Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

1 minute ago, radisa said:

Oni su iskovani u jednom drugom vremenu, otkazi su počeli kada je ta generacija otišla... Šta mislš zašto?

 

u kom vremenu su iskovani Teo i Bogdan? Nije on mnogo mlađi od njih

prosto, Jokić nema taj mentalni sklop koji će ga terati da se dokazuje iznova i iznova i na kraju postane košarkaška legenda poput Ćelavog ili Bodiroge. I to je ok

Meni je žao kao navijača reprezentacije koji nikada neće videti naše najbolje igrače makar jednom na okupu, no šta je tu je. Što kaže Micko, sad se treba fokusirati ove momke koji su tu, a Debeli neka loži Amere.

  • +1 3
Link to comment

A dobro, to je duh vremena, ali s obzirom na to da se kao rijetko gdje u svijetu kod nas zapatio taj način razmišljanja "gledaj svoju guzicu, nemoj nikad da se cimaš za bilo šta sem za ono što je tebi lično u interesu" ne čudi da je kod nas kod većine presahlo to zajedništvo, solidarnost itd. Ako ga nema u društvu, pazi da će ga biti u branši u kojoj dominira jedan Miško Ražnatović. 

Edited by James Marshall
  • +1 1
Link to comment
Just now, Micko8 said:

Eh da je samo Misko Raznatovic jedini problem srpske kosarke.

Pa nije, ali je zanimljivo da se baš kod nas pojavila takva pojava. 

Link to comment

Ja cisto sumnjam da ih Misko savetuje da otkazuju selektorima. Mozda igracima mladjih kategorija ali tesko mi je da poverujem da moze da utice na ove igrace koji su napravili ime u svetu kosarke.

Link to comment

Imao je Đorđe Balašević devedesetih lepo izlaganje o tima kojima je "ova situacija" izgovor za sve. Bacam đubre kroz prozor zbog ove situacije.  Igraju Bogdan, Teo, Gudurić, Aleksa uvek kad mogu. Odbojkaški savez vode normalni ljudi, a ne Predrag Saša. Nema tu opravdanja, deo si mase koja nema svest o široj zajednici i to je to. Ima ih koji su bolji od od toga iako su formirani u istim uslovima. Ništa strašno, još jedan autistični lik iz džiberske porodice koji je u šemi sa SNS-om, samo što dobro igra basket. Treba poštovati njegovu veštinu bez obzira na sve i zvati ga svaki put da igra. On nek odbija i to je to. 

  • +1 4
Link to comment

Ne mislim ni ja da ih on to direktno savjetuje, ali pojava tih i takvih likova u košarci koji imaju svoj stočni fond a jebe im se za reprezentacije i klubove i ostale stvari nego samo interesi njegovog klijenta i provizija je pojava novijeg tipa, a mi smo imali tu (ne)sreću da se glavni mešetar evropske košarke pojavi negdje na NBG. 

Link to comment

Nije lepo etiktirati celu porodicu a da ih licno ne poznajemo samo zato sto je alkos odbio ucesce na SP.

Edited by Micko8
Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Možda bi se osećao obaveznim, da je u zemlji nekako drugačije stanje, da vlada, ne znam, neka normalnost, da postoje neki normalni odnosi među ljudima, da se zna neki red? Ovako, vidi da je svako za sebe, pa što bi se onda on cimao za druge... uz to možda bi se i drugačije ponašala njegova porodica u tom Somboru...

 

Sve polazi od države, i kakav odnos ima država prema građanima, takav će i građani da imaju prena onome što su obeležija države... U našoj državi ili neće imati odnos, ili će biti potpuno promašen i iskrivljen nekim lažnim patriotizmom, iza kog uvek viri neka fantomka™...

 

Kako smo sejali kao društvo, tako i žanjemo...

 

U toj državi ima hipodrom, ne u Italiji ili Americi. Ovde izlazi, po okolini ide na rafting, uvek govori da jedva čeka da dođe u Srbiju... Jasno je da je to zbog porodice, ali ni tu porodicu nije preselio, nego su svi i dalje ovde. Možda se i njemu gade Jovana Jeremić i Nebojša Krstić, možda ne zna ko su, ali na ulici sigurno ne doživljava neprijatnosti zbog kojih bi odjebao ceo narod u fazonu "Jebe se meni da se cimam za vas debile". Nikako nisam saglasan sa tim tumačenjem da neće da igra zato što mu smetaju ova država i njeno uređenje.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Micko8 said:

Ja cisto sumnjam da ih Misko savetuje da otkazuju selektorima. Mozda igracima mladjih kategorija ali tesko mi je da poverujem da moze da utice na ove igrace koji su napravili ime u svetu kosarke.

Može da utiče na ljude slabog karaktera

 

5 minutes ago, James Marshall said:

Ne mislim ni ja da ih on to direktno savjetuje, ali pojava tih i takvih likova u košarci koji imaju svoj stočni fond a jebe im se za reprezentacije i klubove i ostale stvari nego samo interesi njegovog klijenta i provizija je pojava novijeg tipa, a mi smo imali tu (ne)sreću da se glavni mešetar evropske košarke pojavi negdje na NBG. 

Agenti, dakle ljudi kojima je interes klijenta tj. igrača apsolutni prioritet imaju svoje mesto. Problem nije u njima nego u onima kojima je posao da se brinu o interesima reprezentacije i košarke u celini. Nije Miško Ražnatović kriv što radi svoj posao na nivou za koji Danilović, Bolić i ekipa ne znaju ni da postoji.

Edited by Heaviside
Link to comment

ma verovatno ih ne savetuje, mada…

 

on nije igrao za košarkaški klub, već za agenta. prosto taj takmičarski mindset mu nije poznat, niti usađen u mlađim kategorijama

 

bitni su statsi oni omogućavaju bolji ugovor, a ne budže se na svetskom prvenstvu

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

ma verovatno ih ne savetuje, mada…

 

on nije igrao za košarkaški klub, već za agenta. prosto taj takmičarski mindset mu nije poznat, niti usađen u mlađim kategorijama

 

bitni su statsi oni omogućavaju bolji ugovor, a ne budže se na svetskom prvenstvu

Ma, kakvi crni statsi i ugovor? Lik je najbolji igrač na svetu i ima super max ugovor. Nema dalje bukvalno, može da radi šta god mu se radi. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Evo ja sam Denver pratio kroz prizmu potencijalnog reprezentativnog uspeha. I sad nakon ove kulijane me apsolutno zabole za Nuggetse, ne moraju uci u plejof nikada vise sto se mene tice. 

 

Nije duzan ni obavezan da igra za reprezentaciju, tacno, ali nisam ni ja duzan i obavezan da ga gotivim samo jer je nas.

 

Osvoje ligu: umoran sam, mnogo sam igrao 

Ispadnu u prvoj rundi: moram individualno da radim, nemam vremena 

Link to comment

Ma ja govorim kako smo došli do toga da propadnu te neke "vrijednosti" i to cimanje za narod itd. Opšta je to pojava, ali kod nas je baš odvrnuto na maks. Pojava menadžera i titranje zvijezdama je isto pojačano, ali ok, neko je Dončić, neko je Jokić, ovaj naš debeli je baš ekstrem u tom kurcobolja pravcu. On jeste takav, ali šta ćemo sa ostalima koji nemaju maks ugovore i koji mogu da biraju gdje će da igraju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...