Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

8 minutes ago, freakns said:

a mozda je odjebao bas zbog onog sto je rekao Pesicu. "nisam mentalno spreman". meni nije nezamislivo ako covek ne zeli da igra ako nije 100% spreman.

mozemo mi da seremo kako je to nista, ali pritisak koji je Jokicu nametan u US of A protekle godine je bio nenormalan. uz to, bio je potpuno posvecen kosarci i igrao preko 10 meseci bez prekida. 

ja se secam velikog projekta koji sam radio u firmi, sve je trajalo oko 9 meseci, od dizajna, pripreme, implementacije... kad je sve proslo, otisao sam na godisnji, i nakon povratka jos mesec dana izbegavao i prolongirao sve obaveze. bio sam bukvalno fizicki i mentalno pojeden. druge kolege su se pak malo omorili i bili ko novi nakon par dana. tako da ne reaguje svako isto. ali isto tako, druge kolege ako nesto nisu znale ili mogle, ja sam morao. kada imas taj dodatni teg da iza tebe nema dalje, to te melje. 

opet, moguce je da se Jokicu jednostavno jebe za sve, i samo hoce da ladi jaja, ali u to realno sumnjam. neko ko za 8 godina potpuno preokrene svoje navike, napreduje iz godine u godinu, kako fizicki tako i tehnicki nije neko ko samo odradjuje posao. on pruza mnogo vise od obicnog "5 do 9 ajmo kucama" inace ne bi bio to sto jeste. njegova dva odbijanja su nakon dve najteze sezone koje je imao, kako fizicki tako i mentalno. a dao bog da se kvalifikujemo, da odemo na OI, opet ce biti omiljeni srpski sin

Razumeo bi da je raznosio dzakove cementa osam sati dnevno, pet dana u sedmici. On uziva sav luksuz u Denveru, privatne avione, najbolje rastorane, fizioterapeute, bolnicko osoblje, citav staff radi za njih i ispunjava im sve zelje i sve to zbog loptanja , decije igre. Da ne spominjemo kako je u najboljim igrackim godinama tj. u punoj fizckoj snazi. Doncic je imao duze sezone od Jokica pa se uvek rado odazivao i odaziva pozivima njihovog saveza. Kakav crni umor i potrosenost, jebe mu se za igranje u reprezentaciji i  uopste za kosarkom gde nije dobro placen.

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

5 minutes ago, freakns said:

a mozda je odjebao bas zbog onog sto je rekao Pesicu. "nisam mentalno spreman". meni nije nezamislivo ako covek ne zeli da igra ako nije 100% spreman.

mozemo mi da seremo kako je to nista, ali pritisak koji je Jokicu nametan u US of A protekle godine je bio nenormalan. uz to, bio je potpuno posvecen kosarci i igrao preko 10 meseci bez prekida. 


Partizan i Zvezda su imali duze sezone, a uslovi su neuporedivi. Pa bi se opet gradjanin Srbije Kevin Panter odazvao da je bio pozvan.

  • +1 1
Link to comment

Pošto smo aklamacijom usvojili da je Jokić 1 peder koji neće na Svetsko u Japan, onda pozivam forumaše da sednu na trolejbus i dođu u subotu pred Skupštinu.

 

Msm, da pokažete brigu za širu društvenu zajednicu....

Link to comment

Pre nekoliko godina bih se zesce nervirao oko svega ovoga ali toliko su mi SNS i Vucic ogadili i kosarku i fudbal i zvezdu i partizan da sam potpuno indiferentan. Ne kazem da je dobra stvar, ali jeste oslobadjajuc osecaj

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, freakns said:

a mozda je odjebao bas zbog onog sto je rekao Pesicu. "nisam mentalno spreman". meni nije nezamislivo ako covek ne zeli da igra ako nije 100% spreman.

mozemo mi da seremo kako je to nista, ali pritisak koji je Jokicu nametan u US of A protekle godine je bio nenormalan. uz to, bio je potpuno posvecen kosarci i igrao preko 10 meseci bez prekida. 

ja se secam velikog projekta koji sam radio u firmi, sve je trajalo oko 9 meseci, od dizajna, pripreme, implementacije... kad je sve proslo, otisao sam na godisnji, i nakon povratka jos mesec dana izbegavao i prolongirao sve obaveze. bio sam bukvalno fizicki i mentalno pojeden. druge kolege su se pak malo omorili i bili ko novi nakon par dana. tako da ne reaguje svako isto. ali isto tako, druge kolege ako nesto nisu znale ili mogle, ja sam morao. kada imas taj dodatni teg da iza tebe nema dalje, to te melje. 

opet, moguce je da se Jokicu jednostavno jebe za sve, i samo hoce da ladi jaja, ali u to realno sumnjam. neko ko za 8 godina potpuno preokrene svoje navike, napreduje iz godine u godinu, kako fizicki tako i tehnicki nije neko ko samo odradjuje posao. on pruza mnogo vise od obicnog "5 do 9 ajmo kucama" inace ne bi bio to sto jeste. njegova dva odbijanja su nakon dve najteze sezone koje je imao, kako fizicki tako i mentalno. a dao bog da se kvalifikujemo, da odemo na OI, opet ce biti omiljeni srpski sin

 

Ja sam siguran da on sada nije mentalno spreman, ko sto nije bio ni kada mu se zena poradjala u septembru, ili kad je preskakao reprezentativna takmicenja da bi se preko leta odmorio i potom individualno spremao za NBA. Sve su to razumljivi i legitimni razlozi, ovde se o Jokicu prica jer je trebalo da bude vodja repke, ali on vecito ima druge prioritete preko leta. I zato ne moze u istu recenicu sa drugim nasim asovima, iako je individualno bolji od njih. On nema osecaj zajednistva sa drugim nasim igracima, to je onaj fazon "Nikola aj s nama u grad. Mrzi me" i ostane kuci da igra igrice. Nije hteo prvo ni na proslavu titule sad, pa su mu objasnili da bi ispao ljakse da ispali.

 

On kao vodja bi prvi trebalo da textuje druge u fazonu nemoj da ispalis, idemo na svetsko da uzmemo medalju. Ne zbog drzave ili naroda koji ce se neminovno radovati, nego upravo zbog ekipe, zbog saboraca. Da pokazemo svetu kakvi smo basketasi. Ali to osecanje ili imas kao Bogdan, Teo i mnogi drugi koji imaju karakter vodje ili nemas. Jokic prosto nema.

  • +1 8
Link to comment
26 minutes ago, Heaviside said:

Pa, ja stvarno ne znam šta nije jasno.


ama meni je jasno tj mislim da mi je jasno. u stvari ubedio sam sebe da je razlog njegovog odnosa prema reprezentaciji usađen kod njega kada je započeo profesionalno da se bavi košarkom(ne da je igra) u menadžerskoj agrnciji, a ne u košarkaškom klubu. tu nije bilo pritiska da se igra na pobedu, već za statistiku.

desetine naših igrača je pričalo o tome kako im je trebalo x vremena da se priviknu na takav stav u nba, jebo pobedu bitno je da ja ubacim 15/10/10 (poslednjeg sam slušao o tome od miličića kada je pričao o kevinu lavu) on je tu uleteo kao pastrmka u ladnu drinu.

dok mu je sa druge strane potpuno nepoznat osećaj da se igra za nešto što nisu lični brojevi, već prestiž da staneš uz rame legendama koje su između ostalog i njemu lično prokrčile put u toj nba

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, 189- said:

 

nije igrao kalinic cini mi se

 

ni Teodosic.

 

A i da su igrali, sta videli smo ih tada i vise ne moramo nikada da ih ponovo vidimo?

Link to comment

Ovakav odnos prema reprezentaciji je vise nego ocekivan. Ne samo od strane Jokica, vec i od ostalih (Danilovic i Pesic  included).

Nove generacije su jednostavno takve - daj mi telefon i PS, meni dosta. Ima i nase krivice u njihovom vaspitanju, naravno. Nista patriotizam (sto, jbg, i nije tako lose), nista cimanje. 
 

Navikavajmo (?) se na novonastalu situaciju jer ce od ovoga samo gore biti ubuduce.

Link to comment

Ovo je kompleksnije pitanje. Čini mi se da je potcenjena činjenica da su nekada igrači igrali ova prvenstva kao najjača takmičenja na kojima učestvuju, tu su gradili renome, zarađivali ugovore. Današnji NBA igrači nemaju taj motiv. Nisu ga imali ni ranije, pisali smo šta je sve Divac ispreskakao kad je otišao u Ameriku, samo sad imamo mnogo više takvih igrača. 

 

Drugi potcenjeni razlog je činjenica da su igrači ranije hrlili na pripreme i da bi napredovali. Tromesečni drilovi su bili značajna etapa u razvoju, dok je danas konsenzus da je leto uz oporavak i individualni trening učinkovitiji za progres nego reprezentativna okupljanja. 

 

Ali jbg, kad objave popizdiš. Naročito na ovako opskurnoj konferenciji. 

 

Bogi je pritom 1 car! 

  • +1 5
Link to comment

KSS i PSD approve this discussion. Stranice i stranice rasprave o Jokari. Meni neigranje Jokare samo po sebi nije iznenadjenje, niti problem. Moglo se komotno pretpostaviti da nece igrati. Kao sto smo svi pisali, Jokara je izgradjen drugacije. On voli taj svoj mali zatvoreni svet svoje porodice, uskog kruga prijatelja i svog hobija. On vise voli Sombor od LA, NY ili Las Vegasa i to govori nesto. Netreba covjeka terati ni pritiskati da igra jer bi bio negdje i radio nesto sto ne zeli i to nije dobro ni za tim ni za njega. Uvjek ce biti slicnih situacija i uvjek ce biti da su neki Schroder, Doncic ili Bogdan a neki Kerber, ili Pokusevski/Jokara. meni je puno veci problem od njegovog neigranja to da mi posle njega imamo samo jednog i po igraca.

 

Onaj Mickov potok o tome ko ce biti prvi plej reprezentacije je prava tragedija Srpske kosarke, umjesto pitanja oce li Jokara igrati ili ne. Mi smo svedeni na to da nam je generalno izbor za najvazniju poziciju u reprezentaciji Teo od metar godina i covjek kog su odjebali prosle godine, i klinac koji jos nije punoletan i nije primirisao seniorskoj kosarci. Bilo je i u 90-im nedolazaka, ali uvjek je bilo igraca ili mladih nada da uskoce za one koje nisu isli, u ovjek si se mogao nadati uspjehu.

 

Dok god se mi fokusiramo na Jokaru i bacamo drvlje i kamenje na nega zato sto neigra, ili na Pantera i da li treba stranac ili ne, KSS je sretan jer niko ne povlaci pitanje zasto mi nemamo trenera u najboljim godinama koji moze preuzeti nacinalni tim (+ Pesic kao mentor sto je prava uloga za njega) i zasto smo deficitarni sa igracima na skoro svakoj poziciji, i zasto nijedna mlada reprezentacija Srbije od u20 do u16 ne da nemoze vise doci do uspjeha, nego i nemoze da iznjedri bar jednog igraca po generaciji za buducnost. U kristalnoj kugli nam je zapisano pridruzivanje Hrvatskoj i igranje kvalitetnih kvalifikacija za Evropsko sa uvjek nezgodnim Luksemburgom i Irskom. Mozda je to i odgovor i mozda trebamo dotaknuti to dno da se resetujemo....

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...