Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa malo je teško ne fokusirati se na to da li ti za repku igra najbolji igrač na svetu...

 

Nisam ni očekivao da će igrati pa se nisam nešto posebno ni razočarao. Teoretski trebalo bi da ima posebnu težinu igrati za repku i osvajanje medalja i donošenje velike radosti milionima svojih sugrađana što bi trebala da bude kompenzacija za potrošeno leto i velike napore i odricanja. Jokara očigledno nema taj osećaj ni u malom noktu. Zašto je to tako, verovatno je lenj i mrzi ga da se cima, dovoljno ga očigledno smara što mora da igra tamo gde ga plaćaju 50 miliona po sezoni... 

 

Ne znam da li da ga mrzim zbog toga ili treba da me boli ona stvar, tu negde mi razmišljanja i ordiniraju. Ne mogu da skontam, svetsko je prvenstvo. Ko ne želi da bude prvak sveta? 

Pare i profit usrale su manje više sve na planeti zemlji, sport, sportisti su samo jedna stavka u nizu. 

 

 

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

3 hours ago, Heaviside said:

Pa, ja stvarno ne znam šta nije jasno. Lik je autističan u kolokvijalnom značenju tog izraza. Ne zanima ga ništa, olimpijska medalja i mvp priznanje u nba mu donose radost manje nego hobi kojim se bavi. Uz to je okružen teškim džiberima pa nema ni ko da mu prenese malo šireg konteksta. Ne razume šta znači da doprinese kontinuitetu srpske košarke i ne razume kako su oni pre njega doprineli tome da on bude to što jeste. Misli da je to sve samo Miško, možda Deki i njegova braća. Ne razume ni šta znači da usreći navijače, o tome priča sa blagom dozom gađenja ("ne volimo mi košarku nego da pobeđujemo" uz prevrtanje očima). Ne kapira jednostavno ništa. 

 

On je ekstremni slučaj i uopšte ne treba fokus da bude na njemu nego na tome da ni ostali često ne žele da igraju. 

ja sam hteo sa mnogo više vulgarnosti ovo da napišem, ali to je to

Hvala ti što si me poštedeo da budem vulgarani kreten

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Mi poredimo situaciju osamdesetih i danas. Dakle ja sam bio premali osamdesetih da bih se secao mnogo toga (i razumeo stvari oko sebe), ali od onog sto mi stariji pricase, imamo:

 

1) Ljudi su siti.

2) Ljudi su relativno bezbedni

3) Ako hoces mnogo vise od ova 2 gore, moras se uclaniti u partiju, a bez toga da li radio malo ili ubitacno tacno ti svejedno.

 

I onda ljudi sta ce, izadju napolje i pikaju lopte. I to rade iz gusta. Sa druge strane, one ljude koji igraju NBA zovemo "profesionalci", jer jebiga bato oni igraju za pare. 

 

Danas? Pa i dalje ti sve zavisi od partije, ali se ostalo sve promenilo sto odsto. Svi rmbace kao nezdravi. Danas su nasi klinci "profesionalci" od dvanaeste. Nema vise pikanja lopte, trenira se sve u 16. Skola se bataljuje. I ti onda prolazis kroz sve to 15 godina, radis kao majmun jer ako to ne radis, bices gladan. I konacno nakon 10 godina dobijes slobodno leto. I umesto da ga provodes sa porodicom, zovu te da igras jos malo kosarke? Batali bre, da sam kosarkas ja bih se prvi odazivao jednom u pet godina kad se poklope kockice, isto kao i Jokic.

Edited by Fins fleet
  • +1 6
Link to comment

Vidim da sam u žestokoj manjini... boleo bi me peti ćošak i za kult reprezentacije, i za zemlju, zastavu i bilo šta još što neki Mile iz fotelje sa pivom u ruci može da izmisli.

Sport je biznis, sportisti su radnici sa veoma kratkom profesionalnom karijerom koja se svakog trenutka može okončati na najgluplji način. Jedinu obavezu koju imaju je zbrinjavanje sebe i svoje porodice.

Nikakvo neprofitabilno takmičenje nacionalnih timova, uključujući olimpijske igre, ne treba da postoji.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

 

13 minutes ago, Fins fleet said:

Mi poredimo situaciju osamdesetih i danas. Dakle ja sam bio premali osamdesetih da bih se secao mnogo toga (i razumeo stvari oko sebe), ali od onog sto mi stariji pricase, imamo:

 

1) Ljudi su siti.

2) Ljudi su relativno bezbedni

3) Ako hoces mnogo vise od ova 2 gore, moras se uclaniti u partiju, a bez toga da li radio malo ili ubitacno tacno ti svejedno.

 

I onda ljudi sta ce, izadju napolje i pikaju lopte. I to rade iz gusta. Sa druge strane, one ljude koji igraju NBA zovemo "profesionalci", jer jebiga bato oni igraju za pare. 

 

Danas? Pa i dalje ti sve zavisi od partije, ali se ostalo sve promenilo sto odsto. Svi rmbace kao nezdravi. Danas su nasi klinci "profesionalci" od dvanaeste. Nema vise pikanja lopte, trenira se sve u 16. Skola se bataljuje. I ti onda prolazis kroz sve to 15 godina, radis kao majmun jer ako to ne radis, bices gladan. I konacno nakon 10 godina dobijes slobodno leto. I umesto da ga provodes sa porodicom, zovu te da igras jos malo kosarke? Batali bre, da sam kosarkas ja bih se prvi odazivao jednom u pet godina kad se poklope kockice, isto kao i Jokic.

Ja recimo uopšte ne razumem takav stav. Imaće ceo život odraslog čoveka da se odmara za razliku od ostatka planete. Ima prozor od 10 godina u svojim dvadesetim kada puca od snage da ostavi trag. Ima puno velikij igrača danas koji to shvataju. Od polovine tridesetih (!) može da sedi u kočiji i gleda konju dupe svaki dan po ceo dan sa stotinama miliona na kontu. 

 

Kakve patetične priče, slobodno leto posle 10 godina. Ostatak planete ima poslednje slobodno leto sa 25 i onda 40 godina nema leta, ko preživi uopšte do 65. 

 

Ne mora da igra, nije obaveza, ali nemojmo da pušimo te patetike o slobodnim letima i ne znam kojoj muci. 

  • +1 9
Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

Vidim da sam u žestokoj manjini... boleo bi me peti ćošak i za kult reprezentacije, i za zemlju, zastavu i bilo šta još što neki Mile iz fotelje sa pivom u ruci može da izmisli.

Sport je biznis, sportisti su radnici sa veoma kratkom profesionalnom karijerom koja se svakog trenutka može okončati na najgluplji način. Jedinu obavezu koju imaju je zbrinjavanje sebe i svoje porodice.

Nikakvo neprofitabilno takmičenje nacionalnih timova, uključujući olimpijske igre, ne treba da postoji.

Pa, nije obavezno. Što da ne postoji kad očigledno ima macana kao što su Janis i Luka koji žele da igraju i ljudi koji to žele da gledaju.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

 

Ja recimo uopšte ne razumem takav stav. Imaće ceo život odraslog čoveka da se odmara za razliku od ostatka planete. Ima prozor od 10 godina u svojim dvadesetim kada puca od snage da ostavi trag. Ima puno velikij igrača danas koji to shvataju. Od polovine tridesetih (!) može da sedi u kočiji i gleda konju dupe svaki dan po ceo dan sa stotinama miliona na kontu. 

 

Kakve patetične priče, slobodno leto posle 10 godina. Ostatak planete ima poslednje slobodno leto sa 25 i onda 40 godina nema leta, ko preživi uopšte do 65. 

 

Ne mora da igra, nije obaveza, ali nemojmo da pušimo te patetike o slobodnim letima i ne znam kojoj muci. 

Patetika je izjednacavati 20 dana priprema plus 20 dana takmicenja u toku kojih rmbacis ko konj, sa ciscenjem snega ispred zgrade dvaput godisnje po sat vremena.

Link to comment
1 minute ago, Fins fleet said:

Patetika je izjednacavati 20 dana priprema plus 20 dana takmicenja u toku kojih rmbacis ko konj, sa ciscenjem snega ispred zgrade dvaput godisnje po sat vremena.

Nemam pojma o čemu pričaš, kakav sneg :D

 

Link to comment
1 minute ago, Fins fleet said:

Patetika je izjednacavati 20 dana priprema plus 20 dana takmicenja u toku kojih rmbacis ko konj, sa ciscenjem snega ispred zgrade dvaput godisnje po sat vremena.

taj što čisti sneg eventualno dobije 1000 dinara, a on je već zaradio koliko? nekij jebenih 60 miliona? Ili malo više

Link to comment
8 minutes ago, zorglub said:

Vidim da sam u žestokoj manjini... boleo bi me peti ćošak i za kult reprezentacije, i za zemlju, zastavu i bilo šta još što neki Mile iz fotelje sa pivom u ruci može da izmisli.

Sport je biznis, sportisti su radnici sa veoma kratkom profesionalnom karijerom koja se svakog trenutka može okončati na najgluplji način. Jedinu obavezu koju imaju je zbrinjavanje sebe i svoje porodice.

Nikakvo neprofitabilno takmičenje nacionalnih timova, uključujući olimpijske igre, ne treba da postoji.

To je ok. A zar nikad ne bi osetio želju da ostavis neki trag u istoriji? Da budes legenda poput Ćelave prevare ili Bodiroge?,Zar da jedina motivacija bude novac? Meni je to tužno i jadno.

  • +1 6
Link to comment
Just now, Heaviside said:

Nemam pojma o čemu pričaš, kakav sneg :D

 

Ma da ne listam gore, neko je pisao kako ljudi nemaju osecaj zadjenice i eto ne mozes da nateras ljude da daju kintu da se popravi nesto u zgradi. Nesto u tom smislu. Pa eto, zbog toga Jokic nece da igra. A moja poenta je:

a) da se od reprezentativaca ocekuje ipak mnogo vise

b) da je glupo porediti sa odzivom osamedesetih, jer kosarkas tada i danas nije isto.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

To je ok. A zar nikad ne bi osetio želju da ostavis neki trag u istoriji? Da budes legenda poput Ćelave prevare ili Bodiroge?,Zar da jedina motivacija bude novac? Meni je to tužno i jadno.

Pa ovom ne djeluje ni da mu je novac neki prioritet, već gledanje u dupe konja. A kad je već dobar u nečemu, glupo je da ne zaradi, jebiga, ima priliku da obezbijedi narednih 14 pokoljenja igrajući košarku 10ak godina, jbg, malo ko od nas radi posao koji baš obožava, a čisto sumnjam da ga iko od nas radi za 20-30 miliona dolara čisto godišnje. 

Drugo, očigledno da ga te priče o legendi srpske košarke baš ne tangiraju, ali će ostati legenda NBA. Ko mu garantuje da će mu se ta cimanja sa reprezentacijom isplatiti? Evo posljednjih par puta su ispali flopovi, malo ga drkao jedan selektor, malo drugi, malo raja, koji će mu to kurac, zarad mačke u džaku zvane eventualna medalja, bili smo mi veći favoriti prošla dva puta pa je bio prdež u kadi, dim na vodi. 

Edited by James Marshall
  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

Pa ovom ne djeluje ni da mu je novac neki prioritet, već gledanje u dupe konja. A kad je već dobar u nečemu, glupo je da ne zaradi, jebiga, ima priliku da obezbijedi narednih 14 pokoljenja igrajući košarku 10ak godina, jbg, malo ko od nas radi posao koji baš obožava, a čisto sumnjam da ga iko od nas radi za 20-30 miliona dolara čisto godišnje. 

Drugo, očigledno da ga te priče o legendi srpske košarke baš ne tangiraju, ali će ostati legenda NBA. Ko mu garantuje da će mu se ta cimanja sa reprezentacijom isplatiti? Evo posljednjih par puta su ispali flopovi, malo ga drkao jedan selektor, malo drugi, malo raja, koji će mu to kurac, zarad mačke u džaku zvane eventualna medalja, bili smo mi veći favoriti prošla dva puta pa je bio prdež u kadi, dim na vodi. 

 

a mi znamo da mu novac nije prioritet, kako? sve same spekulacije i učitavanja na osnovu medijske slike koja je kreirana o Jokeru

 

što se tiče drugog pasusa, ne zameri mi, ali tako razmišlja neko ko se nikad nije bavio sportom. Pravi sportista ne odustaje posle jednog ili dva neuspeha. Naprotiv, neuspeh i flopovi su cigle i temelj koje grade konačni uspeh. 

 

 

esid: što se mene tiče. više ga nikad ne bih zvao u reprezentaciju, da se ne cima i traumira bezveze. I da završimo priču o konjušaru.

A ni ona guarana mu ništa ne valja :fantom:

:lolol:

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...