Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Ja ga se ne secam iz FMPa, ali bio je clan Moskitosa 2007, tad je imao 22 godine, znaci morao je nesto da igra tih godina. A i Savan je bio u Zelezniku samo jednu godinu.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

igrao je on i kod sakote godinu dana ranije u pripremamnim mecevima. zajedno su erceg i savanovic dosli iz borca na polusezoni 2004/05

Edited by Joe D
Link to comment

On se proslavio na onom F4 jadranske lige u Sarajevu 2007. godine, kad je FMP osvojio. Mislim da mu je to bila prva sezona u FMP i nakon toga je i dobio poziv za reprezentaciju. Posle toga je odigrao još jednu sezonu u FMP (bio najbolji igrač) i otišao u Oly. Savanović je igrao polusezonu pre njega, a Labović je igrao jednu sezonu sa njim, ali mislim da je Erceg bio daleko bolji.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

skoro sam siguran da je imao jedan period, mozda ne puna sezona kad je bio na ledu i kad je dve godine mladji labovic bio ispred njega

naglasavam te dve godine jer se desavalo u trenutku kad su obojica vrlo mladi igraci

Link to comment

igrao je on i kod sakote godinu dana ranije u pripremamnim mecevima. zajedno su erceg i savanovic dosli iz borca na polusezoni 2004/05

 

Mislim da su sezonu posle stigli. Savanović je odmah razvalio, a Erceg počeo da igra u rotaciji tek 2006/07, sa kulminacijom na F4. btw, to je bio baš dobar tim FMP, sa Teo, Rašiće, Cvetkovićem itd. Ne sećam se da ga je Šakota zvao (u stvari to bi bilo čudno, obzirom da pre toga jedva da je i igrao).

 

jbt, ja sam prezupčio. Sarajevo je bilo 2006, dakle u pravu si. :D

 

2007. je Partizan uzeo u plejof sistemu.

 

jbt, ala leti vreme.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

 

Parker ispraća Krleta u penziju

Autor: mondo.rs

Oproštajna utakmica Nenada Krstića od dresa reprezentacije Srbije igraće se u avgustu 2015. i to protiv Francuza.

 

krstic.jpg Foto: AP Photo/Petr David Josek
Nenad Krstić je posle osvajanja srebrne medalje letos na Svetskom prvenstvu u Španiji objavio da je to bio njegov poslednji meč za nacionalni tim u karijeri. Saigrači su ga nagovorili da promeni mišljenje, ali to se ipak nije dogodilo.
 

Naime, kapiten "orlova" rešio je da "okači patike o klin", i to će se i zvanično dogoditi za osam meseci.

Krstićev oproštajni meč biće organizovan 12. avgusta, najverovatnije u Kraljevu, prenose "Naše novine".

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević potvrdio je tu informaciju i dodao da će Krletovom oproštaju prisustvovati i sjajni Toni Parker.

"Potrudiću se da Krstićev oproštaj organizujemo u Kraljevu. Znam čak i datum i protivnika - biće to 12. avgust 2015. i to protiv reprezentacije Francuske, sa Tonijem Parkerom. I mi i oni tada ćemo biti na pripremama za EP i to će biti svečano i spektakularno", izjavio je selektor "orlova" i dodao da Krstić to zaslužuje, jer je uz Teodosića, Bjelicu, Markovića i Raduljicu igrač koji je osvojio poslednje dve medalje za Srbiju.

Krle je tako i definitivno potvrdio da neće predvoditi "orlove" na Eurobasketu u Francuskoj sledeće godine već da će se povući posle decenije nastupa za nacionalni tim. Centar Efesa je debitovao za reprezentaciju 2004. godine i osvojio je tri odličja na velikim takmičenjima.

Link to comment

On je vec odigrao jedno takmicenje previse kad se uzme u obzir stanje njegovog tela. I da je zeleo da igra, trebalo bi ga odvracati od toga. Uradio je dovoljno.

 

Isto tako se nadam da Teodosic nece igrati posle Olimpijade, ako se plasiramo. On je sa reprezentacijom svako leto od 2003. mislim da nema pandana u kosarci po tom pitanju. Treba voditi racuna da potraje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...