Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

2 minutes ago, Heaviside said:

Ma, kakvi crni statsi i ugovor? Lik je najbolji igrač na svetu i ima super max ugovor. Nema dalje bukvalno, može da radi šta god mu se radi. 

pa što ne igra za reprezentaciju?

na to pokušavamo da damo odgovor

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Just now, James Marshall said:

Ma ja govorim kako smo došli do toga da propadnu te neke "vrijednosti" i to cimanje za narod itd. Opšta je to pojava, ali kod nas je baš odvrnuto na maks. Pojava menadžera i titranje zvijezdama je isto pojačano, ali ok, neko je Dončić, neko je Jokić, ovaj naš debeli je baš ekstrem u tom kurcobolja pravcu. On jeste takav, ali šta ćemo sa ostalima koji nemaju maks ugovore i koji mogu da biraju gdje će da igraju. 

Imamo sve preduslove da to rešimo. Pare, bivše igrače koji su normalni ljudi da rade u savezu, trenere da rade, dobrog kandidata sa selektora, iskusne legende posla da se bave strategijom, dovoljan broj aktivnih igrača, tradiciju... na nivou košarke može to da se reši, ne mora uopšte da se pretvori Srbija u Švajcarsku.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa što ne igra za reprezentaciju?

na to pokušavamo da damo odgovor

Pa, ja stvarno ne znam šta nije jasno. Lik je autističan u kolokvijalnom značenju tog izraza. Ne zanima ga ništa, olimpijska medalja i mvp priznanje u nba mu donose radost manje nego hobi kojim se bavi. Uz to je okružen teškim džiberima pa nema ni ko da mu prenese malo šireg konteksta. Ne razume šta znači da doprinese kontinuitetu srpske košarke i ne razume kako su oni pre njega doprineli tome da on bude to što jeste. Misli da je to sve samo Miško, možda Deki i njegova braća. Ne razume ni šta znači da usreći navijače, o tome priča sa blagom dozom gađenja ("ne volimo mi košarku nego da pobeđujemo" uz prevrtanje očima). Ne kapira jednostavno ništa. 

 

On je ekstremni slučaj i uopšte ne treba fokus da bude na njemu nego na tome da ni ostali često ne žele da igraju. 

  • +1 6
Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Pare, bivše igrače koji su normalni ljudi da rade u savezu,


Ma nije samo do para.

Sad nesto gledam da su ponasanjem pristojne pojave i obrazovanije iz KSS pobegle u FIBA. I Zoran Radovic i Bogosavljev.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Imamo sve preduslove da to rešimo. Pare, bivše igrače koji su normalni ljudi da rade u savezu, trenere da rade, dobrog kandidata sa selektora, iskusne legende posla da se bave strategijom, dovoljan broj aktivnih igrača, tradiciju... na nivou košarke može to da se reši, ne mora uopšte da se pretvori Srbija u Švajcarsku.

Imamo ali to možda kad se okrenu uslovi u državi, čudi me i da su Danilovića pustili u savez, iako se on prilično uklapa u SNS majndset, da je malo više love, imao bi i KSS svog Kokezu odnosno Nedimovića. Nama EPS do skora vodio pečenjar, BIA vodi narkotrafikant koji troši sopstvenu robu, prosvjetu nam vode likovi iz SPS-a koji su ispušili za jače pozicije pa ih to zapalo, kažem, dobro da u KSS imamo nekog ko je nekad šutnuo na koš, mada je i to očigledno kuća za udomljavanje dizača rejtinga tipa Krstić, Tomašević i ostali, Kešelja i Grbovića da ne pominjem. Mnogo govana ima i među tim bivšim košarkašima. 

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Pa, ja stvarno ne znam šta nije jasno. Lik je autističan u kolokvijalnom značenju tog izraza. Ne zanima ga ništa, olimpijska medalja i mvp priznanje u nba mu donose radost manje nego hobi kojim se bavi. Uz to je okružen teškim džiberima pa nema ni ko da mu prenese malo šireg konteksta. Ne razume šta znači da doprinese kontinuitetu srpske košarke i ne razume kako su oni pre njega doprineli tome da on bude to što jeste. Misli da je to sve samo Miško, možda Deki i njegova braća. Ne razume ni šta znači da usreći navijače, o tome priča sa blagom dozom gađenja ("ne volimo mi košarku nego da pobeđujemo" uz prevrtanje očima). Ne kapira jednostavno ništa. 

 

On je ekstremni slučaj i uopšte ne treba fokus da bude na njemu nego na tome da ni ostali često ne žele da igraju. 

Potpuno se ja slažem sa tobom ali ovo boldovano će biti sve teže sprovesti u eri ovih klinaca okruženih menadžerima, ribama sa instagrama i tiktokerima. I u NBA je nekad lice lige bio Karim, aktivista i ljubitelj džeza, kolekcionar ploča, sad su pokušali da naprave to od 2 lika od kojih jedan ne može da drži utoku a drugi đoku u gaćama iako im od toga zavise stotine miliona. 

Edited by James Marshall
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Ma ja govorim kako smo došli do toga da propadnu te neke "vrijednosti" i to cimanje za narod itd. Opšta je to pojava, ali kod nas je baš odvrnuto na maks. Pojava menadžera i titranje zvijezdama je isto pojačano, ali ok, neko je Dončić, neko je Jokić, ovaj naš debeli je baš ekstrem u tom kurcobolja pravcu. On jeste takav, ali šta ćemo sa ostalima koji nemaju maks ugovore i koji mogu da biraju gdje će da igraju. 

 

Da bi te "vrednosti" u nekom društvu propale, prvo moraju da postoje. Srbija je društvo u kome se lojalnost i pripadanje lokalnoj ili nekoj drugoj zajednici ne ceni i ne promoviše, već caruje individualizam i sitnosopstvenički mentalitet isključivog sticanja malih ili malo većih koristi za sebe, i baš ničega za sredinu u kojoj pripadaš - probaj da skupiš pare u nekoj zgradi za popravku lifta ili krova, pokušaj da organizuješ da se očisti sneg zimi ispred zgrade, pa ćeš videti o čemu pričam. Da nema nacionalističkog loženja ili određenih karijernih interesa kod jednog dobrog broja sportista, verovatno bi rezultat bio još gori. Ima i izuzetaka od ovog pravila, naravno, 

  • +1 6
Link to comment
30 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Meni je žao kao navijača reprezentacije koji nikada neće videti naše najbolje igrače makar jednom na okupu, no šta je tu je. 

 

 

Vidili smo ih u Kini prije 3 godine i opet kurcina (da prostis)

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

Da bi te "vrednosti" u nekom društvu propale, prvo moraju da postoje. Srbija je društvo u kome se lojalnost i pripadanje lokalnoj ili nekoj drugoj zajednici ne ceni i ne promoviše, već caruje individualizam i sitnosopstvenički mentalitet isključivog sticanja malih ili malo većih koristi za sebe, i baš ničega za sredinu u kojoj pripadaš - probaj da skupiš pare u nekoj zgradi za popravku lifta ili krova, pokušaj da organizuješ da se očisti sneg zimi ispred zgrade, pa ćeš videti o čemu pričam. Da nema nacionalističkog loženja ili određenih karijernih interesa kod jednog dobrog broja sportista, verovatno bi rezultat bio još gori. Ima i izuzetaka od ovog pravila, naravno, 

 

Pa, očigledno da su nekad postojale, makar u košarci, ako su se već svi listom odazivali. Evo sad nek me razapnu četnici, ali ljudi išli pjevajući na radne akcije, bilo je nekad solidarnosti. Mislim da je ovo što ti pišeš dobilo raketni pogon prije par decenija - "ko mu jebe mater, što nije bilo u školi".

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Da bi te "vrednosti" u nekom društvu propale, prvo moraju da postoje. Srbija je društvo u kome se lojalnost i pripadanje lokalnoj ili nekoj drugoj zajednici ne ceni i ne promoviše, već caruje individualizam i sitnosopstvenički mentalitet isključivog sticanja malih ili malo većih koristi za sebe, i baš ničega za sredinu u kojoj pripadaš - probaj da skupiš pare u nekoj zgradi za popravku lifta ili krova, pokušaj da organizuješ da se očisti sneg zimi ispred zgrade, pa ćeš videti o čemu pričam. Da nema nacionalističkog loženja ili određenih karijernih interesa kod jednog dobrog broja sportista, verovatno bi rezultat bio još gori. Ima i izuzetaka od ovog pravila, naravno, 

Opisa ti druze SAD:)

Link to comment
11 minutes ago, napadaj said:

 

U toj državi ima hipodrom, ne u Italiji ili Americi. Ovde izlazi, po okolini ide na rafting, uvek govori da jedva čeka da dođe u Srbiju... Jasno je da je to zbog porodice, ali ni tu porodicu nije preselio, nego su svi i dalje ovde. Možda se i njemu gade Jovana Jeremić i Nebojša Krstić, možda ne zna ko su, ali na ulici sigurno ne doživljava neprijatnosti zbog kojih bi odjebao ceo narod u fazonu "Jebe se meni da se cimam za vas debile". Nikako nisam saglasan sa tim tumačenjem da neće da igra zato što mu smetaju ova država i njeno uređenje.

a mozda je odjebao bas zbog onog sto je rekao Pesicu. "nisam mentalno spreman". meni nije nezamislivo ako covek ne zeli da igra ako nije 100% spreman.

mozemo mi da seremo kako je to nista, ali pritisak koji je Jokicu nametan u US of A protekle godine je bio nenormalan. uz to, bio je potpuno posvecen kosarci i igrao preko 10 meseci bez prekida. 

ja se secam velikog projekta koji sam radio u firmi, sve je trajalo oko 9 meseci, od dizajna, pripreme, implementacije... kad je sve proslo, otisao sam na godisnji, i nakon povratka jos mesec dana izbegavao i prolongirao sve obaveze. bio sam bukvalno fizicki i mentalno pojeden. druge kolege su se pak malo omorili i bili ko novi nakon par dana. tako da ne reaguje svako isto. ali isto tako, druge kolege ako nesto nisu znale ili mogle, ja sam morao. kada imas taj dodatni teg da iza tebe nema dalje, to te melje. 

opet, moguce je da se Jokicu jednostavno jebe za sve, i samo hoce da ladi jaja, ali u to realno sumnjam. neko ko za 8 godina potpuno preokrene svoje navike, napreduje iz godine u godinu, kako fizicki tako i tehnicki nije neko ko samo odradjuje posao. on pruza mnogo vise od obicnog "5 do 9 ajmo kucama" inace ne bi bio to sto jeste. njegova dva odbijanja su nakon dve najteze sezone koje je imao, kako fizicki tako i mentalno. a dao bog da se kvalifikujemo, da odemo na OI, opet ce biti omiljeni srpski sin

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...