, kralj said:

Čekaj, jel ti misliš da on igrama (i ponašanjem u Americi) ne doprinosi ugledu naše zemlje i košarke?

A zamisli koliko bi tek doprineo ugledu naše zemlje i košarke kad bi igrao za reprezentaciju i npr.donese zlatnu medalju?

  • +1 2
Link to comment

Neam pojma što se ložite tolko oko Jokća.

Pa otkazao je ne jednom nego bar četiri puta do sada. Prošli put se zajebo, pa došao. Sad zna da mu to ne odgovara i kraj. Mene brinu ostali otkazi, sve ih je više.

Link to comment
36 minutes ago, Filozof manijak said:

A zamisli koliko bi tek doprineo ugledu naše zemlje i košarke kad bi igrao za reprezentaciju i npr.donese zlatnu medalju?

 

Pa naravno da bi doprineo više. Nikome ovde nije drago što on ne igra. Ipak, zlatna medalja na SP je mnogo manje vredna od NBA prstena. Sad se možda opet potegne priča o trigerovanju dece da treniraju, ali to smo probali i nismo se složili. Meni je i više nego indikativno u tom smislu, da je u Areni protiv Janisa i Grčke najviše bilo Jokićevih dresova. I to Denverovih. 

 

Opet kažem, super bi bilo da igra, ali ne duguje nikom. Naprotiv, zadužio je našu košarku kao niko. 

 

Evo taj Miloje kome navodno duguje govori da naši mladi igrači treba Jokićevu sliku u novčaniku da drže. 

Link to comment
3 minutes ago, kralj said:

 

. Ipak, zlatna medalja na SP je mnogo manje vredna od NBA prstena.

Kako kome, to je vrlo subjektivna stvar.

Meni je recimo mnogo draža (i vrednija) zlatna medalja iz Indijanapolisa nego Denverova titula u NBA. koja me nimalo ne dotiče.

Edited by Filozof manijak
  • +1 4
Link to comment

aj sad ozbiljno, secam se da je na pocetku plejofa reko da od toga koliko utakmica bude igrao zavisi da li ce se pojaviti na sveckom, tako da dramite bzvz :fantom:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...