Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

To je ok. A zar nikad ne bi osetio želju da ostavis neki trag u istoriji? Da budes legenda poput Ćelave prevare ili Bodiroge?,Zar da jedina motivacija bude novac? Meni je to tužno i jadno.

Razumem razliku i drago mi je zbog ljudi koji zele nesto vise od kosarke, ali sam odavno odustao od osudjivanja ljudi koji imaju drugacije prioritete u zivotu od onih kako ja mislim da bi trebalo.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

a mi znamo da mu novac nije prioritet, kako? sve same spekulacije i učitavanja na osnovu medijske slike koja je kreirana o Jokeru

 

što se tiče drugog pasusa, ne zameri mi, ali tako razmišlja neko ko se nikad nije bavio sportom. Pravi sportista ne odustaje posle jednog ili dva neuspeha. Naprotiv, neuspeh i flopovi su cigle i temelj koje grade konačni uspeh. 

A kako ti znaš da mu je jedina motivacija novac?

 

ama čovjek neće, pa neće. Ima nas raznih. Možda eto ni Jokić nije pravi sportista, boli ga za trofeje, a možda mu je to i šminka. Kažem, možda mu je dosta Pešićevog izdrkavanja pa ga je odjavio na finjaka umjesto da se s njim razvlači po tviteru i Balkan infou.

Ne kapiram to ubjeđivanje da mi znamo šta bi on trebalo da radi u svoje slobodno ljeto, eto mi bismo trčali da postanemo legende srpske košarke, samo nam se nije pružila prilika, a on koji to ima šansu, govno jedno, on hoće da tjera pun kas umjesto da spička 40 dana sa malim Topom i Baslaćem po Aziji. Neće, ajmo dalje, čemu toliki butthurt. 

Edited by James Marshall
  • +1 1
Link to comment

Bezveze smo se cimali da ne izgubimo od Austrijanaca, Belgijanaca i Turaka. Sad sve sami problemi i glavobolje umjesto da smo i mi i Jokara i Micic imali lezerno ljeto :cool:

Link to comment

Ovo su vrlo kompleksna pitanja.

Meni se čini da je sve povezano sa globalizacijom, ukidanjem ograničenja broja stranaca u klubovima i primatom klupskih takmičenja u odnosu na reprezentativna.

 

Fiba nije u stanju da prinudi evropske klubove da učestvuju u jedinstvenoj ligi sampiona, nema nikakav autoritet, dijeli WC reprezentacijama, širi evropska i svjetska prvenstva na milion učesnika, igrači koji igraju EL su uredno van kvalifikacija..

 

A ako se neko rodio u zemlji x tu su mu roditelji, rođaci, prijatelji...državljanin je te države, onda bi trebalo da ima i nekakvu obavezu da se odazove pozivu selektora.

 

I ovi fudbaleri bangavi kakvi jesu ipak se odazivaju, a nije da im je sezona lakša u odnosu na košarkaše.

  • +1 3
Link to comment

Dosadna je i ta priča o detetu. Svaka dva dana je kod kuće tokom sezone, u plejofu putuje sa familijom, tokom godine se ne odvaja od njih, a priča kao da mu je bivša žena odvela dete u Australiju, pa ga viđa jednom godišnje.

 

A to da ga mentoli iz saveza i treneri drkaju već dugo je tačno. Pešić ga držao na klupi, Đorđević se pravio pametan, a Danilović na svaka tri meseca izvali neku budalaštinu o njemu.

Edited by napadaj
  • +1 9
Link to comment

Obaveza, idealan način da dobiješ skupinu kurcoboljnih nadrkanih međusobno zavađenih igrača, zar nismo prošli kroz to 2005?

Link to comment
1 minute ago, BWA said:

A ako se neko rodio u zemlji x tu su mu roditelji, rođaci, prijatelji...državljanin je te države, onda bi trebalo da ima i nekakvu obavezu da se odazove pozivu selektora.

A ako se ne odazovu onda sta? Da plate? Da odu u zatvor? Vojsku? Da se pokaju pred patrijarhom?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

A kako ti znaš da mu je jedina motivacija novac?

 

ama čovjek neće, pa neće. Ima nas raznih. Možda eto ni Jokić nije pravi sportista, boli ga za trofeje, a možda mu je to i šminka. Kažem, možda mu je dosta Pešićevog izdrkavanja pa ga je odjavio na finjaka umjesto da se s njim razvlači po tviteru i Balkan infou.

Ne kapiram to ubjeđivanje da mi znamo šta bi on trebalo da radi u svoje slobodno ljeto, eto mi bismo trčali da postanemo legende srpske košarke, samo nam se nije pružila prilika, a on koji to ima šansu, govno jedno, on hoće da tjera pun kas umjesto da spička 40 dana sa malim Topom po Aziji. Neće, ajmo dalje, čemu toliki butthurt. 

jedini butthurt, realno, mi je ona slika sa Mirovićem, ovo ostalo je prazno palamuđenje na forumu, razmenjujemo neke svoje stavove i viđenje odnosa prema reprezentativnom sportu

  • +1 1
Link to comment
Just now, James Marshall said:

Obaveza, idealan način da dobiješ skupinu kurcoboljnih nadrkanih međusobno zavađenih igrača, zar nismo prošli kroz to 2005?

Obaveza je moralne prirode.

 

Ne razumijem kakve veze ima 2005?

Obaveza je bila i 2001, 2002, 2005 i 2009 a rezultati različiti.

 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

 

I ovi fudbaleri bangavi kakvi jesu ipak se odazivaju, a nije da im je sezona lakša u odnosu na košarkaše.

neuporedivo, SP u fudbalu diže nekim igračima cijenu desetostruko, sa druge strane, svake godine NBA skautira hiljade igrača i o onih 60 što budu draftovani imaju bukvalno sve. U košarci nema transfera, a SP je sprdnja, igrači imaju više štete nego koristi bar što se tiče klupskog angažmana. U fudbalu klubovi mole boga da im igrač bude pozvan na SP, u košarci obrnuto. 

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, zorglub said:

Vidim da sam u žestokoj manjini... boleo bi me peti ćošak i za kult reprezentacije, i za zemlju, zastavu i bilo šta još što neki Mile iz fotelje sa pivom u ruci može da izmisli.

Sport je biznis, sportisti su radnici sa veoma kratkom profesionalnom karijerom koja se svakog trenutka može okončati na najgluplji način. Jedinu obavezu koju imaju je zbrinjavanje sebe i svoje porodice.

Nikakvo neprofitabilno takmičenje nacionalnih timova, uključujući olimpijske igre, ne treba da postoji.


Ok, i to je neki stav. Doduse, lisen sire perspektive uskogrud i sebican do zla boga.

Pricamo o coveku koji se ne bori za egzistenciju, vec je zbrinuo decu i tri sledeca kolena zahvaljujuci sportu kojim se opet vrlo moguce ne bi ni bavio da je rodjen u nekom Pecuju ili Aradu. Popeo se na vrh, postao je najbolji. Svaka mu cast, to je njegov uspeh. Ali se u tom usponu peo i na ramena velikih prethodnika (ovo je uzasno pateticno, ali tako je), pa bi bilo lepo da sad kad je na vrhu ne ode na pivo, nego pruzi ruku nekom ispod sebe.

  • +1 4
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Obaveza je moralne prirode.

 

Ne razumijem kakve veze ima 2005?

Obaveza je bila i 2001, 2002, 2005 i 2009 a rezultati različiti.

 

 

 

 

ima, kad skupiš najveća imena koja ne mogu da se smisle i kojima je to bilo "još jedno cimanje", to je super put da dobiješ dobru hemiju i izvučeš 110% iz igrača. Nametnuti im obavezu, a ako se ne odazovu osmuditi ih i odsjeći im bradu i brkove.

 

Igraju oni koji hoće da igraju, valjda je to neka civilizacijska tekovina, nismo Kuba ili Sjeverna Koreja. 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

To je ok. A zar nikad ne bi osetio želju da ostavis neki trag u istoriji? Da budes legenda poput Ćelave prevare ili Bodiroge?,Zar da jedina motivacija bude novac? Meni je to tužno i jadno.

 

Lolz, pa i na ovom forumu "legendama" seru po glavi, kamoli po kućama i kafanama majčice Srbije. Ili da budem legenda kao Šapić, Kićanović? Ne hvala.

 

Ne, želeo bih da obezbedim sebe i potomstvo i nestanem iz javnog života, bavim se stolarijom ili doškolujem za arhitektu, tako nešto. Ukoliko je sportskom karijerom zarađeni novac dovoljan, osnovati kakav neprofitabilni fond za pomoć ugroženoj deci, njihovo obrazovanje i to je to. Naravno, ne živeti u Srbiji.

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

ima, kad skupiš najveća imena koja ne mogu da se smisle i kojima je to bilo "još jedno cimanje", to je super put da dobiješ dobru hemiju i izvučeš 110% iz igrača. Nametnuti im obavezu, a ako se ne odazovu osmuditi ih i odsjeći im bradu i brkove.

 

Igraju oni koji hoće da igraju, valjda je to neka civilizacijska tekovina, nismo Kuba ili Sjeverna Koreja. 

Ja sam vrlo jasno i precizno napisao da se radi o obavezi moralne prirode, a neispunjenje takve obaveze ne podlijeze nikakvoj sankcij, tako da molim da me zaobiđete sa patrijarsima, bradama, Sjevernim Korejama i sl.

Ovo naravno ne znači da je onaj ko odbije poziv nemoralan već da bi trebalo da se kao drzavljanin svoje zemlje odazove pozivu da je predstavlja.

Trebalo bi da se podrazumijeva.

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...