Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

I ja mislim da mu je lova motivacija, da su ovi iz KSS-a odvrnuli slavinu i uplatili nekoliko miliona euroa u njegov licni fond sigurno bi igrao.  Sportski motivi sigurno nisu, inace bi ganjao trofeje na svim frontovima.

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

I ako se ne odazove moralnoj obavezi, a pritom nije ni nemoralan zbog toga, koja je kazna? Težak osjećaj u grud'ma? Besane noći? Slika uplakanog klinca u Jokićevom dresu?

Mislim, stvarno me interesuje kako se stavljaju u istu rečenicu "moral", "obaveza" i "trebalo bi". Koja je sankcija na kraju za nepoštovanje te obaveze?

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

I ako se ne odazove moralnoj obavezi, a pritom nije ni nemoralan zbog toga, koja je kazna? Težak osjećaj u grud'ma? Besane noći? Slika uplakanog klinca u Jokićevom dresu?

Mislim, stvarno me interesuje kako se stavljaju u istu rečenicu "moral", "obaveza" i "trebalo bi". Koja je sankcija na kraju za nepoštovanje te obaveze?

Pa nije nikakva, napisao sam.

Mene savršeno kurac boli za tim hoće li on igrati ili neće kao što me u suštini ne zanima reprezentativni sport sem vaterpola i nekih manjih sportova, ali postoje i oni koje to jako zanima.

 

Moral i obaveza itekako idu u istu rečenicu.

I ti ja svakodnevno ispunjavamo moralne obaveze.

 

Link to comment

Nema sankcije, smrad si i to je to. 

Moralna obaveza mi je loš izraz za igranje za repku, čisto odgovaram na pitanje o samom izrazu. 

 

Ovo je više sportski duh i osećaj pripadnosti. Nije moral.

Link to comment
Just now, BWA said:

Pa nije nikakva, napisao sam.

Mene savršeno kurac boli za tim hoće li on igrati ili neće kao što me u suštini ne zanima reprezentativni sport sem vaterpola i nekih manjih sportova, ali postoje i oni koje to jako zanima.

 

Moral i obaveza itekako idu u istu rečenicu.

I ti ja svakodnevno ispunjavamo moralne obaveze.

 

Naravno da idu. Ako ne ispuniš tu obavezu onda si nemoralna osoba tj. smrad. Ali opetkažemponavljam nije ovde moral glavna stvar. 

 

Dosta o konjušaru, savez treba da bude tema. 

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, J.R. Cash said:

Ok, i to je neki stav. Doduse, lisen sire perspektive uskogrud i sebican do zla boga.

 

Živ nisam da čujem šta je šira perspektiva.

 

27 minutes ago, J.R. Cash said:

Pricamo o coveku koji se ne bori za egzistenciju, vec je zbrinuo decu i tri sledeca kolena zahvaljujuci sportu kojim se opet vrlo moguce ne bi ni bavio da je rodjen u nekom Pecuju ili Aradu. Popeo se na vrh, postao je najbolji. Svaka mu cast, to je njegov uspeh. Ali se u tom usponu peo i na ramena velikih prethodnika (ovo je uzasno pateticno, ali tako je), pa bi bilo lepo da sad kad je na vrhu ne ode na pivo, nego pruzi ruku nekom ispod sebe.

 

Jeste, tako bi i tebi ili bilo kome ovde bilo svejedno 250 ili 500M$ ukupne plate u karijeri, jašta. Zbrinuo si se prvom polovinom, zašto sada ne radiš džabe zarad MOG nacionalnog ushićenja, sebičnjaku!

 

Oko ramena velikih prethodnika ne bih, osim patetike tu zaista ničega nema.

Edited by zorglub
Link to comment
28 minutes ago, zorglub said:

 

Lolz, pa i na ovom forumu "legendama" seru po glavi, kamoli po kućama i kafanama majčice Srbije. Ili da budem legenda kao Šapić, Kićanović? Ne hvala.

 

Ne, želeo bih da obezbedim sebe i potomstvo i nestanem iz javnog života, bavim se stolarijom ili doškolujem za arhitektu, tako nešto. Ukoliko je sportskom karijerom zarađeni novac dovoljan, osnovati kakav neprofitabilni fond za pomoć ugroženoj deci, njihovo obrazovanje i to je to. Naravno, ne živeti u Srbiji.

Sve ok i poštujem. Ali to veze sa sportom nema

 

esid: i neuporedivo je veći broj ljudi koji cene, poštuju i dive se legendama našeg sporta nego neka ekipa na opskurnom forumu koja sere i kenja po glavama. O Šapiću ne bih, to nije ova priča o kojoj sad razglabamo.

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment

recimo da sport i ostale delatnosti nisu baš najbolje za poređenje, zato i kažem da se u ovakvoj raspravi vrlo razlikuju stanovišta onih koji su nekada nešto profesionalno trenirali, i onih koji nisu. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

Živ nisam da čujem šta je šira perspektiva.

 

 
Ne bi razumeo.
 

3 minutes ago, zorglub said:

Jeste, tako bi i tebi ili bilo kome ovde bilo svejedno 250 ili 500M$ ukupne plate u karijeri, jašta. Zbrinuo si se prvom polovinom, zašto sada ne radiš džabe zarad MOG nacionalnog ushićenja, sebičnjaku!

 


Seva mi paja za nacionalno ushicenje. Recimo, nikad titulu svog brata sa klubom ne bih proslavio oblacenjem reprezentativnog dresa. Ali mi je stalo do onoga sto nazivamo jugoslovenska, srpska ili nasa kosarka, jer se zbog nje na neki nacin bavim onim sto volim.
Ne rizikuje on nista, sampion i dvostruki mvp ce dobijati max ugovor do kraja karijere sve dok ima sva cetiri ekstremiteta. Nije on odjavio reprezentaciju zbog straha od preranog kraja karijere, nego zato sto "mentalno nije tu i da može da dođe, ali da nije to to". Citaj boleo ga kurac. 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

esid: i neuporedivo je veći broj ljudi koji cene, poštuju i dive se legendama našeg sporta nego neka ekipa na opskurnom forumu koja sere i kenja po glavama.

 

Aha, kao Pionir što je cenio i divio se Đorđeviću kad je došao s Barselonom? Mani me poštovanja prosečnog navijača.

  • -1 1
Link to comment
56 minutes ago, BWA said:

Ovo su vrlo kompleksna pitanja.

Meni se čini da je sve povezano sa globalizacijom, ukidanjem ograničenja broja stranaca u klubovima i primatom klupskih takmičenja u odnosu na reprezentativna.

 

Fiba nije u stanju da prinudi evropske klubove da učestvuju u jedinstvenoj ligi sampiona, nema nikakav autoritet, dijeli WC reprezentacijama, širi evropska i svjetska prvenstva na milion učesnika, igrači koji igraju EL su uredno van kvalifikacija..

 

A ako se neko rodio u zemlji x tu su mu roditelji, rođaci, prijatelji...državljanin je te države, onda bi trebalo da ima i nekakvu obavezu da se odazove pozivu selektora.

 

I ovi fudbaleri bangavi kakvi jesu ipak se odazivaju, a nije da im je sezona lakša u odnosu na košarkaše.

Generalno, evropska kosarka je u krizi, luta se. Trazi se model kako da kosarka bude profitabilna, a to za sada nije moguce. Kopira se NBA, a u isto vreme se ne zna vlasnicka struktura klubova, ne znaju se finansijeri, upitno su i dvorane(menjaju se pravila o kapacitetu)....

Imamo osvajaca Evrokupa koji odbija da igra Euroligu, pitanje je koliko je klubova iz Evrokupa sposobno da igra Evroligu.

Veliki je problem sto je kosarka slabo popularna u vodecim ekonomijama, poput Nemacke, Francuske ili GB(tek tamo)... Alba smanjuje budzet, Bajern i pored toga sto je doveo lasa ne deluje da ce imati jaci tim, Parker je probao da proda Asvel kada je video u sta se uvalio. O Evroligi dovoljno govori sto im znace ovakvi Zvezda i Partizan gde zvalavi diktator  leci komplekse i bukvalno sutra mogu oba kluba da se svedu na nivo Cibone.

Makar za pocetak bi bilo lepo kada bi se Evroliga vratila na stari model takmicenja, to makar manje iscrpljuje klubove.

Edited by nbg1
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...