Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

7 minutes ago, John Coltrane said:


Rizik od povrede. 
 

Uostalom Vasa je igrao kad mu je majka preminula, njemu se nema šta prigovoriti. 

Ovo ljudi olako zaboravljaju.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    963

@Filozof manijak

Nisu neodazivanja nikakav revolt zbog lošeg rada saveza, ali jesu pokazatelj da savez loše radi. Igrače zabole za rad saveza kao takav i za slavu srpske košarke. Njih zanima šta oni imaju od akcijanja leti. 

 

Ljudi iz saveza još uvek nisu shvatili da je danas deo posla saveza da privoli igrače da igraju za reprezentaciju. Kao što mnoge druge šire trendove konstatujemo sa 20 godina zakašnjenja tako i ovaj još uvek nismo shvatili. Nama selektor započinje prvo veliko takmičenje u mandatu tako što otera kapitena sa priprema, a predsednik saveza godinama javno nipodaštava našeg najboljeg igrača. Pomnoži to sa milion jer samo jedan delić iscuri u javnost.To više ne prolazi među vrhunskim igračima, kao što više ne prolazi da šef drka mlade programere i nema šanse da je atmosfera bila prijatna tokom prošlog leta. Neće klinci da igraju pod takvim uslovima. Mora da bude dobro zezanje pre svega i da im se proda priča da će biti poštovani, neka žvaka o legasiju i tako dalje. To se više ne podrazumeva nego se na tome radi. Mora da se radi i na simbolici, da na primer prošlog leta na oči svih njih Teu organizuješ velelepni oproštaj u kome će i oni da učestvuju. Mislim, niko nema ovoliko problema sa otkazima i potpuno je očilgeno da radimo pogrešno.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Inače, ne znam koliko se zalazi na temu o mlađim kategorijama. Pratite U18 ekipu na EP, izuzetno talentovana generacija

 

Večeras u 20:30 protiv Slovenije na SK.

Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

Ma kako Bodiroga i Teodosić u istu rečenicu? To je smešno, Bodiroga je mnogo veći igrač.

Pa evo i ti si ih stavio u istu rečenicu :Jova:

 

Jeste Bodiroga mnogo veći, ali posle njega, dakle u poslednjih 20 godina, nemamo većeg od Tea. 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Jeste Bodiroga mnogo veći, ali posle njega, dakle u poslednjih 20 godina, nemamo većeg od Tea. 

 

Što se tiče karijere u reprezentaciji, nemamo, saglasan.

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

@Filozof manijak

Nisu neodazivanja nikakav revolt zbog lošeg rada saveza, ali jesu pokazatelj da savez loše radi. Igrače zabole za rad saveza kao takav i za slavu srpske košarke. Njih zanima šta oni imaju od akcijanja leti. 

 

Ljudi iz saveza još uvek nisu shvatili da je danas deo posla saveza da privoli igrače da igraju za reprezentaciju. Kao što mnoge druge šire trendove konstatujemo sa 20 godina zakašnjenja tako i ovaj još uvek nismo shvatili. Nama selektor započinje prvo veliko takmičenje u mandatu tako što otera kapitena sa priprema, a predsednik saveza godinama javno nipodaštava našeg najboljeg igrača. Pomnoži to sa milion jer samo jedan delić iscuri u javnost.To više ne prolazi među vrhunskim igračima, kao što više ne prolazi da šef drka mlade programere i nema šanse da je atmosfera bila prijatna tokom prošlog leta. Neće klinci da igraju pod takvim uslovima. Mora da bude dobro zezanje pre svega i da im se proda priča da će biti poštovani, neka žvaka o legasiju i tako dalje. To se više ne podrazumeva nego se na tome radi. Mora da se radi i na simbolici, da na primer prošlog leta na oči svih njih Teu organizuješ velelepni oproštaj u kome će i oni da učestvuju. Mislim, niko nema ovoliko problema sa otkazima i potpuno je očilgeno da radimo pogrešno.

Ovde ima istine.

Tako je PSD svojevremeno izjavljivao da Partizanu nije potreban marketing.

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Ma kako Bodiroga i Teodosić u istu rečenicu? To je smešno, Bodiroga je mnogo veći igrač.

Pa vidiš i sam kako mogu. Naravno da je Bodiroga bio bolji igrač i imao veću karijeru, ali govorimo o simbolici. Divac je bolji od obojice pa kao pionir kurcobolje i neodazivanja o kojima i Heaviside govori ne može među afirmativne simbole. 

 

Danilović je isto premalo igaro za reprezentaciju 1995-2000 bez '98, a bio je bolji igrač od Tea/Saleta. 

Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

@Filozof manijak

Nisu neodazivanja nikakav revolt zbog lošeg rada saveza, ali jesu pokazatelj da savez loše radi. Igrače zabole za rad saveza kao takav i za slavu srpske košarke. Njih zanima šta oni imaju od akcijanja leti. 

 

Ljudi iz saveza još uvek nisu shvatili da je danas deo posla saveza da privoli igrače da igraju za reprezentaciju. Kao što mnoge druge šire trendove konstatujemo sa 20 godina zakašnjenja tako i ovaj još uvek nismo shvatili. Nama selektor započinje prvo veliko takmičenje u mandatu tako što otera kapitena sa priprema, a predsednik saveza godinama javno nipodaštava našeg najboljeg igrača. Pomnoži to sa milion jer samo jedan delić iscuri u javnost.To više ne prolazi među vrhunskim igračima, kao što više ne prolazi da šef drka mlade programere i nema šanse da je atmosfera bila prijatna tokom prošlog leta. Neće klinci da igraju pod takvim uslovima. Mora da bude dobro zezanje pre svega i da im se proda priča da će biti poštovani, neka žvaka o legasiju i tako dalje. To se više ne podrazumeva nego se na tome radi. Mora da se radi i na simbolici, da na primer prošlog leta na oči svih njih Teu organizuješ velelepni oproštaj u kome će i oni da učestvuju. Mislim, niko nema ovoliko problema sa otkazima i potpuno je očilgeno da radimo pogrešno.

Slažem se da Savez loše radi, pogoto posle odlaska Đilasa. Isto sam tvrdio da je greška dovođenje Karija za selektora, da ga je vreme pregazilo i da je previše rigidan.

Ali mi to nije opravdanje za kurcobolju prema reprezentaciji, ovde mislim na Jokića. Da sam neki faktor u KSS. zahvalio bih mu se zauvek i zatvorio vrata reprezentaciji.

Što se tiče postupka prema Teu, to je svinjarija par ekselans i direktna Pešićeva odgovornost.

Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

 

Meni je Đorđević jedan od omiljenih košarkaša, al ti lupetaš. Te dve karijere su približno maestralne i pitanje je stila šta se kome više dopada. Istina je da je Sale imao taj impakt na reprezentaciju, ali mi ne ide u kategoriju Tea i Bodiroge samo zato što je igrao na 4-5 takmičenja. 

 

A tebi bi bilo od mnogo veće koristi da si uskratiš pisanje, nego čitanje. I ne samo tebi. 

Pa igrao je zato sto su bili ratovi a on stariji od Bodiroge, ali koliko god ja obozavao Tea celavi je veci od njega, cak mi je cudno da to moram da izgovorim. Ikona, covek koji zasluzije da mu se celava glava izlije u bronzi i postavi ispred arene. 

  • +1 4
Link to comment

@kraljdanilovic je igrao od 89

divac je prvo takmicenje propustio sa 30 godina, igrao od 86

djordjevic je igrao 87 i 91 kad nije bilo drazena, prica je da u medjuvremenu nije igrao upravo zbog drazena

 

ta generacije je svoje odradila u onoj sledecoj su krenuli masovni otkazi, kalkulacije, pristigli su i svi oni igraci sa grckim pasosem 

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

igrao je bukvalno od prvog do poslednjeg dana seniorske karijere za reprezentaciju

odsustvovao je sa valjda dva takmicenja, zato i nema medalju sa sp, zbog povreda

a da mu je karijera kratko trajala jeste jbg

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa igrao je zato sto su bili ratovi a on stariji od Bodiroge, ali koliko god ja obozavao Tea celavi je veci od njega, cak mi je cudno da to moram da izgovorim. Ikona, covek koji zasluzije da mu se celava glava izlije u bronzi i postavi ispred arene. 

 

Pa jasno da je i zbog ratova. Inače se uopšte ne slažem da se podrazumeva da je ćela bolji. Mrtva trka, mogu i obe biste u Arenu, nemam ništa protiv. Čak i da staviš reprezentaciju na stranu, klupske karijere, individualna priznanja, ne zaostaje tu Teo ništa. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...